Wynik rezonansu

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2011-09-20, 19:49

Lenka3, ja na twoim miejscu cieszyłabym się jak dziecko z ostatniego zdania:Obraz zmian nie spełnia radiologicznych kryteriów McDonalda dla SM. :mrgreen:

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2012-02-26, 02:02

a u mnie to jest tak z tymi wielkościami :p

2008 rok liczne zmiany demielizacyjne zlokalizowane głównie w sąsiedztwie komór bocznych w wielkości 2 - 5 mm

2009 rok w istocie białej okołokomorowej płatów czołowych i ciemieniowych mózgu oraz w rzucie prawego wzgórza, widoczne rozsiane, drobne ogniska hiperintensywne o cechach zmian demielinizacyjnych - największa ze zmian wielkości do 11x6 mm na przekroju strzałkowym półkuli prawej

2011 badanie wykazuje nadnamiotowo w okolicy przykomorowej dośc liczne drobne ogniska częściowo zlewające się oraz pojedyńcze większe max wielkości ok. 10 mm po prawej stronie w płacie czołowym

2012 będzie ale dopiero wykonane 09.03. - więc czekam

i mam do Was małą prośbę jeżeli ktokolwiek z Was orientuje się w budowie mózgu albo mógłby polecić jakąś fajną książkę dla samouka to byłabym wdzięczna bo tego tematu jeszcze nie rozgryzłam, a chciałabym ob lubię wiedzieć o czym do mnie lekarze rozmawiają :)
[rodzina i znajomi twierdzą, że pomyliłam studia i powinnam być na medycynie] więc nie mogę ich zawieść muszę się pouczyć i wiedzieć coś więcej na ten temat :20:

dziękuję za pomoc :)
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości