PCR

Inne, kontrolne, wyniki, interpretacje itp.

Moderator: Beata:)

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-05-21, 13:13

Wiesz zgredek, ja robiłam tylko te dwa i na razie nie kosztowało mnie to nic, bo miałam skierowanie. Zobaczyme jak wyjdzie.
Na razie czekam na wizytę w szpitalu i znów programowe pobranie krwi, do tego czasu mam nadzieję mieć wyniki. A jeśli wyjdą ujemne to zaczynam tą antybiotykoterapię i zapłacę w Poznaniu za PCR. Jeśli też wyjdą negatywne to ja już pasuję i przyjmę SM jak swoją w rodzinie :lol:

Aha, z wypisaniem tych antybiotyków prez lekarza rodzinnego też nie miałam problemów. Powiedziałam jak na spowiedzi po co mi one i tyle...
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-22, 12:39

Ja miałam tylko IGM Western Blot i mam czekać 3 tygodnie..potem zrobię sobie chyba to PCR.
Nie wiem tylko, czy brać przed nim antybiotyk czy Citrosept starczy?
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-05-22, 13:07

Me_Lilo pisze:potem zrobię sobie chyba to PCR.
Nie wiem tylko, czy brać przed nim antybiotyk czy Citrosept starczy?


Jesli masz dostep do tinidazolu lub metronidazolu to mozesz przed badaniem wziasc ten antybiotyk, tylko to jest na recepte.
Citrosept spełnia podobna funkcje tylko jest ogolnie dostepny.
Z tego co pamiatam ludzie na forum opisywali komu udało sie wykryc borelke przy zastosowaniu tinidazolu lub citroseptu, wychodziło, ze wyniki były porownywalne, wiec nie ma pewnosci ktora metoda jest lepsza, byc moze na tinidazol ktory jednak musi przepisac lekarz
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-05-22, 13:16

robilam pcr we wrzesniu, wyszedl negatywny :| ale nie bralam citroseptu.
teraz w czerwcu zakupie citrosept i zrobie chyba ponownie badanie...

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-05-22, 13:52

Sluchaj branie citroseptu nie spowoduje, ze odrazu uda sie wykryc bakterie, on tylko zwieksza szanse na udane polowanie :).
Ludzie robia po kilka razyPCR i czesto dopiero za ktoryms razem sie im udaje wykryc.
Jest tez taka mozliwosc , ze nie masz boreliozy, to tez trzeba brac pod uwage.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-05-22, 16:02

ircek pisze:Jest tez taka mozliwosc , ze nie masz boreliozy, to tez trzeba brac pod uwage.


no mozliwe ze nie mam a mam jednak sm. :->
elisa ujemna ale tego nie biore raczej pod uwage, western ujemny :-? pcr ujemny byl, nawet glupi plyn mozgowo rdzeniowy na borelke byl ujmemy :roll: ale co tam zrobie raz jeszcze, nie zaszkodzi :-)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-25, 16:41

No pewnie..to cholerstwo trzeba zachodzić od każdej strony po parę razy...tylko kurcze - skąd brać na to wszystko pieniążki:(
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

misiek
Posty: 19
Rejestracja: 2009-07-15, 23:06
Lokalizacja: Płock

Postautor: misiek » 2009-08-16, 00:35

osoby które szukaja potwierdzenia lub wykluczenia BB, a nie maja nadmiaru gotówki , moim skromnym zdaniem powinny sobie odpuścić PCR, a diagnostyke zaczac od badania moczu na obecnośc antygenów kretkowych

absolutnie nie kwestionuje wartosci diagnostycznej PCR, rtPCR , ale logicznie patrzac na to wszystko, znajac specyfikę BB ( kretka) uwazam ze trzeba miec mimo wszystko duzy "fart" aby w próbówce krwi ( 5ml) laboratorium wykryło DNA bakterii ( krew ma objetosc 5l)
wieksze prawdopodobieństwo wykrycia kretka ma badanie z moczu po uprzedniej prowokacji 3 rodzajami abaxów
dlaczego??
1. jest to badanie z moczu a więc z efekty wielokrotnego filtrowania całkowitej objetosci krwi przez nerki
2. do badania wysyła sie 3 próbki moczu

wszystko to moim zdaniem zwieksza prawdopodobieństwo wykrycia kretka, jesli chorujemy na BB

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-08-18, 11:58

Czekam na wyniki PCR..podejrzewam, że będą negatywne,..
A dziś idę z powrotem do zakaźnika - znów będe miała pewnie robione WB
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-08-23, 22:17

Nadal czekam na wynik PCR. Byłam u tego zakaźnika co prywatnie chodziłam...i bardzo fajnie się kobitka zachowała. Jak powiedziałam, że po antybiotyku żadnej poprawy i że w rezonansie bez dalszych zmian, zadzwoniła do znajomej ze szpitala zakaznego i opowiedziała o mnie...że mam trochę drętwień, że w punkcji prążki, w rezonansie 2 zmiany, ale i w WB 1 prążek +, w elisie wątpliwe...to ta znajoma kazała jej wysłać mnie do nich.
Dostałam skierowanie do tego szpitala na badania...chcą znów zrobić mi punkcję;/ Miałam robioną elisę z płynu m-rdz., więc nie wiem czy warto znów? Robią Western Blot z płynu Bo jeśli tak, to to zdecydowanie lepsze jest...wtedy może się skuszę;/
Jednak mogą się niektórzy przejąć i zająć nami:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-10-23, 14:02

Chcę mieć czyste sumienie, że wszystko zrobiłam, by walczyć z chorobą i postanowiłam, może dzięki postomircka i quby, zbadać się czy mam borelkę, chlamydię i mykoplazmę. Napisałam meila do do doktora Piotra i wskazał bym zrobiła sobie badania PCR.
Zadzwoniłam do Poznania i teraz cierpliwie czekam na zestaw do pobrania krwi....

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-10-23, 15:18

Aniu, pamiętaj, że wynik ujemny nie oznacza , ze nie ma bakterii. Łatwiej jest rozpoczac leczenie z dodatnimi wynikami, ale jest wielu ludzi, którzy zaczeli antybiotykoterapię z ujemnymi i się poprawiają. Więc do wartości tych wyników, szczególnie ujemnych bym się nie specjalnie przywiazywał.
Te fałszywie ujemne testy serologiczne i genetyczne, to specyfika tej choroby.
Lekarze leczący SM antybiotykami, sugerująsięwyłącznie objawami klinicznymi i reakcją na testową antybiotykoterapię.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-10-23, 16:15

quba naprawdę wielkie dzięki za porady. :-)
Na razie przyślą mi pojemniczek, będę brała citrosept. Zobaczę jakie wyniki wyjdą, a co dalej, będę się później zastanawiać. Oczywiście radząc się Was. :-)

Wczoraj mój neuro, powiedział, że na bank borelki nie mam. Stwierdził, że ma 4 pacjentów, a oni są bardzo nadpobudliwi, nerwowi. :shock: Hm....Ciekawe.....

PS> Elise już robiłam, 3 lata temu.
Wynik - ujemny.
W klinice też mi robili. W/g nich też borelki nie mam.

Wiem jednak co sądzicie o Elisie. :-P

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-10-23, 16:33

poniewaz ostatni test na BB wyszedl mi dodatni w IgG (sie zdziwilam), powtarzam dla swietego spokoju WB i robie PCR + panel odkleszcowy

Jak brac citrosept?
wiem, ze waga=liczba kropelek, ale mam podzielic te liczbe na 3, czyli np. wziac 3 razy dziennie po 22 krople? czy 3 razy dziennie po 66 kropli, czyli lacznie 198?
pozdrawiam,
Ania

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-10-23, 17:51

Jesli masz dostep do lekarza i przepisl by Ci metronidazol lub tinidazol, to lepiej niz citrosept... jednak jesli juz citrosept to bierze sie tyle kropli citroseptu dziennie ile sie wazy, podzielone na 3 dawki np wazysz 60 kg to 60 kropli podzielone na 3 czyli 3x 20 kropli
chyba nie namieszalem i da sie to zrozumiec :P
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.


Wróć do „Badania diagnostyczne w SM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości