Badania okulistyczne. OCT.

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2008-09-25, 11:08

Nie dziwie się bo przecież znacie się od dawna tylko że do tej pory iwyłącznie wirtualnie.
Bob budowniczy zawsze da rade.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2008-09-25, 16:38

Hej:) Postanowiłam wziąć udział w tym programie, przyznaję nie była to łatwa decyzja, ale myślę, że warto. Nie mam do końca potwierdzonego rozpoznania, poza tym ostatnie badanie okulistyczne i potencjały miałam robione w 1999 roku z pogorszeniem wyników w ciągu 5 miesięcy przerwy i chciałabym to skontrolować. Czekam na telefon, ale wstępny termin mam 15.10 i może nawet spotkam tam kogoś z Forum:) Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Rem
Posty: 1629
Rejestracja: 2008-08-05, 11:21
Lokalizacja: PL

Postautor: Rem » 2008-09-25, 16:52

Jak już będziesz znała termin to napisz. Postaram się tam przyjść.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2008-09-25, 21:41

Dzięki Rem, może od razu mnie nie wyrzucą;)
Pozdrówka
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Waldziu
Posty: 391
Rejestracja: 2007-12-27, 13:54
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Waldziu » 2008-09-29, 22:24

Dzisiaj byłem na drugiej części badań i muszę niestety powiedzieć, że jestem zdegustowany. Czekałem 1 h 40 minut na badanie trwające 5 minut.

Oczywiście maila od pani doktor nie dostałem co zresztą widać.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2008-09-30, 00:39

O chorobcia, czy to znaczy, że oprócz cierpliwości mam się na ten 1-dniowy wyjazd uzbroić w namiot, kuchenkę itp.?
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Waldziu
Posty: 391
Rejestracja: 2007-12-27, 13:54
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Waldziu » 2008-09-30, 08:51

Dla ludzi z dalszej okolicy wszystkie badania są w jeden dzień, a nie rozbite na dwa dni jak dla miejscowych. Na pewno musisz się liczyć z tym, że kilka godzin Ci to zajmie i nie myślę tu o drodze do Poznania ;-)
Kuchenki nie musisz zabierać. Szpital ma duży bufet, gdzie można zjeść smaczny obiad w cenie 10-15 zł.

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2008-09-30, 11:32

Ja równiez byłam wściekła tuż po przyjeździe do szpitala.
Pani, która wykonuje badanie potencjałów wzrokowych, stwierdziła, że nikogo takiego jak ja nie ma na liście i badania nie wykona.
Mój mąż rozwalił pół szpitala, więc badanie wykonano ;-)
Czas oczekiwania na potencjały wynosił ok. 1.5 godziny.
Badanie OCT trwa dosłownie 5 minut, czeka sie na nie też długo...
Brak organizacji ze strony personelu.
Trzeba biegac i szukac lekarzy, żeby móc porozmawiać.
Ale jak już się znajdzie tego lekarza, jest ok.
Przemiłe lekarki, wykładaja kawę na ławę...

A bufet serwuje pyszne śniadanka :)

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2008-09-30, 13:46

Dzięki, o badaniach w ciągu 1 dnia wiem, co do wyżywienia pewnie skorzystam, jeśli mam tam spędzić cały dzień. W kwestii braku organizacji mogę tylko przyznać z własnego doświadczenia, że jeśli nie ma osobnego personelu wszelkie dodatkowe badania bardzo dezorganizują pracę oddziału (u mnie np. program badania słuchu, czy niedawno zakończone badania w kierunku wczesnego wykrywania wad serca). Cierpliwość do lekarzy trenuję już długo...
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-10-17, 23:22 ]
Badania zrobione, a do tego super spotkanie z Hanią i Remkiem- po prostu żyć nie umierać:)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2009-03-12, 14:17

Jestem po drugim badaniu OCT, które wykazało nowe zmiany w nerwie wzrokowym w oku prawym, do tej pory nie ruszonym przez SM.
Pierwsze badanie OCT potwierdziło, że nerw wzrokowy w oku lewym jest bardzo zniszczony na skutego nieleczonego PZNW i wzroku na to oko nie odzyskam.

Przez jeden dzień jesienią narzekałam na obniżenie ostrości w prawym oku i ból gałki ocznej.
Przez jakiś czas utrzymywało się podwójne widzenie i oczopląs poziomy.
Jednak wtedy lekarz prowadzący, SMowe guru stwierdził, że to subiektywne odczucie, mimo że inny, młody lekarz twierdził, że to na pewno rzut i chciał podać sterydy...
Ale skoro MISTRZ powiedział, że to nie rzut, to uznałam, że na pewno ma rację i niepotrzebnie panikuję, a młody lekarz jest w błędzie ...

Wczoraj dowiedziałam się jednak, że to na 100% było pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego w oku prawym, o czym świadczą złe potencjały i przede wszystkim uszkodzenia nerwu wzrokowego w dwóch miejscach widoczne na OCT, których w poprzednim badaniu nie było.

Jestem żywym dowodem na to, że SMowe guru czasami za bardzo wierzy w swoją wyższośc ponad wszystkich i ma gdzieś opinie młodszych stażem lekarzy...

Ja już wiem, że nie mogę ufać ślepo lekarzom...

Daniel
Posty: 20
Rejestracja: 2009-03-08, 21:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Daniel » 2009-03-13, 13:13

Zawsze warto brać udział w badaniach i testach lepiej być krulikiem niż warzywem
W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto żyć.....


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości