"Marysia"

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

aaa

Postautor: aaa » 2007-08-29, 15:18

masz rację
każdy z nas jest inny i każdy choruje na swój sposób więc każdy musi szukać tego co mu pomaga.[/b]

Adria
Posty: 586
Rejestracja: 2007-07-12, 23:28
Lokalizacja: :)

Postautor: Adria » 2007-08-29, 22:27

Jasne, święta racja! :mrgreen:

To też ja tam choruję po swojemu...i z małą pomocą Boga ;-)
Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia...
Obrazek

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2007-12-20, 03:59

Ciekawe kiedy w Polsce będzie Sativex dostępny czy coś podobnego.
:)
eh :]

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2007-12-20, 12:34

Co to jest za substancja ten Sativex .

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2007-12-20, 16:27

eh :]

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2007-12-20, 17:34

dzięki

Monia24
Posty: 28
Rejestracja: 2007-11-29, 20:53

Postautor: Monia24 » 2007-12-31, 20:25

Jaka jest pewność ze ten lek pomaga w sm?

Squart
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-28, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Squart » 2009-02-28, 19:51

Sativex w świetle obecnego prawa jest w Polsce tak samo nielegalny jak zwykła marihuana... THC to THC, niestety nie ważne czy syntetyczne czy nie.... Poza tym czytałem wiele opinii, że jest on jednak mniej skuteczny niż naturalna konopia i powoduje więcej tzw. skutków ubocznych...

Wiecie, że konopi wcale nie trzeba palić? Powstały waporyzery - urządzenia do bezdymnych inhalacji. Urządzenia podgrzewają susz do 200stopni tak aby się nie zapalił a wraz z ciepłym powietrzem ulotniło się THC.... Waporyzery są niestety nieco drogie... Można również jeść przygotowane z konopi potrawy oraz używać maści czy kremów...

Zapraszam do lektury artykułu:
http://www.konopialeczy.lua.pl/readarticle.php?article_id=22
i innych na stronie...
Wkrótce będzie możliwość uzyskania statusu 'pacjent', który pozwoli na specjalne przywileje, m. in. dobre darmowe nasiona.

Ponadto corocznie w Polsce przeprowadzana jest akcja 'Otwarta Pestka' w czasie akcji rozdawane są za darmo nasiona konopii, które są w stanie przejść cały swój okres wegetatywny w klimacie umiarkowanym. Przypomnę tylko, że nasiona są LEGALNE, uprawa w Polsce NIE. Dla tego nalegam aby nikt nie łamał POLSKIEGO PRAWA, piszę jedynie w celach informacyjnych...
Akcja na stronie: otwartapestka.info (trzeba się zapisać na ich forum)

Uprawa dozwolona jest w Czechach i tam z łatwością można zdobyć preparaty z konopi, nie tylko susz, ale również leki, maści, kremy... Niemcy niedawno zalegalizowały medyczną marihuanę, więc na ich rynku z pewnością też można odnaleźć jakieś leki z THC (prawdopodobnie jednak wymagana będzie recepta)...

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-03-01, 19:40

To ja może dla większej równowagi podam kilka przykładów złego działania marihuany na nasz organizm a jest tego niemało wynika z tego że marihuana to broń obosieczna i jak wynika z badań korzystanie z niej ogólnie bardziej szkodzi niż pomaga. Ciężko to od razu stwieredzić więc jest podstępna. Chorym na SM na pewno również szkodzi. Przecież palenie to działanie przeciw własnemu ciału.

Palenie marihuany szkodzi umysłom chorych na stwardnienie rozsiane

Do tego:
Marihuana zwiększa ryzyko raka jądra (pap)
Marihuana grozi psychozą w młodym wieku (pap)
Marihuana źle wpływa na mózg płodu (pap)
Marihuana zwiększa toksyczny wpływ alkoholu na mózg (pap)
Marihuana gorsza niż papierosy (pap)
Marihuana sprzyja psychozom (pap)
Marihuana pogarsza pamięć i spowalnia procesy myślowe (pap)
Duże dawki THC nasilają ból (Kopalnia Wiedzy - BBC)
Ostatnio zmieniony 2009-03-02, 22:07 przez rob, łącznie zmieniany 1 raz.

rotten75
Posty: 90
Rejestracja: 2008-07-19, 16:48
Lokalizacja: częstochowa

Postautor: rotten75 » 2009-03-01, 20:47

rob sam to wymyśliłeś???????? sadziłem paliłem i nie miałem rzutów teraz nie sadze i nie pale i rzut rok po roku. może ma skutki uboczne ale poczytaj też o skutkach ubocznych leków na sm. pozdro
Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z siebie, albowiem nigdy nie przestaną mieć powodów do radości. :-))))

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-03-01, 22:04

Nie, oczywiście że sam tego nie wymyśliłem (nie płacą mi za to ;-) ) są to wyniki opracowań naukowych, więc jak masz zastrzeżenia to obal (naukowo) te wyniki badań i opublikuj to, tylko pamiętaj że badania dotyczą dziesiątek, setek a nawet tysięcy ludzi. Co do ciebie nie ma żadnej pewności że to za sprawą marihuany a nie naturalny przebieg choroby, SM przecież to ?. Prędzej czy później marihuana by ci zaszkodziła to tylko kwestia czasu jak wynika z badań , tylko u jednej osoby wcześniej u innej później. Wtedy nadal miałbyś SM bo marihuana jej nie leczy a do tego doszły by skutki stosowania „leku”.
Po za tym jeżeli coś jest nawet podejrzewane o zwiększenie ryzyka raka (nowotworu) to dobrowolnie i świadomie nie wezmę tego do ust, ponieważ często rak to śmierć w męczarniach bez żadnych szans. Niestety wiem co mówię znam to z bliska (nawet za bardzo) i nawet największemu wrogowi tego nie życzę. Ale ludzie często sami gotują sobie taki los :-?.

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-03-02, 08:57

Powiem tylko, że "maryśka" jak wszystko na tym świecie jest dobra w odpowiednich ilościach, dla odpowiedzialnych osób. tak samo jak dobre wino, czekolada, kawa- niby nie szkodliwe, ale jeśli ktoś przesadza....

Poza tym nie trzeba palić, w Holandii można kupić całą gamę produktów od mydła, perfum, kadzidełek, na ciasteczkach kończąc.

matinaa
Posty: 88
Rejestracja: 2008-07-29, 21:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: matinaa » 2009-03-02, 09:11

Dr Gruszka na wykładzie powiedziała ze THC jest dobre na spastycznośc mięśni;)
"Nie postrzegamy rzeczy w samych sobie, tylko w sposób jaki nam się jawią"
www.sm-po-dwudziestce.bloog.pl

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-03-02, 13:25

a nie probowalam maryski odklad jestem chora :lol:
za to majac po 15, 16 lat palilam :-| ale raz sie tak ,że tak powiem zjarałam tym ziołem ze myslalam ze odjade :mrgreen: to byl ostatni raz i juz mnie nie ciagnie, to nie dla mnie :-P

Squart
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-28, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Squart » 2009-03-02, 15:58

Do tego:
Marihuana zwiększa ryzyko raka jądra
Marihuana grozi psychozą w młodym wieku
Marihuana źle wpływa na mózg płodu
Marihuana zwiększa toksyczny wpływ alkoholu na mózg
Marihuana gorsza niż papierosy
Marihuana sprzyja psychozom
Marihuana pogarsza pamięć i spowalnia procesy myślowe
Duże dawki THC nasilają ból


Niestety kilka z tych hipotez jest błędnych.... Zagrożenie psychozą wzrasta i to jak wszędzie podawano aż o 100%, dokładniej wzrasta z 1% (u ludzi nie palących) do 2% (u osób palących)

Marihuana gorsza niż papierosy? Pod jakim względem? Nie było ani jednego przypadku nowotworu płuc spowodowanego paleniem samej marihuany, jednak nasila ona zły wpływ papierosów. Poza tym jak już napisałem proszę poczytać np. o waporyzacji, marihuany wcale nie trzeba palić!

Marihuana źle wpływa na mózg płodu - tak to prawda
Marihuana zwiększa toksyczny wpływ alkoholu na mózg - trzeba dodać, że największe znaczenie ma to w przypadku mózgów płodów, to też jest prawdą....

Nie mam pojęcia jak jest z nowotworami jąder, często o tym słyszałem/czytałem, jednak jak na razie żadnych rzetelnych badań... W najbliższej przyszłości zagłębię swoją wiedzę w tym temacie i odpowiem....


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości