Kontrolne MRI

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

Wiesia
Posty: 2429
Rejestracja: 2008-05-22, 12:09
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Wiesia » 2008-07-07, 12:02

krzyn zrób to za mnie i za Bynika ,a szczęki jakie będą miały ćwiczenie.Pamiętam,że przy tej rozmowie był ordynator ginekologii,coś powiedział po cichutku do pani za okienkiem i skończyło się ,że dostałam leki i nigdzie nie chodziłam.Pewnie zwrócił jej uwagę,ale gryźć i tak możesz.Pomogę.
Wiesia żyj w zgodzie z sm

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2008-10-10, 08:57

jak ja lubię moją neurolog - od ręki wystawiła mi skierowanie na kolejny rezonans głowy. idę się dziś zapisać.
btw. jak powiedziała przy wypisie ze szpitala, tak też zrobiła ;-)
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-10-10, 09:35

upierdliwość moja nie zna granic wybacz ,ale czy nie mogli wykonać badania w szpitalu ,to jest jakiś nowy absurd , który jak widać szybko się rozprzestrzenia wypis i skierowanie na badanie (ekonomia cholerna ekonomia) .

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2008-10-10, 10:00

Krzynie,
po 1sze: skierowania nie dano mi w szpitalu, tylko już normalnie w gabinecie. poza tym wpadłam do Pani Dr dosłownie przez przypadek, "z ulicy". stwierdziałam, że jeśli powiedziała mi w szpitalu, że mam przyjść do Niej do gab, to pójdę. no i... miałam chwilę więc poszłam ;-) i w ten oto sposób dostało mi się skierowanko :4:
po 2gie: nawet, gdyby chcieli mi zrobić MRI w szpitalu, to i tak nie byłoby na to szans, gdyż tam, gdzie leżałam, mają rezonans, ale nie mają "przystawki", która jest potrzebna do wykonania MRI głowy [jakoś tak to było]. tak było jakiś czas temu i nie sądzę żeby w tej materii coś się zmieniło. wiem, wiem - beznadziejne to!
po 3ie: z tym rezonansem aż tak bardzo się nie śpieszy. po prostu ma to być kontrolne MRI przed rozpoczęciem leczenia interferonem.

poza tym - to prawda, to wszystko jest chore. ale po co denerwować się z powodu czegoś, czego i tak się nie zmieni i nie ominie.
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-10-10, 11:34

aniu tłumaczysz coś, co jest paradoksem , doskonale znam ten mechanizm "leczenia diagnozowania" niezmiennie ustawicznie mnie irytuje . Od taka fanaberia ,chcę normalności.

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2008-10-10, 17:35

Krzynie, nie wiem czy doczekamy się na tą normalność. nie tak szybko, o ile w ogóle, da się wyleczyć naszą polską służbę zdrowia.

no i proszę - termin rezonansu wyznaczono mi na 23.10. :4: niecałe 2 tygodnie :shock:
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-10-11, 10:41

no to gratuluje fartu pewnikiem ktoś nie doczekał stąd czasowy przeskok.
słuchając pomysłów co i rusz speca od reformy służby niezdrowia , pozostanę przy swoim pesymizmie.No skoro reformą zajmuje się co i raz "lekarz" na ministerialnym stołku ,to niczego dobrego nie należny się spodziewać. stoczniowcy do kopalń ,górnicy do stoczni lekarze do ministerstw, pacjenci na cmentarz.

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2008-10-11, 11:05

a i owszem - trochę szczęścia miałam. ale szybki termin nie ma nic wspólnego z innymi osobami - nikt nie zrezygnował, nikomu nie zdarzyło się nie doczekać. po prostu zjawiłam się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. ot tyle.
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-10-11, 11:24

to , już nosi znamiona cudu .Gloria, gloria, in excelsis Deo! ;-)

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2008-10-23, 23:48

no i już po badaniu... i nawet wyniki mam - pomimo, że MRI miałam robione wieczorem. poczekałam 1/2 godziny i voila.

opis badania:

Badanie MR głowy wykonano w przekrojach poprzecznych w sekwencji FRFSE/T2, SE/T1, FLAIR oraz po dożylnym podaniu środka kontrastowego Gadovist w przekrojach poprzecznych i strzałkowych w sekwencji SE/T1. Grubość warstw 5 mm.

Badanie kontrolne - badanie poprzednie nr 2833 z dnia 23.04.2008r.
W obrębie istoty białej obu półkul mózgowych widoczne liczne, częściowo zlewające się ogniska demielinizacyjne zlokalizowane podkorowo, okołokomorowo, w odnogach torebek wewnętrznych, w bocznej części prawego wzgórza, podejrzenie drobnego ogniska w dolnej części mostu po stronie lewej.
Układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony, nieposzerzony, symetryczny.
Wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe.
Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie.
Poza drobnym ogniskiem w moście nie uwidoczniono patologicznych sygnałów ze struktur tylnojamowych.
Po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie uwidoczniono patologicznego wzmocnienia intensywności sygnałów.
W porównaniu z badaniem poprzednim cechy regresji fazy aktywnej.
Widoczne zwiększenie ilości ognisk okołokomorowych oraz zmian w torebkach wewnętrznych.
Poza tym obraz stabilny.

Wnioski:
Obraz odpowiada zmianom w przebiegu SM, obecny brak cech fazy aktywnej.
Widoczne zwiększenie ilość ognisk okołokomorowych.



----
chyba nie jest źle...


ps. jedno ze zdjęć z płytki. baaardzo mi się podoba. ech te gałeczki oczne... :7: :lol:
ObrazekObrazek
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2008-10-24, 09:38

Aniu, zle nie jest. :mrgreen:

Zdjecie rewelacyjne. Az sie chce zanucic: "Czy te oczy moga klamac ........"


Pozrowionka
:lol: :lol: :lol:

anusia
Posty: 433
Rejestracja: 2008-08-05, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: anusia » 2008-10-24, 10:27

Anulka jest spoko - chyba .
Ale zdjęcie super , aż wzięłam powiększenie. Hi hi hi.
WIOSNA, NOWE ŻYCIE :))))

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2008-10-24, 19:56

Aniu.m muszę to powiedzieć bo nie ma sie co oszukiwać, ze zdjęcia dobrze widać wiem to może zaboleć ale taka jest prawda masz dwie gałki oczne i obydwie na chodzie, pomiędzy nimi znajduje się nos i jeszcze jedno masz okrągłą głowe. to na tyle przepraszam ale musiałem. Hahahaha. Super zdjęcie.
Bob budowniczy zawsze da rade.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2008-10-27, 20:56

piekne oczy :mrgreen: :mrgreen:

ja mialam juz 4 rezo:| mi halas nie przeszkadza, tyak jak ktos juz tu pisal ja takze robie sie senna od tego halasu.
teraz mam sie zapisac na rezonans., pewnie za 6, 8 miesiecy bedzie termin :mrgreen: :mrgreen: a swoja droga jak platnie chce zrobic badanie to sie dowiadywalam ze 2, 3 dni i mam robiony :-| zajebista rozbieznosc. jak masz kase odrazu robia.

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2008-10-27, 22:44

Ja dziś miałam wizytę u mojego neuro, na której dowiedziałam się, ze w ten piątek rezonans.
Jak słyszę, że czekacie po kilka miesięcy, to zastanawiam się, skąd tyle cierpliwości wziąć ?


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości