Rezonans magnetyczny szyi i klatki piersiowej

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

ryska88
Posty: 6
Rejestracja: 2014-07-02, 15:22
Lokalizacja: Poznań

Rezonans magnetyczny szyi i klatki piersiowej

Postautor: ryska88 » 2015-04-10, 20:08

Witajcie,

Odebrałam dziś wyniki rezonansu tak jak w temacie. Od razu zaznaczę, że w czerwcu zeszłego roku leżałam w szpitalu na rozpoznaniu. Rezonans głowy- brak zmian demielinizacyjnych, prążki oligoklonalne w płynie- obecne.

W końcu doczekałam się rezonansu szyi i klatki piersiowej. Zastanawia mnie jedna rzecz:

Zmiany demielinizacyjne w szyi- brak

Zmiany demielinizacyjne w klatce piersiowej- brak WYRAŹNYCH zmian.

Co to może oznaczać? Że w klatce coś tam jest, ale nie są pewni?

Rezonans wykonywany był bez kontrastu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2015-04-10, 20:45

ryska88, może coś tam wyszło, ale tak drobne, że bez znaczenia lub trudne do określenia. Myślę, że nie ma powodów do niepokoju, poza tym nigdy nie słyszałam o ew. zmianach demielinizacyjnych w klatce piersiowej czy szyi, więc pewnie chodziło o szyjny i piersiowy odcinek kręgosłupa. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

ryska88
Posty: 6
Rejestracja: 2014-07-02, 15:22
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ryska88 » 2015-04-10, 20:48

a_g_n_e_s pisze:ryska88, może coś tam wyszło, ale tak drobne, że bez znaczenia lub trudne do określenia. Myślę, że nie ma powodów do niepokoju, poza tym nigdy nie słyszałam o ew. zmianach demielinizacyjnych w klatce piersiowej czy szyi, więc pewnie chodziło o szyjny i piersiowy odcinek kręgosłupa. Pozdrawiam


Tak, tak niepotrzebnie użyłam skrótu myślowego pisząc szyja i klatka. Oczywiście chodzi o te odcinki kręgosłupa.

Dziękuje za odpowiedź.

KG80
Posty: 4
Rejestracja: 2015-04-18, 09:12
Lokalizacja: Krakow

Postautor: KG80 » 2015-04-20, 18:04

Czesc,

Wiem, ze jesli nie ma sie zmian demielizacyjnych w glowie a sa znaczne (kilku centymetrowe) w na odcinku szyjnym to niektorzy lekarze podejrzewaja zespol Devica. (Dodatkowo pacjent musi miec problemy z ukladem moczowym oraz stracic zwrok przynajmniej w jednym oku). Wowczas zalecaja zrobic badanie na przeciwciala akwaporyny 4. Nie wiem jednak co znacza zmiany demielizacyjne tylko na odcinku piersiowym. Sadze jednak ze nie ma powodow do wiekszych zmartwien. Bowiem, nawet to jelsi jest to neuro-borelioza to sa na nia leki :-)

Serdecznie pozdrawiam i glowa do gory,
Kasia

PS> Tak na marginesie na jakiej maszynie robili Tobie rezonans? Z tego co sie orientuje to aby wykryc zmiany w glowie musi byc maszyna w ktorej jest ok 1 Tesli. Oczysiscie im wiecej Tesli (oczywiscie bez przesady) tym dokladniejszy wynik.


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości