Badanie CSF

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-06-21, 23:02

bezgranicznosc i kovi29 stwierdzenie SM nie jest proste i dla tego stosuje się kryteria diagnostyczne stwardnienia rozsianego, jedyne obecnie obowiązujące i dające pewną (jeżeli są spełnione) odpowiedz.

Kryteria diagnostyczne stwardnienia rozsianego

Co do przekazywania w genach SM dzieciom to nie zostało to dotychczas stwierdzone na pewno, jeżeli już to pewne geny mogą przekazywać większą skłonność do zachorowania co nie oznacza że taki ktoś zachoruje. Nie ma co zresztą się tym przejmować bo jak twierdzą naukowcy za 15 – 20 lat nie będzie problemu SM jaki znamy dzisiaj, choroba będzie bardzo wcześnie diagnozowana i zatrzymywana w 100% więc nie będzie co leczyć. Już w przyszłym roku będzie widoczny postęp bo zostaną zarejestrowane i wejdą do użytku leki Fampridine SR oraz FTY 720 (fingolimod).

kovi29
Posty: 349
Rejestracja: 2009-05-09, 19:15
Lokalizacja: Żnin
Kontaktowanie:

Postautor: kovi29 » 2009-06-22, 12:22

rob, po przeczytaniu tego materiału i po wypowiedziach niektórych forumowiczów dochodzę do wniosku że jednym z objawów SM jest niewiedza czy ma się SM? :mrgreen:
...wolę już w to nie wnikać i niech będzie co ma być ;-) ..
...takie tchórzostwo z mojej strony :-D ..

mopsikowa
Posty: 91
Rejestracja: 2009-04-08, 22:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: mopsikowa » 2010-03-30, 23:10

troszkę widzę że odbiegliśmy od tematu, mnie interesował fakt, czy po badaniu płynu CSF można postawić diagnozę, troszę buldoczycie widzę na Polskie realia działania w sprawie SM , ja mieszkam w UK zobaczę jak tutaj to wygląda, wiem jedno nie czuję jakbym czekała wogole na jakiekolwiek badania wszystko dzieje się tak szybko.

Jak to dzieje sie tak szybko - w jakim sensie?
Mieszkalismy w UK i zaczelismy jezdzic do Szpitala Akademickiego w Coventry i nic nie działo się szybko! Na wizytę z neurologiem po wizycie u GP (odpowiednik internisty) czekaliśmy 5 tygodni. Potem na rezonans 2 miesiące.

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2010-04-05, 12:05

Mopsikowa - jak widać nigdzie nie diagnozują i nie badają tak szybko. Ja akurat po nieprawidłowym MRI szybko trafiłam do szpitala na potencjały i punkcję. Ja mama niejednoznaczny wynik MRI, badanie neurologiczne w normie, rzutu nie miałam, mam nerwicę, potencjały na granicy ale jaszcze prawie w normie..więc zrobili punkcję. Punkcja czysta, ale wyszły potencjały...więc żyje bez diagnozy, bo wszystko wychodzi pod znakiem zapytania:)
Powodzenia
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości