Samodzielne badanie neurologiczne

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Samodzielne badanie neurologiczne

Postautor: motylek » 2013-11-26, 13:16

Mam do Was pytanie dotyczące badania neurologicznego.
Będąc w sierpniu w szpitalu na obserwacji, miałam oczywiście sprawdzane pewne odruchy.
Bez problemu potrafiłam z zamkniętymi oczami dotknąć palcem czubka nosa.
Dzisiaj, po objawach w ubiegłym tygodniu, mogących być rzutem choroby, próbowałam zrobić sobie próbę palec-nos i najczęściej ten palec ląduje koło nosa, albo powyżej jego czubka. Udaje się dotknąć czubka po kilku próbach, dość rzadko.
Przeczytałam gdzieś, że podobnie wykonuje się próbę palec-palec, nie wiem, może robię coś źle, przybieram może niewłaściwą pozycję, ale nie udało mi się zetknąć palców wskazujących obu rąk (z zamkniętymi oczami).
Jakie jeszcze próby mogę wykonać samodzielnie ?

Mam umówioną wizytę u swojego lekarza, ale dopiero w przyszłym tygodniu.

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2013-11-26, 17:13

motylek, teoretycznie wiele prób można wykonać samodzielnie, tylko nasuwa się pytanie, po co? Lekarz badając konkretne odruchy dostaje odpowiedź, czy jest uszkodzenie OUN i ewentualnie w którym miejscu jest zlokalizowane.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez joanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2013-11-26, 17:31

nie wiem, może nie ma sensu, ale może łatwiej będzie zinterpretować objawy przy gorszym samopoczuciu ? Miałam ostatnio gorsze dni i nie wiedziałam, czy jest to związane z problemami neurologicznymi (ew. rzut SM), czy nie...


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości