Mam wynik, pomóżcie

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2008-10-25, 12:16

dr. Wójcik, słyszałam również że jest mistrzem nakłucia, więc modlę się żeby to on zrobiła mi te punkcję i najlepiej żeby płyn był czysty

[ Dodano: 2008-10-25, 12:17 ]
a u kogo ty się leczysz, bądź przez kogo byłas dignozowana?

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2008-10-25, 13:23

Marta, wysłałam odpowiedź na pw, daj znać, gdyby nie doszło. Pozdrawiam :-) .
PS Nie miewałam stanów podgoraczkowych, a i opis MRI wyglądał inaczej, tzn miałam więcej ognisk, inną lokalizację (choc niektóre miejsca takie jak u Ciebie) i jedno z ognisk ulegało wzmocnieniu po podaniu kontrastu.

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2008-10-25, 15:19

ja Wam powiem tak, miałem punckje robiona ponad miesiąc temu, teraz w zyciu bym się na nią nie zgodził i nie zgodze, nawet gyby zapewnili mnie ze jeslli zrobie punkcje to będę zdrowy. NIGDY W ŻYCIU! mnie 7 razy kłuli, lezałem koło 12 godzin, zespołu popunkcyjnego dostałem po 3 dniach, a problemy z bólem mam do dziś. poszło po nerwach kulszowych. nie moge dłuzej jak 2 minuty schylac się. pare miesięcy temu miałen nacinanie torbiela na kosci ogonowej (często wysepuje u męzczyzn) cieli mi na żywca na pogotoiu, powiem- wtedy myslałem ze większy ból nie istnieje, teraz powiem ze jednak nie, punkcja była najgorsza, wszysko mnie bolała kiedy wkuwali igłe, sparalizowało mnie na jakis czas....mam pecha poprostu!! :-(

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2008-10-25, 15:46

gucioziom4 pisze:NIGDY W ŻYCIU!
życzę by Tobie nigdy już nie było potrzebne nakłucie lędźwiowe.Osobiście również tak twierdziłam po pierwszym i traumatycznym badaniu, niestety koniecznym by postawić kropę nad i czyli do postawienia/wykluczenia diagnozy SM.Jednak jak ktoś ma pecha to chyba przez całe życie :-( i już niespełna po 5miesiącach w obliczu podejrzenia aktywnej neuroinfekcji podpisałam kolejną zgodę. Jak już pisałam wyżej mam 2 skrajnie różne wspomnienia.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2008-10-25, 16:03

powinnismy zmienic temat posta na "nasze traumy popunkcyjne" :evil:

albo....... raczej nie straszyc tych co jeszcze nie mieli przyjemnosci. Wiekszosc przechpdzi punkcje bezbolesnie i Ci z forumowiczow co jej jeszcze nie mieli beda zaliczac sie wlasnie do tego grona :-) :-) :-)

Niestety wg kryteriow diagnostycznych w Polsce jest to obowiazkowe. Jakos w zadnych czytanych przeze mnie kryteriow diagnostycznych punkcji nie bylo. W kilku miejscach nawet wyczytalam ze juz sie punkcji nie stosuje w celach diagnostycznych.

Reasumujac: zespol popunkcyjny ma zdecydowana mniejszosc. Nie nalezy sie bac :7:

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2008-10-25, 16:15

zespół popunkcyjny sam w sobie może być, mnie rzeraża wbijanie się igłą w mój biedny rdzeń tym bardziej że nad ranem ma bóle w tym miejscu brrr
...

ksu
Posty: 114
Rejestracja: 2008-07-20, 21:11

Postautor: ksu » 2008-10-25, 16:36

punkcja nie jest taka straszna.u mnie nakłucie i pobranie nic nie bolało,miałem zespół popunkcyjny--straszny ból głowy--ale dawali mi od bólu głowy środek dożylnie
ogólnie nie jest tak żle

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2008-10-25, 19:15

Marta, jezeli bolisz sie tylko wkucia to.............. :lol: :lol: :lol: ............... powiem tak- najgorsze z calosci bylo psik pkis czyms zimnym (znieczulenie :lol: ) a potem to bylam zdziwiona ze juz po wszystkim i tylko przez to ze w pewnym momencie pielegniarz mnie mocniej trzymal to domyslilam sie ze sie wkuwaja. Ot tyle.

Sama punkcja to tylko zabieg. pobranie krwi bywa gorsze. Jesli mialas kiedys zastrzyki z milgammy to powiem tak- wole 5 punkcji niz jeden zastrzyk domiesniowy z witamin.

Zespol popunkcyjny to........ temat dyskusyjny :roll:
Ostatnio zmieniony 2008-10-25, 20:29 przez pchla, łącznie zmieniany 2 razy.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2008-10-25, 20:22

ja nie dostalam zadnego znieczulenia :evil: i slyszalam ze nie daja :-/
koszmar :2:

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2008-10-25, 21:17

Z góry przepraszam, odbiegam od tematu. Pchla, z tego co piszesz wynika, ze brałas milgammę. Z jakim efektem? Pytam, bo niedawno lekarka proponowała, że mi przepisze. Pzdr.

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2008-10-25, 21:36

Mario, poza obolalymi posladkami jakos szczegolnie sie niczego nie dopatrzylam. Moze wiecej energii - a to chyba duzo.

hmmm..... wlasnie zdalam sobie sprawe ze mialam mnostwo energii po zastrzykach- a 2 tygodnie po zakonczeniu rzut po przemeczeniu (czytaj 25 km spacerku) i ostateczne rozpoznanie.

O tak, milgamma dala mi niezlego kopa. Ale tylko lekarka wiedziala wtedy ze jestem chora- ja nie (bo zapomnialam o zapaleniu nerwu w 2001r i podejrzeniu) i jako ze nie mialam rozpoznania nie uswiadomila mnie wtedy tylko dala skierowanie na MRI i recepte na Milgamme :-/

no i sobie poszalalam :-D - bralam milgamme na pod koniec czerwca a pod koniec lipca rzucilo mnie na glebe i......... powitalam wszystkich na tym forum :lol:

na pewno to nie milgamma byla powodem rzutu- powodem byl nadmiar energii po niej i to ze jestem dlugodystansowcem i byl upal i.... nie bez powodu zjawilam sie u neurologa (ale zjawilam sie u niej z niedowladem reki a nie nog)

wow- ale sobie powspominalam.....

daria.pzu
Posty: 42
Rejestracja: 2008-09-08, 21:44
Lokalizacja: warm.mazur.

Postautor: daria.pzu » 2008-10-25, 23:12

marto-współczuję, po przecytaniu tego wszystkiego na pewno masz śmierć w oczach, pojechali po bandzie!nie martw się na zapas, u każdego jest inaczej.akurat ciebie nie musi boleć.ale jeśli chodzi o bóle głowy popunkcyjne to uważam , że leżenie kilkanaście godzin po zabiegu ma duże znaczenie.ja starałam się leżeć ile się dało i głowa trochę mnie bolała parę dni po punkcji. był ze mną koleś, który olał leżenie i potem chodził na rzęsach.na pewno jednak , na bóle głowy w tej sytuacji pomaga pozycja leżąca.

Wiesia
Posty: 2429
Rejestracja: 2008-05-22, 12:09
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Wiesia » 2008-10-26, 05:37

Zupełnie niedawno otrzymywałam Milgammę,ale to są witaminy.Brałam na zmianę ze sterydami i nic złego się nie działo.Energia?Trochę byłam aktywniejsza,ale dlatego,że czułam się nieco silniejsza.jedna sm to ciągłe tajemnice.Każdy inaczej się czuje i inaczej reaguje nawet na witaminy. :roll:
Wiesia żyj w zgodzie z sm

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2008-10-26, 07:30

daria.pzu pisze:marto-współczuję, po przecytaniu tego wszystkiego na pewno masz śmierć w oczach, pojechali po bandzie!


Marto, Daria ma absolutnie racje. Nie taki diabel straszny. Zobacz wszyscy przezylismy, a ze marudy z nas..... :-D :-D :-D

anusia
Posty: 433
Rejestracja: 2008-08-05, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: anusia » 2008-10-26, 08:41

haniutek pisze:
gucioziom4 pisze:NIGDY W ŻYCIU!
życzę by Tobie nigdy już nie było potrzebne nakłucie lędźwiowe.Osobiście również tak twierdziłam po pierwszym i traumatycznym badaniu, niestety koniecznym by postawić kropę nad i .

U mnie było bardzo podobnie po 5 latach musiałam się zgodzić bo musieli sprawdzić parę rzeczy. Natomiast już wiem dlaczego tak jest jak jest . Ale dotrzymałam słowa hihihi.
Punkcje pozwoliłam zrobić tylko lekarce która robiła ją 5 lat temu .Innej odmówiłam już w sierpniu czego nie omieszkała napisać w karcie wypisowej. HaHaHa.


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości