MR a SM

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-03-10, 19:59

Dzięki dziewczyny! Rzeczywiście nie do końca się jeszcze w tym orientuję, liczę, że znajdę jakiegoś cierpliwego neurologa :)
Pozdrawiam!

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-07-02, 07:25

Hej! W końcu doczekałam się opisu rezonansu- tym razem poza głową miałam robiony odcinek szyjny kręgosłupa. Tam całe szczęście nie ma żadnych ognisk, jest tylko zniesiona lordoza, co niespecjalnie mnie w tym momencie martwi a przynajmniej tłumaczy ból w okolicach karku :)
Z powodu problemów technicznych robiłam rezonans w innym miejscu niż poprzednio i okazało się, że poprzedni obraz był nienajlepiej opisany, nie uwzględniał wszystkich zmian. Dodatkowo, niestety, pojawiły się nowe, drobne ogniska gdzieś w płacie czołowym, podkorowo i w lewej półkuli mózgu. Ogniska niewielkie, uległy minimalnemu wzmocnieniu (??). Za to 11 mm ognisko z móżdżku uległo REGRESJI i móżdżek mam już czysty :)
Trochę martwią mnie te nowe zmiany, od poprzedniego MRI minęło zaledwie pół roku a tu nowe ubytki. Jak to ma postępować w takim tempie to czarno to widzę. Jutro wizyta u neuro, zobaczymy :roll:
Pozdrawiam! :-)

meduza
Posty: 5
Rejestracja: 2013-05-27, 23:37
Lokalizacja: S.

Postautor: meduza » 2015-02-14, 22:50

Hej. Dwa lata temu miałam rezonans i nie stwierdzono zmian. Teraz mam drugi rzut i chciałabym powtórzyć badanie. Czy jest sens? Czy zmiany powinny już się ujawnić?


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości