"Marysia"

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2011-03-28, 08:24

Mam jedną uwagę do całej dyskusji o paleniu. przecież nie o to chodzi w tym temacie. Chodzi o same właściwości, w wielu krajach konopie są dostępne, a tym samym legalne, tylko i wyłącznie w aptekach pod postacią tabletek, przepisywane przez lekarza w odpowiednich dawkach. Od wielu lat stosowane są u osób chorych na raka, bodajże we Francji stosuje się preparaty z konopi na spastykę. O tym powinniśmy rozmawiać, wymieniać się informacjami, bo może okazać się, że co bądź ziołowy lek, może zastąpić tabletki na spastykę, czy też antydepresanty, może być po prostu alternatywą, dla innych leków, być może tańszy w produkcji z mniejszym udziałem szeroko pojętej "chemii".

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-03-28, 21:11

Iffonka pisze:być może tańszy w produkcji z mniejszym udziałem szeroko pojętej "chemii".


O hoho! Jak się państwo za to weźmie to gwarantuje że nałoży takie wielostopniowe podatki że tańsza będzie na rynku "wtórnym" ;-)

Ale ja nie jestem jej zwolennikiem, z żadnego rynku.

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2011-03-29, 09:01

Wczoraj pojawiła się publikacja badania wykazujące istotne pogorszenie się zdolności poznawczych u chorych ze stwardnieniem palących marihuanę w stosunku do tych nie palących. Niby mała próba ale dobrana pod względem wieku i zaawansowania choroby. W grupie palącej 2/3 wykazywała zaburzone działanie funkcji poznawczych ( przeważanie informacji czy też pamięć ) a w grupie niepalącej tylko 1/3. Różnica jest dosyć istotna -jak na moje oko.

Poniżej anglojęzyczne źródło informacji: http://www.msnbc.msn.com/id/42312011/ns ... al_health/

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-03-29, 11:09

z nałogów wolę... odpoczynek
;-)
co w duszy,to i w oczach

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2011-03-29, 15:19

a w tej grupie badawczej palili codziennie?? Jak tak im kazali to się nie dziwię...

Jakbym zapisała się do takiego programu badawczego i kazali by palić codziennie to postukałabym się w głowę. To głupota :)
eh :]

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2011-03-29, 15:31

jw :)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-03-29, 15:39

Racja,palenie pod przymusem,w ramach programu badawczego,codziennie, nawet najlepszego ziółka pod słońcem przestaje być przyjemnością :-/ Palenie,jeśli ktoś lubi sobie zajarać ma być w końcu przyjemnością,chwilą relaksu ;-) A czy thc ma lecznicze właściwości, zmniejszające niektóre objawy sm, to już sprawa baaaaardzo indywidualna...

mopsikowa
Posty: 91
Rejestracja: 2009-04-08, 22:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: mopsikowa » 2011-03-31, 09:40

Iffonka pisze:Mam jedną uwagę do całej dyskusji o paleniu. przecież nie o to chodzi w tym temacie. Chodzi o same właściwości, w wielu krajach konopie są dostępne, a tym samym legalne, tylko i wyłącznie w aptekach pod postacią tabletek, przepisywane przez lekarza w odpowiednich dawkach. Od wielu lat stosowane są u osób chorych na raka, bodajże we Francji stosuje się preparaty z konopi na spastykę. O tym powinniśmy rozmawiać, wymieniać się informacjami, bo może okazać się, że co bądź ziołowy lek, może zastąpić tabletki na spastykę, czy też antydepresanty, może być po prostu alternatywą, dla innych leków, być może tańszy w produkcji z mniejszym udziałem szeroko pojętej "chemii".


Brawo Iffonka! Popieram w 100%! Nie chodzi o to, aby debatować o moralnych aspektach palenia albo nie, bo nigdy palący niepalącego nie przekona i na odwrót.
Równie dobrze można się kłócić o papierosy i alkohol. Najgorsze jest to, że ekspertami od skutków palenia m... są osoby, które nie mają o tym zielonego pojęcia (pisanie o tym, że po m... szaleje się za kierownicą świadczy o nieznajomości tematu, ponieważ m... zazwyczaj rozluźnia :) ).

Jeżeli chorym pomaga to ja jestem za. Nie uważam też, żeby chorzy, którzy palą m... zaraz wzięli się za branie ciężkich narkotyków, bo to bzdura jest.

Podejdźmy do tematu rozsądnie, a edukację nt. narkotyków powinno się zacząć w szkole, my w większości na tym forum jesteśmy za starzy na to...

pozdrawiam wszystkich bardzo cieplutko i życzę wyrozumiałości :)

JustGirl
Posty: 95
Rejestracja: 2007-07-27, 17:27
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: JustGirl » 2011-08-16, 22:51


Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-08-17, 16:25

No. ciekawe,ciekawe....
Zasatanwia mnie czy to przejdzie w Czechach,w Polsce to może za 200 lat :-/

Jesli komuś pomaga thc,to nie widzę przeszkód aby np.lekarz zapisał leki na bazie marysi(w niektórych krajach są takowe) lub chory sam sobie, od czasudo czasu zapalił.Wszystko jest dla ludzi a jeśli to jaranie ma pomóc...mnie na przyklad pomaga w spastyce.Po joincie lepiej mi się chodzi...Pomijając dobry humor,zresztą to nie o fazę tu chodzi,nie muszę się mocno najarać.Kilka chmur wystarczy, aby nogi było nieco lżejsze i mniej sztywne...Dla mnie to bardzo dużo, bo ta spastyka mnie dobija :-(A standardowe leki niezbyt pomagają tak naprawdę :-/ Może kiedyś w Polsce będą takie tabletki,zawierające thc, ale bez efektu upalenia (bo wiem,że nie każdy lubi to uczucie) ;-)

spadeusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-20, 15:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: spadeusz » 2011-08-17, 19:00

Aśka pisze:Wszystko jest dla ludzi a jeśli to jaranie ma pomóc...mnie na przyklad pomaga w spastyce.

popieram i potwierdzam - bardzo rozluźnia mięśnie.
Mi jeszcze pomaga przy bólu głowy, a jak złapie mnie lekki dołek też zadziała pozytywnie ;)

200 lat? kto da więcej? :P
mam nadzieje ze trochę szybciej, ... z morfiną jakimś cudem nie mają oporów

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-08-17, 19:29

Spadeusz, bo konopia to roślina,zioło,nie da się jej opatentować a co za tym idzie na niej zarobić :!: Więc zakłady farmaceutyczne na tym nie zarobią :evil: No i dlatego wciąz jest nielegalna choć pomaga wielu ludziom...na pewno wielu z nich bez wahania wybrałoby konopie zamiast np.tabletek na spastykę(które nie dosć,że są mało skuteczne bo maja wiele skutków ubocznych,więcej niż konopia)Ale na chemii można zarobić,można opatentować lek a marihuanę nie...
Myślę,że jeszcze baaaaaaaaaaaardzo długo będziemy w tym kraju czekać na legalizację,na pewno to nie nastąpi za naszego żywota :-( niestety :-(

Mnie maryśka też pomaga nie tylko na spastykę,znakomicie też odstresowuje,rozluźnia,uspokaja, ale nie otumania, wbrew powszechnej opinii o thc(wolę zielone niż np.drinka czy piwo)Wiem,że to nielegalne, ale zdrowie dla mnie jest ważniejsze niż legalność metody,którą się leczę.SM wystarczająco już dało mi się we znaki, więc jeśli coś mi pomaga, to czemu mam tego nie stosować?Alkohol,papierosy są bardziej szkodliwe niż thc, mimo to są legalne...no, ale to już jest temat na inną dyskusję :-/
Uważam,że wszystko jest dla ludzi ,byle robić to z umiarem :!:

spadeusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-20, 15:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: spadeusz » 2011-08-17, 21:37

... a to Rockefeller ;)

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2011-08-21, 13:59

nigdy mnie nie kręciła maryśka i zawsze wybierałem piffko :-)
jak kiedyś wyjdzie jakiś lek nawet na maryśce który będzie Nam pomagał to jestem ZA, i wypróbuje :-) żeby tylko pomagało :-D

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-08-21, 20:02

David, też zawsze lubiłam wypić dobre piwko :564: Ale od kiedy zachorowałam na sm, to jakoś gorzej toleruję alkohol,mój błędnik po nim szaleje,chodzę tropem węża nawet po niezbyt dużej ilości %)nie mówiąc o mocno nadreaktywnym pęchęrzu :-/
Teraz z alkoholi, to najczęściej pijam wytrawne,niezbyt mocne wino ;-)


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości