Dno oka wynik bez odpowiedzi ,prosze o rade

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

pawlo1982
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-05, 01:33
Lokalizacja: Warszawa

Dno oka wynik bez odpowiedzi ,prosze o rade

Postautor: pawlo1982 » 2010-04-05, 04:28

szukam i nigdzie nie ma nawet w internecie ani na forum ,irytują mnie lekarze przez kilka lat dałem sobie z nimi spokój i znosiłem dzielnie rożne objawy,tym bardziej ze miałem epizod nerwicy wiec wkręciłem sie ze to nerwica
wykonane dno oka okazało sie mało wiarygodne i potrzebny był bardziej dokładny skan laserowy ,badania wykonane 2x - skan niewyraźny jednak został wydrukowany i powiedziano mi żebym udał sie do lekarza prowadzącego ,lekarz okulista powiedział ze jest ok i ze murze zapuścić krople do oka
no niby jest ok ale delikatnie zasugerowałem ze widzę czasami poczwórnie ,podwójnie widzę często a wzrok zamazany to juz niestety standard który w dość niedalekim czasie sie pogarsza chodzi o nierealnie wyglądające podświetlone punkty (coś widzę ale nie potrafię dostrzec opisać kształtu dokładnie szczegółowo jak bym nie umiał analizować obrazu)
pisze na tym forum bo nie sa to jedyne symptomy które mnie prześladują epizody oczopląsu mam od 17go roku życia jednak były bardzo krotko aczkolwiek pojawiają sie do dziś

umieszczam poniżej link do zdjęć mojej siatkówki być może ktoś miał już kontakt z tym badaniem i wie co oznaczają punkciki ,i dlaczego badanie nie mogło wyjść wyraźnie?! w centrum jaskry nie dali mi tej informacji sadziłem ze lekarz okulista wykaże sie jakaś wiedzą niestety nie potrafi nic powiedzieć odnośnie wyniku twierdząc ze "taki urok" ma pan taki urok no dobrze tylko ze ja ślepnę ale dziękuje za ... komplement?

zdjęcie główne :
http://img94.imageshack.us/img94/8603/img2275a.jpg
oko lewe
http://img256.imageshack.us/img256/7654/img2279c.jpg
oko prawe
http://img32.imageshack.us/img32/3194/img2278q.jpg
wynik ogólny jakiś
http://img535.imageshack.us/img535/2032/img2280x.jpg

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2010-04-05, 13:46

Pawlo - niestety nie znam się na oczach itp.Wg mnie powinieneś się udać do innego okulisty oraz do dobrego neurologa! Usg czy rezonans może by się przydał...ale to na spokojnie dobry le9karz Ci pomoże w diagnozowaniu!
Pzdr
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-04-05, 15:27

pawlo1982, nie napisałeś, co to było za badanie, a czy miałeś robione badanie potencjałów wzrokowych lub OCT? Wydaje mi się, że to najbardziej czułe badania jeśli chodzi o wzrok. Walcz o swoje, ale bez nerwów, bo to tylko pogarsza sytuację. Wynik może ocenić tylko specjalista, więc musisz cierpliwie szukać. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

pawlo1982
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-05, 01:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: pawlo1982 » 2010-05-27, 23:34

hej dawno nie zaglądałem
nie znam sie na badaniach ,mój stan był ok ale coś z widzeniem dno oka myślałem ze wykluczy lub potwierdzi,okulista twierdzi ze oczy mam idealne ale nie zna sie na nerwach
miesiąc temu bylem u dermatologa ponieważ zaatakowały mnie grzyby wyszlo ze mam candidia ,jednak dermatolog powiedział ze nie sa moje objawy dla tego schorzenia i muszę prześwietlić głowę co tez teraz uczynie bo może sie wydać trochę śmieszne ale brałem przez miesiąc czasu codziennie kwas omega 3 bez recepty i byla poprawa na tyle ze moglem normalnie cos zjesc bez tego prześladującej mnie potrzeby zwymiotowania ,sktocila sie tez potrzeba snu 3 tygodnie znaczenie poprawy dzis wszystko wróciło jak dawniej ,
objawy w sumie pokrywają sie ze stwardnieniem borelioza i inne skretki wraz z wirusowymi zapaleniami wątroby mam wyeliminowane pasożytów tez niemam tasiemca niemam cukrzycy niema wapn potas krwinki w normie cukier białko no idealnie
wszystko to na swoj koszt ,tarczyca 2razy robiona w niedawno i 6 miec temu ,
od miesiąca bolą mnie stawy ,wyszło jakieś zapalenie kolana ,wiec sam nie wiem może jakiś wirus ,immunologicznie slaby organizm, ogólnie to jest cacy na papierze :mrgreen:
widze ze kolezanka jesdna z warszawy moze wiecie gdzie wykonam profesjonalnie MRI głowy oraz kumatego lekarza neurologa ,robie to na swój koszt choć coraz gorzej ogarniam dookoła sytuacje koncentracja i pamięć zaczyna być abstrakcją ;)


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości