Leukocyty w płynie mózgowo-rdzeniowym

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

ewelka84
Posty: 21
Rejestracja: 2011-04-07, 20:50
Lokalizacja: Poznań

Leukocyty w płynie mózgowo-rdzeniowym

Postautor: ewelka84 » 2011-05-10, 08:26

witam,

może takie pytanie gdzieś już pało ale nie znalazłam wiec tutaj je napisze..czy ktos z was miał w płynie mózgowo-rdzeniowym podwyższona ilość leukocytów?? Miałam punkcję kilka razy już i za każdym razem mi te leukocyty podwyższone wychodziły..lekarze zrzucili to na SM..ale im dłużej się zastanawiam tym bardziej ogarniają mnie wątpliwości...może ktoś tez tak miał i lekarze jakoś to wyjaśnili? z góry dzięki za odpowiedzi:)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ewelka84, łącznie zmieniany 1 raz.

ewelka84
Posty: 21
Rejestracja: 2011-04-07, 20:50
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ewelka84 » 2011-06-09, 13:32

nie wiem jak ma działac to forum..zwracam się do forumowiczów już z kolejnym pytaniem i hm jakos nikt nie chce mi nic poradzic..podpowiedziec ani podzielic sie swoimi doswiadczeniami..przykre:(

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2011-06-09, 14:26

Może zwyczajnie nikt z nas nie umie ci odpowiedzieć? A może tak się złożyło, że ten co by potrafił odpowiedzieć akurat nie zasiada do komputera? :13:

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2011-06-09, 14:40

Ewelko przykro mi, że nie pomogę, ale nigdy nie miałam punkcji, wiem jedynie, że w SM ilosć białych krwinek w płynie mózgowo-rdzeniowym może być powyżej normy i jest to spowodowane tym, że są one zaangażowane w proces zapalny toczący się w organizmie....
Pozdrawiam serdecznie :588:
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2011-06-09, 20:26

Ewelka -czasami trudno pisać jak się nie miało podobnych wyników .

Leukocyty to krwinki białe w tym także limfocyty T i B. Wydaje mi się że ich podwyższony pasuje do SM. W SM reakcja immunologiczna jest udowodniona ( najnowsze leki ograniczają przedostawanie się limfocytów do PMR - a to by sugerowało że tych limfocytów w przebiegu SM jest w PMR relatywnie dużo ).

Jakie masz wyniki indeksów immunoglobulinowych ? Czy masz podwyższony poziom stosunek albuminy w PMR do albuminy we krwi ?
Podwyższony poziom tego stosunku świadczy o nieszczelnej bariery krew - mózg - a to może wynikać np. ze zwiększonego ciśnienia żylnego.

Jak masz możliwość to zrób badanie przepływów w żyłach szyjnych ( tylko w dobrym ośrodku - w PL jest chyba ze 3 miejsca gdzie można jako tak polegać na wynikach - chociaż z definicji nie dają one pewności co do diagnozy ). Wg lekarzy udrażnianie żył przynosi najlepsze efekty na początku choroby ( co mogę potwierdzić )

Mam nadzieje że choć troszkę pomogłem.

ewelka84
Posty: 21
Rejestracja: 2011-04-07, 20:50
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ewelka84 » 2011-06-10, 13:19

dzieki za odpowiedzi:)
perso, z tego co pamietam to indeks igG tez mialam podwyzszony..chyba faktycznie musze pomyslec nad badaniem zyl:) dzieki:)


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości