Odległe terminy badań

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

Vesna
Posty: 11
Rejestracja: 2014-04-23, 17:28
Lokalizacja: Gdańsk

Odległe terminy badań

Postautor: Vesna » 2014-05-19, 23:08

Witam,
Zwracam się do Was z następującym pytaniem, czy każdy z Was też za każdym razem czekał na każde badanie miesiącami? Ja wiem, że diagnostyka SM to proces złożony i czasochłonny, ale z drugiej strony dzisiaj zapisałam się na rezonans i termin to listopad. A do tego czasu cisza. To bardzo trudne zepchnąć ten temat gdzieś na bok i żyć jakby nigdy nic.
Czekacie? Płacicie prywatnie za badania?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vesna, łącznie zmieniany 1 raz.

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-05-19, 23:14

To zależy na jakie badania ?? Bo np na RTG płuc w sumie nie czekałam bo zrobili mi tego samego dnia. Ale np kiedyś czekała na pierwszą wizytę do specjalisty (kardiologa) prawie pół tora roku. Ja myślę że można podzwonić po innych palcówkach i spytać się o wyznaczenie terminu badania. Może a nóż uda się znaleźć jakąś pracownie MRI gdzie zrobi Ci to badanie wcześniej.

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2014-05-19, 23:23

niestety za wszystkie badania płacę :7: ,ale przynajmniej mam je wtedy kiedy mi pasuje i wynik bezpośrednio do ręki
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

Vesna
Posty: 11
Rejestracja: 2014-04-23, 17:28
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Vesna » 2014-05-19, 23:28

prześwietlenie to wiadomo, że można "od ręki" wykonać. Ja myślę raczej o badaniach bardziej specjalistycznych typu pobranie płynu rdzeniowego czy właśnie MRI. Jutro zadzwonię w kilka miejsc, chociaż dzisiaj zostawił już skierowanie, ale zakładam, że wszędzie będą podobne terminy. Wiem, że może przemawia przeze mnie zbytnia niecierpliwość (pierwszy rezonans i większość badań wykonali mi w szpitalu kiedy byłam pacjentką oddziału ocznego i pewnie tamto tempo wpływa na moją obecną ocenę sytuacji).
Jestem po prostu ciekawa jak inni sobie radzą z tymi abstrakcyjnymi terminami. Dodam, że jestem na samym początku diagnozowania (ale juz z zastrzeżeniem, że będę mieć SM tylko póki co wyniki są dobre, bo zostało wychwycone bardzo szybko), więc chciałoby się dużo badań i szybko;]


Joanka - niestety, MRI wydaje mi się być drogim badaniem, ale chyba zapytam ile sobie za tą przyjemność policzą. Teraz mam skierowanie na MRI częsci szyjnej (jesli dobrze pamiętam), bo samego mózgu miałam miesiąc temu wykonany.
Ostatnio zmieniony 2014-05-19, 23:31 przez Vesna, łącznie zmieniany 1 raz.

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-05-19, 23:30

Ja myślę że warto podzwonić w inne miejsca jeszcze nawet jak by to był miesiąc wcześniej to zawsze o jeden miesiąc masz do przodu :-)

Izulka5555
Posty: 147
Rejestracja: 2013-11-23, 11:11
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Izulka5555 » 2014-05-20, 08:02

Poza tym czasem się zdarza, że komuś coś wypadnie albo nie ma jak dojechać, lub chce zmienić termin.

Warto pogadać w rejestracji i poprosić o kontakt, gdyby się zwolniło miejsce lub ktoś chciałby się zamienić. A jak jest niemiła pani rejestratorka, to zawsze pytam, czy można samemu zadzwonić za jakiś czas. W większości przychodni wykonujących "droższe" badania wizyty się potwierdza.

Tym sposobem dostałam się do neurologa miesiąc wcześniej. A i kiedyś MRI tydzień wcześniej miałam. :7:

Co prawda nie zdarza się to często bo terminy są tak odległe, że ludzie pilnują kolejki jak oka w głowie, ale zawsze to jakaś szansa. ;-)

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-05-20, 08:33

Właśnie Izulka ma rację:)

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2014-05-20, 10:17

Chyba najlepszym sposobem na skrócenie czasu oczekiwania jest szukanie, poprzez obdzwonienie innych placówek służby zdrowia i popytanie o interesujące nas terminy badań. W sumie moje miasto to taki średniak, jeżeli chodzi o ilość mieszkańców, ale z terminami to już koszmar. Dlatego dzwonię do miasta wojewódzkiego i zawsze tam szukam. Ostatnio trafiłem na telefon rezonans kręgosłupa, na który czekałem bodajże około 30 dni, a tu gdzie mieszkam czas oczekiwania na takie badanie, to tak delikatnie pół roku. Tak samo jest z innymi badaniami. Duże miasta mają lepsze i korzystniejsze kontrakty na wiele badań.

kolekcjonerka
Posty: 449
Rejestracja: 2013-08-12, 14:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: kolekcjonerka » 2014-05-20, 13:37

Pierwszy rezonans miałam robiony od ręki w trakcie pobytu w szpitalu, tak jest najszybciej. Na następne kontrolne w ramach programu lekowego czekałam zawsze 3 miesiące. I to było chyba trochę szybciej niż normalnie. Ale jak mówią poprzednicy warto pytać nawet w trakcie oczekiwania, zawsze jest ktoś, kto rezygnuje z danego terminu.
„Nie trzeba odwagi, kiedy i tak nie ma wyboru.”

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2014-05-20, 14:28

Najszybciej wykonuje się wszelakie badania kładąc się na oddział, w naszym przypadku neurologiczny. Wtedy 2 - 3 dni i masz pełną diagnostykę.
Jeżeli lekarz kieruje z poradni to u nas czeka się średnio 3 miesiące. Uważam też, że kontrolne badania MRI warto wykonywać na tym samym aparacie.
Nigdy nie płacę, bo MRI to jedno z droższych badań, a poza tym jakoś nigdy mi się nie spieszyło, zwłaszcza kiedy zaczynałam diagnostykę i czułam co się święci to czekałam sobie spokojnie na termin ;-)
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

kamilakonieczna
Posty: 43
Rejestracja: 2016-05-09, 10:13

Odległe terminy badań

Postautor: kamilakonieczna » 2016-11-03, 08:52

Odległe terminy badań to nie tylko domena chorób przewlekłych z dziedziny autoimmunologii. Wyobraź sobie że najgorzej mają chorzy na raka. Jeżeli lekarz wypisze ci badanie pod tytułem pilne to na tomograf komputerowy będziesz czekał 2 miesiące i proszę mi powiedzieć gdzie idą pieniądze z naszych składek.
Immunomodulin od (8.11.2016) :serce:


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości