Badanie pola widzenia

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

gotye
Posty: 75
Rejestracja: 2011-09-15, 14:06
Lokalizacja: Polska

Badanie pola widzenia

Postautor: gotye » 2014-12-09, 23:42

Cześć!

Mam nadzieję, że rozwiejecie moje wątpliwości. Miałam dziś badane pole widzenia, ponieważ wpadam na meble i ściany (pojawiają się znikąd ;-) ). Zaburzeń równowagi nie mam ani koordynacji. Okulista stwierdził, że wynik jest prawidłowy, ale siedzę i patrzę na kartki z wynikami i ewidentnie ubytki mam. Może nie jakieś duże, no ale są. Jak to jest z tym badaniem - czy są po prostu jakieś "widełki" i nawet jak się stwierdzi ubytki to można się łapać w normie? Jak dla mnie istniejące ubytki to nie jest norma, ale specjalistą też nie jestem, więc mam nadzieję, że są tu może jakieś osoby bardziej doświadczone ode mnie :-)

Dodam, że nie miałam (raczej) PZNW (kiedyś przez dwa dni miałam "mgłę" w lewym oku, ale samo przeszło). Oficjalnej diagnozy SM też nie mam (brak zmian w MRI; lekarz mówi, że mam SM, tylko jeszcze nie może tego udowodnić).

Będę wdzięczna za pomoc :) Poniżej linki do zdjęć wyników

Oko lewe
Oko prawe

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-12-10, 10:39

Teraz pewnie pójdziesz z wynikiem do neuro? Ocenić wynik może specjalista ,ale istnieje (jak wszędzie) margines błędu -kliknięcie za póżno , jakoś sprzętu ,itp. Dopytaj o przyczynę swoich objawów lekarzy ,bo na forum uzyskasz pomoc ,owszem,ale lepsza taka wiedza płynąca ze zródła ( interpretacja wyników należy do lekarzy ).
Blanka

gotye
Posty: 75
Rejestracja: 2011-09-15, 14:06
Lokalizacja: Polska

Postautor: gotye » 2014-12-10, 13:53

blanka pisze:Teraz pewnie pójdziesz z wynikiem do neuro? Ocenić wynik może specjalista ,ale istnieje (jak wszędzie) margines błędu -kliknięcie za póżno , jakoś sprzętu ,itp. Dopytaj o przyczynę swoich objawów lekarzy ,bo na forum uzyskasz pomoc ,owszem,ale lepsza taka wiedza płynąca ze zródła ( interpretacja wyników należy do lekarzy ).


Dzięki za odpowiedź! :-)

Błędy zostały wykluczone (ucięło na zdjęciu). Wybieram się do neurologa jakoś w tym tygodniu (mam nadzieję). Czekam na inne wyniki.

Iza__17
Posty: 36
Rejestracja: 2012-12-17, 22:27
Lokalizacja: Wlkp

Postautor: Iza__17 » 2014-12-11, 19:28

Witam :) mam dokładnie tak samo, ubytki w polu widzenia są w jednym oku, natomiast drugim widzę niewyraźnie a pomimo to wynik pola widzenia wyszedł ok :) miałam też robione badanie OCT i dopiero tam wyszło ze coś się dzieje ale tez w nieznacznym stopniu :)

kamilakonieczna
Posty: 43
Rejestracja: 2016-05-09, 10:13

Badanie pola widzenia

Postautor: kamilakonieczna » 2016-10-25, 18:51

Badanie pola widzenia jest badaniem badającym potencjały wywołane twojego mózgu w przypadku oka lewego lub prawego. Jeżeli występują jakieś różnice to dobitnie świadczy o tym która półkula mózgowa jest w znacznie większym stopniu zajęta przez demielinizację mózgu SM
Immunomodulin od (8.11.2016) :serce:

Areliee
Posty: 12
Rejestracja: 2016-10-12, 11:25
Wiek: 33
Lokalizacja: Budapeszt

Badanie pola widzenia

Postautor: Areliee » 2016-11-25, 08:52

Hm, chyba jednak badanie pola widzenia to co innego, niz potencjaly. Potencjaly sie bada przy pomocy elektrod, typowo neurologiczne badanie. I owszem, swiadczy o zmianach demielinizacyjnych. Od pacjenta nic poza patrzeniem sie nie wymaga :) Ale pole widzenia moze byc ograniczone przez inne czynniki, rowniez mechaniczne albo inne uszkodzenia oka i to jest badanie okulistyczne. I pacjent obok patrzenia musi tez na te bodzce reagowac, w rozny sposob, z reguly wciskajac jakis guzik. Nie wprowadzajmy tu zamieszania, bo to dwie rozne rzeczy.
You are never too old to set a nee goal or to dream a new dream.


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości