Zmiany demielinizacyjne

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

Zmiany demielinizacyjne

Postautor: milenka » 2011-04-28, 18:27

chcialam sie was zapytac czy zmiany demielinizacyjne jesli sa tak okreslone przez radiologa musza sie wzmacniac po kontrascie i czy jesli sie nie wzmacniaja to nie sa te zmiany? dzieki.
Ostatnio zmieniony 2011-05-30, 09:27 przez milenka, łącznie zmieniany 1 raz.
mila

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2011-04-28, 19:19

Milenka, "stare" czyli nieaktywne ogniska demielinizacyjne (również naczyniopochodne, bo taka może być przyczyna demielinizacji, nie tylko SM), nie wzmacniają się po kontraście i wtedy ważne czy są ew. nowe zmiany.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-04-28, 19:35

milenka, wiesz co, polecam poczytać :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/se ... or=milenka
To nie jest pomyłka. To są wszystkie Twoje posty na tym forum od 2009 roku. Poczytaj je jeszcze raz, ale przede wszystkim odpowiedzi ludzi, którzy chcieli Ci pomoc, a których rad kompletnie nie słuchasz. Czasem mam wrażenie, że piszesz dla samego faktu pisania, a czytanie jest dla Ciebie czymś dziwnym. Poza tym, na forum nt demielinizacji, kontrastu itp. jest multum informacji. Istnieje też opcja SZUKAJ i pewnie znalazłabyś ...odpowiedzi na Twoje własne, zadane już nam, te same pytania.
Zadajesz sobie czasem trud czytania? Bierzesz do siebie choć w części porady, odpowiedzi, sugestie tych wspaniałych, cierpliwych ludzi, którzy Ci odpisywali ??? Nie ! Niestety w kółko pytasz o to samo. Rozumiem, od tego jest forum, ale litości, czytaj czasami! Naprawdę nie masz żadnego kontaktu z lekarzami? Pisałaś, że jesteś związana z tym środowiskiem zawodowo.
Rzadko, bardzo rzadko reaguję w ten sposób, chyba nigdy mi się to nie zdarzyło, ale ...czytaj dziewczyno, czytaj. Będąc 2 lata na forum masz już z pewnością obycie w tematach. Nie chorujesz szczęściaro na SM, to po co go na siłę w sobie szukasz?
Byłaś przez nas kierowana do różnych lekarzy, a widzę, że założyłaś przed chwilką kolejny temat, nawet nie zdążyłam w tym odpisać :-/ :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... 0b7#115108
Pytanie jest proste- dlaczego nas nie słuchasz???? Dlaczego nie korzystasz z tego, co do Ciebie piszemy??
Obrazek

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

Postautor: milenka » 2011-04-28, 19:44

korzystam kochana i jestem wam bardzo wdzieczna ale powiem ci sczerze pracuje w tym srodowisku a to wcale nie jest na plus. szukam wszedzie pomocy bo lekarze juz mnie olewaja. to co mam isc sie powiesic, gdzie szukac ratunku, sory nie pisze ot tak sobie bo i po co pragne byz zdrowa wesola dziewczyna taka jak kiedyś. mam sliczna malutka coreczke.trzymaj sie pozdrawiam.
mila

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-04-28, 19:54

milenka, to po prostu napisz tutaj :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... .php?t=327 kilka słów, jeśli masz zły dzień/dni. My to wszystko rozumiemy, mamy TE SAME problemy!!
milenka pisze:po co pragne byz zdrowa wesola dziewczyna taka jak kiedyś. mam sliczna malutka coreczke

Pragniemy też tego samego i również mamy dzieci.
Pozdrawiam i skorzystaj proszę z mojej rady; poczytaj wszystkie odpowiedzi, które padły na forum na Twoje pytania.
Obrazek

marthea87
Posty: 84
Rejestracja: 2011-07-11, 22:24
Lokalizacja: Nibylandia
Kontaktowanie:

zmiany demielinizacyjne

Postautor: marthea87 » 2012-12-13, 19:35

Witam, odświeżam temat ponieważ chciałabym poznać odpowiedź na pytanie, które od dawna mnie nurtuje.

Pierwszy rezonans miałam robiony dwa lata temu, powodem jego wykonania było pogorszenie widzenia. W opisie były "niespecyficzne zmiany demielinizacyjne" i wskazanie do diagnostyki SM po której nie stwierdzili SM, ale do dzisiaj jestem zapisana do poradni leczenia SM do której chodzę co jakiś czas na kontrolę. Obecnie po trzech kolejnych MRI nie ma nowych zmian, a w opisie cały czas "zmiany demielinizacyjne".

Pytałam się neurologa czy skoro jest napisane, że zamiany są niespecyficzne to oznacza, że mogą być naczyniopochodne? odpowiedział : "nie, oznacza, że są to niespecyficzne zmiany demielinizacyjne"

Czy w takim razie jest wszystko ok? Czy ktoś wie co może być przyczyną takich zmian? czy jakaś choroba czy po prostu taka moja uroda?

Z góry dzięki za odpowiedź
"Nie kiwnąłem nawet palcem, by się znaleźć w takiej walce..."


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 290 gości