Badania immunologiczne a pomyłki w diagnozowaniu SM?

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

angel
Posty: 41
Rejestracja: 2008-02-11, 10:18
Lokalizacja: Wrocław

Badania immunologiczne a pomyłki w diagnozowaniu SM?

Postautor: angel » 2013-06-12, 14:30

Czy ktoś z Was miał robione badania immunologiczne?

Postaram się opisać sprawę najlepiej, jak potrafię. na razie sama dopiero badam temat.

Mojej znajomej zdiagnozowano tocznia (i 100 innych chorób przy okazji), dając maksymalnie 5 lat życia. robiąc dość kosztowne badania immunologiczne, udało jej się dowieść pomyłkę lekarzy i innych badań. w internecie znalazłam więcej takich przypadków (z różnymi fałszywymi diagnozami).
To całe "zamieszanie" to ponoć kwestia "złych" przeciwciał, z którymi rodzi się 5% populacji, taki "bonus". uaktywniają się one np. pod wpływem stresu, powodując pewne objawy i tym samym fałszując wyniki badań. na razie nic więcej nie wiem.
Badania immunologiczne są zbyt drogie, aby NFZ sobie na nie pozwalał. ale może mają sens? Jak sądzicie?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez angel, łącznie zmieniany 1 raz.

angel
Posty: 41
Rejestracja: 2008-02-11, 10:18
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: angel » 2013-06-12, 21:08

Spis poszczególnych badań koleżanki (za 1 pobraniem krwi), czas oczekiwania na wyniki ok. miesiąc:

1) subpopulacje limfocytow (T/B/NK)
2) autoprzeciwciala jądrowe ANA-HEP
3) autoprzeciwciala przeciwko śródbłonkom naczyń
4) wykrywanie krioglobulin - kriokryt
5) profil jądrowy, w tym: RNP/Sm, Sm, SSA, SSA Ro-52, SSB, Scl-70, PM-Scl, Jo-1, CEN B, PCNA, dsDNA, nukleosomy, histony, rybosomalne białko P, AMA M2
6) krążące kompleksy immunologiczne C1q i C3d


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości