Test HEp-2 dodatni ............itd

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Test HEp-2 dodatni ............itd

Postautor: przytulia » 2011-07-10, 10:43

Dotarłam do wyników wcześniej zlekceważonych.
Mam Test HEp-2 dodatni, ANA p/ciała przeciwjądrowe- wynik wątpliwy, wzór fluorescencyjny wskazujący na obecność przeciwciał anty Jo-1.
Czy ktoś miał robione takie testy?
Obrazek
miłego dnia i wielu powodów do uśmiechu [you]

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2011-07-10, 12:46

Ewuś, znalazłam swój wynik z zeszłego roku: "P/c. p.jądrowe i p.cytoplazmatyczne, test przesiewowy (IIF, Hep-2) (ANA1). W badanej surowicy NIE WYKRYTO przeciwciał przeciwjądrowych (ANA) /TEST UJEMNY/ Badanie wykonano pośrednią metodą immunofluorescencji /IF/."
Może powinnaś powtórzyć te badania, tak dla pewności?
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2011-07-10, 16:40

Najlepiej byłoby powtórzyć, zastanawiam się nad pójściem do Poradni Immunologicznej. Ale trochę później bo teraz mam psychikę do naprowadzenia na dobre tory i nie bedę sobie dokładać zmartwień. poza tym jestem przed urlopem i tez nie chcę go sobie psuć. Czym więcej na ten temat czytam, tym jestem głupsza. To np strona, gdzie ktoś zebrał wszystkie info na temat p/ciał. Nadal nic mi to nie mówi.
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957

M.in wyczytałam, że w SM tez mogą występować, a mój neuro powiedziała.....konsultowałam się z internistami bo sporo osób z SM ma podobne wyniki i i powiedzieli że skoro SM jest chorobą z autoagresji to mogą takie wyniki być.
I bądź tu człowieku mądry, bo mnie nadal trzymają na diagnozie - podejrzenie SM.
Obrazek
miłego dnia i wielu powodów do uśmiechu [you]

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2011-07-10, 19:43

Ewuniu

Ja jedynie test combi (na różne przeciwciała) miałam słabo dodatni. Ana były ujemne, tylko przeciwciała SMA były dodatnie. Też nie wiem czemu.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-08-10, 12:57

ja miałam ANA w listopadzie robione i były dodatnie... po 3 miesiącach antybiotyku -teraz robiłam w czerwcu ANA ujemne ...( te ujemne robiłam w innym lab)
i nie mam pojęcia czy one mogą raz być dodatnie a raz ujemne...chyba tak co?


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości