Nietolerancja laktozy

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

Andrzej_wawa
Posty: 177
Rejestracja: 2010-04-27, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Nietolerancja laktozy

Postautor: Andrzej_wawa » 2014-08-28, 19:08

Dzisiaj wykonałem testy na nietolerancję laktozy, tzw. wodorowy test oddechowy. Potwierdził on to, co podejrzewałem od dawna, czyli nietolerancję laktozy, wg testu na średnim poziomie.
Mam zamiar jeszcze bardziej ograniczyć produkty mleczne w swojej diecie, chociaż już teraz nie spożywam ich zbyt wiele.
W następnym tygodniu mam wizytę u lekarza alegrologa i ciekaw jestem jego interpretacji i zaleceń.
Andrzej

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2014-08-28, 20:55

Też u siebie to podejrzewam, jednak testu jeszcze nie zrobiłam ;) napisz co i jak powiedział alergolog, jestem bardzo ciekawa :)
ogólnie jest Ci niedobrze po produktach mlecznych, nawet po tych sfermentowanych (jogurtach, kefirach itd.), czy tylko po tych niesfermentowanych?

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2014-08-28, 21:12

Andrzej_wawa, nie robiłam badań, ale ponieważ jem dużo nabiału kupuję mleko bez laktozy i nie mam żadnych problemów (np. żołądkowo-jelitowych). Reklamują ostatnio jakiś specyfik dla osób z nietolerancją, ale nie wiem czy działa, ew. zapytaj lekarza; może u Ciebie wystarczą np. produkty o obniżonej zawartości laktozy, bez konieczności całkowitej eliminacji z diety. Odezwij się po wizycie, pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Andrzej_wawa
Posty: 177
Rejestracja: 2010-04-27, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Andrzej_wawa » 2014-08-28, 22:03

@Ania & Agnieszka,
Zwykłego mleka od dawna nie piję, chyba nawet jako dodatek do kawy powoduje u mnie ból brzucha. Ale kiedy czasami zjadam jogurt, czy kefir, to czuję się dobrze.
Twaróg jem prawie codziennie w paście budwigowej, wydaje mi się, że dobrze to znoszę, chociaż teraz zastanawiam się nad tym, czy tego nie zmienić
Nie stosowałem wcześniej produktów z obniżoną zawartością laktozy, ale zapytam o to w czasie wizyty.
Oczywiście po wizycie napiszę, co powiedziała alergolog.

Pozdrawiam :)
Andrzej

Andrzej_wawa
Posty: 177
Rejestracja: 2010-04-27, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Andrzej_wawa » 2014-09-02, 13:27

Dzisiaj byłem z wynikami badania. Lekarka na razie nie chciała mi podawać leku, tylko poradziła, bym na miesiąc zupełnie wyłączył produkty zawierające laktozę i wtedy okaże się, czy poczuje się lepiej . Ale wcale nie jest to takie proste, bo laktoza czai się wszędzie, nawet tam, gdzie się jej nie spodziewałbym (np. w chlebie). Poza tym często stanowi składnik leków.
Lekarka zwróciła też uwagę na to, że nawet jeśli laktoza szkodzi, to w dłuższej perspektywie trzeba się starać, aby chociaż w niewielkich ilościach była spożywana, aby organizm nie odzwyczaił się od niej tak zupełnie. Ale to dopiero po tym miesięcu "na odwyku".
Andrzej

kamilakonieczna
Posty: 43
Rejestracja: 2016-05-09, 10:13

Nietolerancja laktozy

Postautor: kamilakonieczna » 2016-11-03, 08:53

Z tą nietolerancję laktozy moim zdaniem jest zupełnie jak z glutenem w pewnym momencie pojawiła się moda na produkty które nie zawierają glutenu a wszyscy wiemy że gluten ma wpływ tylko i wyłącznie na jedną chorobę która nazywa się celiakia
Immunomodulin od (8.11.2016) :serce:


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości