Próba Romberga, badanie VNG, ENG

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

marthea87
Posty: 84
Rejestracja: 2011-07-11, 22:24
Lokalizacja: Nibylandia
Kontaktowanie:

Próba Romberga, badanie VNG, ENG

Postautor: marthea87 » 2012-05-13, 15:35

Witam, za tydzień będę jechać do wawy do otoneurologa, gdzie mają mi zrobić badanie VNG, ENG i badanie próby Romberga, ale poprzez jakieś urządzenie. Te dwa pierwsze badają oczopląs (nie wiem po co mam mieć te badania bo oczopląsu nigdy nie miałam), a to ostatnie nie mam pojęcia na czym polega.. Czy ktoś miał kiedyś takie badanie? Rzeczywiście próba romberga jest u mnie dodatnia/ujemna? (w sensie, że nie mogę utrzymać równowagi przy zamkniętych oczach) Czy ktoś miał do czynienia z próbą romberga i co z tym oczopląsem czy jeśli u mnie go nie widać gołym okiem to wcale nie oznacza, że go nie ma? I czy jeśli się okaże, że rzeczywiście go mam to co to oznacza? Wiem tylko, że mają sprawdzić czy coś jest nie tak z móżdżkiem czy z błędnikiem? Czy ktoś był badany pod tym kątem?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez marthea87, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie kiwnąłem nawet palcem, by się znaleźć w takiej walce..."

marthea87
Posty: 84
Rejestracja: 2011-07-11, 22:24
Lokalizacja: Nibylandia
Kontaktowanie:

Postautor: marthea87 » 2012-05-17, 06:43

Witam, ponownie. Widzę, że nikt nie znał odpowiedzi na moje pytania :( No trudno. Jestem już po wizycie w wawie iiiii dalej nic nie wiem!!!!!! Ta wizyta to był jakiś żart po prostu. Zrobili mi jedno badanie - ENG, które nie wykazało oczopląsu, ale w próbie kalorycznej nie wywołano zawrotów głowy. Myślałam, że to dobrze. Jednak okazuje się, że zawroty powinny zostać wywołane i to, że u mnie nie było reakcji to oznacza, że coś jest nie tak, ale co, to nie wiem muszę zrobić kolejne badania, żeby się NIBY dowiedzieć. Jak mnie kierowano do tej poradni to też mówili, że "tam się wszystkiego dowiem". Jeny jak mi się nie chce dalej drązyć! Pani dr chciała mi dać skierowanie na te dodatkowe badanie ale stwierdziłam, że nie ma sensu. Przy nast :!: ępnej wizycie u mojego neuro opowiem o tej nowej rewelacji to pewnie sam zacznie drążyć temat.
Te dodatkowe badania to:
fotel obrotowy i posturografia ktoś miał takie badania??
"Nie kiwnąłem nawet palcem, by się znaleźć w takiej walce..."


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości