Wzrokowe potencjały wywołane

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-11-12, 20:54

ja mialam emg robione i tez mialam chwile po badaniu wynik, jakby co ;)

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2009-11-12, 20:58

Wszystkie wyniki miałam kilka minut po badaniu ;-)
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-13, 13:42

A ja to,jak zwykle mam pecha,bo wyniki za ok.TRZY! tygodnie. Cała się trzęsę. Neurolog kazał mi zrobić CPK i potem,być może EMG. Tak się boję o stwardnienie boczne zanikowe,że nie mogę normalnie funkcjonować :-( :-( :-(
A jak nie to,to jakaś inna choroba z autoagresji.Tak powiedział. Bujam się z tym od lipca.Dziś odbieram wynik CPK.Jak będzie wysoki,to naprawdę już się załamię na całego :-( :-( :-(
becia

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-13, 13:48

Beciu trzymam mocno kciuki!!!!
Mam nadzieję, że bedzie dobrze.

dante
Posty: 98
Rejestracja: 2009-10-09, 20:16
Lokalizacja: Świecie

Postautor: dante » 2009-11-13, 15:37

Głowa do góry.Trzymam za Ciebie kciuki.Nie dopuszczaj do siebie czarnych myśli bo to jest najgorszr.Pa
nowa internautka

naciuś
Posty: 7
Rejestracja: 2009-10-29, 19:16
Lokalizacja: zewsząd;)
Kontaktowanie:

Postautor: naciuś » 2009-11-13, 17:01

Karusiap pisze: żaden okulista u którego do tej pory był nie pokusił się o obejrzenie dna oka czy zbadania ciśnienia w gałce ocznej.
Jak to? O raju, to w takim razie żadna wizyta! Masakra:(:(:( Koniecznie o to poproś, no i zmień okulistę... Buzi
Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od Ciebie(...) Iz 54,10

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-13, 18:48

Odebrałam wynik CPK-świadczący o chorobie mięśniowej.JEST W NORMIE!!! Chyba odpędzę moją najgorszą zmorę SLA :mrgreen: Choć fascykulacje i mrowienia mam okropne :-/
Dziękuję wszystkim trzymającym kciuki za wynik badania :-) Mimo piątku trzynastego coś się udało :-)
becia

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-13, 21:10

Wiem,wiem
Teraz wymyśliłam sobie zespoły parkinsonowskie,tak mi wszystko lata i drży.Wewnątrz i na zewnątrz,wokół ust.Drży,drętwieje i mam wrażenie,że zaraz stracę przytomność.Jest Postępujące Porażenie Nadjądrowe i kupa innych tego typu paskudnych schorzeń.Też z marnym rokowaniem.Na wyniki potencjałów muszę poczekać nawet do początku grudnia :-(
becia

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2009-11-27, 15:46

becia, nie myśl o SLA, ja też tak miałam- wkręcałam się niesamowicie- to bardzo rzadka choroba po pierwsze, a jak juz jest to chorują osoby starsze

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-27, 17:20

Potencjały mam ok. Wzrokowe i słuchowe,wszystko w normie.Tylko czemu dziś widziałam podwójnie rano?No i zagadki oczopląsu też mi nie wyjaśnił.Byłam wczoraj u neurologa,stwierdził,że te drżenia mięśniowe,to typowa nerwica i dał antydepresnt.Tylko czemu ja się tak źle czuję? Te fascykulacje(pęczkowe drżenia mięśni)mam non stop.Nie mogę przez to spać.nie śpię,nie jem.Wciąż coś szarpie mi mięśnie,a neurolog kazał przyjść na wiosnę :evil: Acha,EMG też nic nie wykazało,oprócz pojedynczych fibrylacji na języku :-(
becia

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-28, 01:43

Beciu Panikarzu:) Skup się na nerwicy, pobierz leki..pisałam na innym temacie, że na działanie antydepresantów musisz poczekać od 3-6 tygodni...wiem co mówię, bo brałam je nie raz w życiu!Mam nerwicę lękową i miałam różne hadrcorowe objawy nerwicowe..organizm fiksował z nerwów, stresu i wymyślania chorób i zaczął mieć objawy (mega zawroty głowy, bujanie non stop jak na statku, zasłabnięcia, sztywne nogi i mięśnie w panice itp itd.)...i to z psychiki a nie prawdziwe! leki pomogły..ale musiałam dać im szansę! Pierwsze tygodnie są ciężkie, bo można czuć się gorzej...ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na ich działanie:)
Podpowiem Ci, że mój szwagier miał oczopląs+podwójne widzenie...badali gom badali i w końcu stwierdzili ostrą nerwicę Przyjmuje leki od paru lat - oczopląs minąl..on czuję się w miarę ok. jedyne co mu pozostało to że czasami bywa zmęczony! Wtedy drzemka i po kłopocie;)
Zatem nie myśl o najgorszym, nie wmawiaj sobie chorób, a przede wszystkim NIE CZYTAJ o tym, co może Ci być!!!!!!!!!! Nerwica bardzo tego ni lubi i następnego dnia może skompletować Ci cały zespół objawów chorobowych! WIEM CO MÓWIę, bo to dokładnie mój przypadek:) Sio od internetu i zajmij się czymś:)Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-28, 09:39

Pocieszyłaś mnie.Bardzo dziękuję.Lekarz też mówił,że to musi potrwać,ale Tobie wierzę badrziej :mrgreen:
becia

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-29, 19:48

No ja już parę razy to przechodziłam..wiem co mówię:)Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2010-02-24, 14:45

Powiedzcie mi jeszcze proszę, jaki wpływ na WPW ma przyjmowanie leków, ktore zaburzają czynności psychomotoryczne?
Ostatnie WPW męża wyszło źle, na poziomie 130 paru ms na obydwu oczach. Dla przypomnienia, pół roku temu wyszlo około stukilkunastu, ale z zaburzoną morfologią zapisu (było robione w czasie delikatnego oczopląsu). Teraz mąż bierze leki stosowane w chorobie parkinsona, powodują odczuwalne zaburzenia np. równowagi. Zastanawiam się skąd takie pogorszenie, w międzyczasie nie było rzutu. Mąż nie odczuwa też jakiegoś wyraźnego pogorszenia wzroku. Jednie ciągle utrzymujące się drżenie dolnej powieki jednego oka, od czasu rzutu (lekarze nie wiążą tego z PZNW).

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-02-24, 21:29

Karusiap pisze:Powiedzcie mi jeszcze proszę, jaki wpływ na WPW ma przyjmowanie leków, ktore zaburzają czynności psychomotoryczne?
Ostatnie WPW męża wyszło źle, na poziomie 130 paru ms na obydwu oczach. Dla przypomnienia, pół roku temu wyszlo około stukilkunastu, ale z zaburzoną morfologią zapisu (było robione w czasie delikatnego oczopląsu). Teraz mąż bierze leki stosowane w chorobie parkinsona, powodują odczuwalne zaburzenia np. równowagi. Zastanawiam się skąd takie pogorszenie, w międzyczasie nie było rzutu. Mąż nie odczuwa też jakiegoś wyraźnego pogorszenia wzroku. Jednie ciągle utrzymujące się drżenie dolnej powieki jednego oka, od czasu rzutu (lekarze nie wiążą tego z PZNW).


Witaj

Ja nie słyszałam, aby leki wpływały na wynik badania WPW.

U mnie z każdym badaniem WPW wypadają gorzej, ostatnio gdzieś 160 ms w lewy, a 150 ms w prawym, a też nie mam wyraźnego pogorszenia widzenia. Nie było też jakiś ostrych problemów ze wzrokiem, a wyniki jakieś nieciekawe.


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości