Wizyta w szpitalu na co się przygotowac ?

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

nicola32
Posty: 4
Rejestracja: 2015-08-26, 21:47

Wizyta w szpitalu na co się przygotowac ?

Postautor: nicola32 » 2015-08-26, 22:02

Witam jak w temacie 14 października idę na tygodniowy pobyt w szpitalu w celu diagnostyki . Na skierowaniu od neurologa mam wpisane " Rozsiane uszkodzenie OUN ?" Na jakie badania powinnam się przygotowac ?

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Wizyta w szpitalu na co się przygotowac ?

Postautor: joanna_nick » 2015-08-26, 23:14

MRI głowy
badanie PMR (czyli punkcja kręgosłupa, żeby pobrać płyn mózgowo-rdzeniowy)
WPW wzrokowe potencjały wywołane
tyle mi zrobili na diagnostyce w szpitalu - tymi badaniami wykluczono mi sm, dostałam diagnozę rozsiane demielinizacje, nieokreślone, potem w warunkach ambulatoryjnych robiono mi EMG (elektromiografia) i SSEP (somatosensoryczne potencjały wywołane) - to w celu oceny stopnia uszkodzenia przewodzenia, czucia w nerwach i mięsniach. Zależy jakie masz objawy i czy szpital jest oszczędny czy nie w zlecaniu badań ;)
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

nicola32
Posty: 4
Rejestracja: 2015-08-26, 21:47

Wizyta w szpitalu na co się przygotowac ?

Postautor: nicola32 » 2015-08-27, 11:09

Ja będę w szpitalu w Grudziądzu , tam ordynator em jest ponoć jeden z lepszych w Polsce neurolog Dr. Boniek . W październiku miałam robione mri zlecone przez ginekologa celem potwierdzenia lub wykluczenia guza przysadki mózgowej. Dodatkowo na skierowaniu wpisano mi mri przysadki mozgowej w kierunku guza przysadki i sm . Nic nie znaleziono a ja się zastanawiam czy tylko w przysadce mozgowej występują zmiany demineralizacji ? Miałam badanie u neurologa i od razu dała skierowanie do szpitala . Żadnych leków itp. nie było .


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości