Przestrzenie Virchow - Robin

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

bąbel ciszy
Posty: 10
Rejestracja: 2011-07-25, 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Przestrzenie Virchow - Robin

Postautor: bąbel ciszy » 2011-07-27, 23:46

Wszystkie objawy, które u mnie występują lekarz przypisuje SM. Trzy miesiące temu miałam rezonas magnetyczny. Wyniki pokazują dość liczne, o średnicy do 13 mm, powiększone przestrzenie Virchow'a - Robin'a. Mimo, że wielu lekarzy twierdzi iż, owe powiększenie przestrzeni nie jest niebezpieczne, tak mój lekarz nie daje za wygraną i szuka przyczyny, głównie skupiając się na SM. Dodatowo natknęłam się na artukuł w którym "autorzy sugerują, że poszerzenie przestrzeni Virchow-Robina u chorych na SM może być związane z toczącym się w ich obrębie procesem zapalnym, podobnym do tego jaki występuje we wczesnych fazach SM. Poszerzenie przestrzeni może więc być dodatkowym neuroradiologicznym markerem rozpoznania stwardnienia rozsianego". Po przeczytaniu tego artukułu, rozumiem swojego lekarza. Stąd też moje pytanie... Czy ktoś z Was miał również poszerzone przestrzenie Virchow - Robin, a w późniejszym czasie pojawiły się zmiany deminilizacyjne i postawiono diagnozę? Dziękuję za udzielenie informacji.

metju
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-26, 00:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: metju » 2011-07-29, 19:57

Witam, a jakie towarzyszą Tobie objawy?
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!
Prawidłowa diagnoza - bezcenna
.

bąbel ciszy
Posty: 10
Rejestracja: 2011-07-25, 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: bąbel ciszy » 2011-07-29, 21:32

Silne bóle głowy, które czasami uniemożliwiają mi funkcjonowanie nawet do trzech dni. Dodatkowo paraliż mięśni twarzy oraz jednej ze stron ciała. Mrowienie, zanik widzenia, lub mroczki przed oczami. Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Opóźniona reakcja poszczególnych części ciała. Lekarz stwierdził, że całe ciało ucieka mi na lewą stronę. Czasami pojawia się zanik świadomości oraz bezwład w prawej nodze.


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości