Witamina D

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2012-05-09, 22:37

Bynik pisze:U mnie się nie potwierdziło, a do siódmego roku życia byłem ostro i regularnie :oops: faszerowany tranem

Tran zawiera duże ilości witaminy A, która przeciwdziała witaminie D. Takie zdanie znalazłem w opracowaniu "Stosowanie witaminy D w praktyce klinicznej".
A tu fragment:

Kod: Zaznacz cały

Tran zawiera różną ilość witaminy D i zwykle duże ilości witaminy A. Spożywanie przetworzonych retinolów, nawet w ilościach znajdujących się w multiwitaminach,  może powodować małą procentowo, ale rozległą toksyczność kości. (58) Witamina A przeciwdziała działaniu witaminy D, (59) a przyjmowanie dużych dawek retinolów niweczy ochronne działanie witaminy D w przypadku raka gruczołowego jelita grubego. (60) Autorzy nie zalecają stosowania tranu.

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2012-05-16, 19:29

moje badania kontrolne (suplementacja 5000Ui dziennie):

marzec:
vit D 25ng/l

maj
Vit D. 41ng/l
Wapń 2,5 norma 2,2,- 2,55

dodam tylko że ani grama wapnia w tabletkach nie zjadłem, bardzo ograniczyłem spożycie nabiału. Potwierdza to że nie trzeba brac wapnia z D3.

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2012-05-16, 20:39

Wartość jest praktycznie na granicy i nie u wszystkich tak będzie łatwo może dojść do przekroczenia szczególnie w dłuższym czasie a kuracja powinna trwać stale wiele lat (20-40) a nie 2-3 miesiące więc trzeba to ciągle kontrolować badaniami.

Eskimos
Posty: 13
Rejestracja: 2012-04-21, 06:59
Lokalizacja: Melbourne

Postautor: Eskimos » 2012-06-14, 03:55

Ja moge tylko powiedziec ze Vit D3 jest BARDZO WAZNA wg najnowszysch badan i tych jakie sie teraz przeprowadza. W Australii (gdzie noby sloneczka duzo, ale za duzo i ludzie za bardzo sie smaruja filtrami i siedza w domach) jest nawet pomysl aby dodawac ta wit do mleka czy innego zarcia
Jesli przayjmuje sie duzo wit d3 to nie trzeba brac wapnia (bo jego suplementacj amoze byc wrecz grozna dla zdrowia), organizm sam wchlonie wapn z jedzenia, ale ma to byc jedzenie roslinne (warzywa, warzywa i owoce i orzechy). Nie nalezy pic mleka (bo ono zabija to nie zart, a wapn z mleka jest prawie nie przyswajany).
Ja po diagnozie zapakowalem d3 150000UI jako uderzeniowe i teraz codziennie 10000UI (bo u nas zima i slonce slabe), w lato bede bral tylko moze 5000UI albo wcale jak na slonce wyjde. Choroba nie minela ale zmeczenie odeszlo, jestem jak krolik z DURACELLa.
Wiec moge powiedziec ze chociaz nie jestem zmeczony, a witamina ta jest tania i 5000UI tabletki ciagne z USA (www.iherb.com).
Wiecej na moim blogu adres w podpisie.
"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo co się dostanie." Forrest Gump

www.moje-melbourne.blogspot.com
Jak pokonać stwardnienie rozsiane.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-06-14, 13:40

Tak to prawda,witamina D jest bardzo ważna.Ja ostatnio mocno suplementuję się tą witaminą(w kropelkach),tym bardziej,że w ciągu ostatnich kilkunastu dni, coś w Polsce marnie ze słońcem :-/ Ciągle pada i jest pochmurno.

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2012-06-16, 12:11

Warto przeczytać:

Wapń i witamina D sprzyjają dłuższemu życiu

Przeprowadzone badania kliniczne (praktycznie wszystkie) gdzie przyjmowano duże dawki witaminy D zawsze równolegle przyjmowano wapń jak sądzę to nie był przypadek. Trzeba pamiętć że witamina D absorbuje wapń gdy go zabraknie we krwi organizm zacznie go pobierać z kości a po pewnym czasie (czasami latach) obudzimy się z osteoporozą i być może z czymś jeszcze. Zawsze przy przyjmowaniu witaminy D regularnie badajmy poziom wapnia.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-06-16, 13:01

rob, dzięki za linka :-)

dareczek705
Posty: 437
Rejestracja: 2011-08-01, 16:14
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Postautor: dareczek705 » 2012-07-05, 13:32

Podobno bardzo dużo wit.B. zawiera kobyle mleko.Słyszałem o pewnym góralu który leczył ludzi chorych na sm tym mlekiem.Byłem w kilku sklepach nigdzie nie ma tego mleka.nawet wielbłądzie było.To biednego wielbłąda wydoili a nie ma kobylego.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-07-05, 14:02

dareczek705 pisze:To biednego wielbłąda wydoili a nie ma kobylego.


:-D :-D :-D

dareczek705
Posty: 437
Rejestracja: 2011-08-01, 16:14
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Postautor: dareczek705 » 2012-07-06, 09:36

Miejmy nadzieję że byli delikatni podczas dojenia.Było nie było to facet.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-07-06, 09:44

Darku, skoro zależy Ci na mleku kobylim polecam Proskin LF. Teraz jednak wróćmy do Witaminy D, bo o takiej jest ten temat ;-)
Obrazek

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2012-07-30, 20:53

http://www.msrc.co.uk/index.cfm/fuseact ... ageid/1334

Vitamin D links to MS supported by study

badanie potwierdza zwiazek vit D z sm

Naukowcy sa o krok bliżej do zrozumienia jak lepiej leczyć stwardnienie rozsiane (MS) po tym jak pojawilo sie więcej dowodów świadczących o połączeniu sm z witamin D.

W najnowszym badaniu, University of Tasmania naukowcy odkryli, że osoby cierpiące na SM leczone interferonem-beta miały wyższy poziom witaminy D niż pozostali.

Interferon-beta spowodowal o wiele bardziej skuteczne w tworzenie witaminy D w skórze, powiedział starszy badacz profesor Bruce Taylor .

Osóby cierpiące na SM przyjmujące lek miały prawie trzy razy więcej witaminy D przy tej samej ekspozycji na słońce, niż ci, którzy nie brali interferon-beta, powiedział.

Wyniki wyjasniaja sposób funkcjonowania terapii, która wcześniej była nie jasna ale skuteczna.

Interferon-beta tylko zmniejsza ryzyko wystąpienia ataku MS gdy pacjenci maja wystarczające ilości witaminy D w ich systemie, prof Taylor powiedział.

Osóby cierpiące na SM w Tasmanii i innych obszarach o niskiej szerokości geograficznej, gdzie niemożliwe jest przyjęcie wystarczającej ilości witaminy D ze światła słonecznego w zimie, mogą rozważyć suplementację witaminy D, powiedział.

W badaniu analizowano około 200 osób z SM w południowej Tasmanii w latach 2002 i 2005.

...

Tasmańczycy są siedmiokrotnie bardziej narażeni na SM, niż ludzie w Północnej Queensland i Terytorium Północne

Powiedział, że wnioski będą musiały być badane dalej w badaniach klinicznych.

Wkrótce zostanie również przeanalizowany wpływu witaminy D na ludzi z pierwszymi objawami SM.

badania zostaną przeprowadzone między 2012 i 2016 przez MS Research Australia and the Florey Neuroscience Institutes in Melbourne.

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2012-08-26, 11:00

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) zwiększył dopuszczalną górną granicę (UL) dla witaminy D.
EFSA podniósł górną granicę do 4000 IU witaminy D / dzień dla dorosłych i młodzieży w wieku ponad 11 lat, dla dzieci w wieku 1-10 lat zespół zaproponował górną granicę 2000 IU / dzień. Dla dzieci poniżej jednego roku życia górna granica została ustalona na 1.000 IU / dobę.

Mimo że nie znależiono dowodów hiperkalcemii w suplementacji do 11.000 IU / dzień. Jednak Wartość ta została oparta na zaledwie dwóch badaniach krótkotrwałych (do pięciu miesięcy), w małych grupach zdrowych młodych mężczyzn z minimalną ekspozycją na słońce. W celu uwzględnienia niepewności związanej z tymi badaniami, współczynnik niepewności został ustalony na 2,5.

Dane z populacji europejskich wskazują, że spożycie witaminy D ze wszystkich źródeł dla dużych grup konsumentów są poniżej górnej granicy dla wszystkich podgrup populacji (tj. odpowiednio około 25%, 75%, 30% i 8% UL dla dorosłych, niemowląt, dzieci i młodzieży).

Źródło informacji: Opinia naukowa w sprawie dopuszczalnego poziomu górnej granicy witaminy D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez rob, łącznie zmieniany 1 raz.

MajaJ
Posty: 39
Rejestracja: 2011-11-09, 11:56
Lokalizacja: Katowice

Postautor: MajaJ » 2012-08-26, 15:24

Witam!

Licho u nas z tą witaminą d3...
Miałabym prośbę o polecenie konkretnej polecanej przez Was witaminy D3 dostępnej bez recepty.
I tak muszę sobie sama zrobić badanie poziomu D3 w organizmie, bo mój lekarz (fajny, skądinąd) akurat w tym temacie nie chce ze mną współpracować. Ignoruje, ale trudno, pomaga w innych kwestiach. Poza tym nie chcę kropel, tylko kapsułki. Dotychczas kupowałam Puritan's Pride, ale zawiera soję, której mi nie wolno spożywać. Kiedyś widziałam Solgar, ale teraz nie mogę trafić. Czy ktoś z Was ma sprawdzonego dostawcę, produkt..? Jest dostępna na allegro wit. d3 NOW, ale nie znam tej firmy, nie ukrywam, że boję się tak w ciemno...
Nie mam możliwości kupować z zagranicznych aptek, gdzie firm produkujących wysoko dawkowaną d3 jest sporo.
Mogę liczyć na jakieś porady?

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2012-08-26, 23:01

MajaJ mam ponad 4 letnie doświadczenie z produktami amerykańskiej firmy NOW i mogę je polecić, w tym wit. D którą sam biorę. Znam także osobiście kilka osób które biorą produkty tej firmy od kilu lat i też nie narzekają :) więc sądzę że możesz je smiało kupić.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości