Czy to SM? POMOCY

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-08-22, 21:36

Dziękuję wam wszystkim moja mam uważa ,że se wmawiam chorobę inni mówią co innego a ja wiem co i jak ja sie czuje dziś bolą mnie oczy mrowniea drętwienia cały dzień cos robiłam torta dla siostry zakupy praca ale nie przemeczałam się chcem ży norma,lnie mimo ,że te bóle nie pozwalaja mi mam nadzieję , ale martwie sie ze to może byc to:( no musze miec MRI tylko niewiem co zrobi by lekarz mnie skierował..do tej pory nie chcieli.Pozdrawiam

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2008-08-22, 21:41

Mogli nie chcieć z dwóch względów moja droga po pierwsze po zbadaniu nie wysnuli diagnozy SM brak dla nich objawów nerologicznych, a uwierz mi oni tym młoteczkiem wiele też mogą sie dowiedziec, no i to drugie najgorsze nie trafiłaś na lekarza, a po trzecie SM to nie katar i nie da sie tego tak od reki zdiagnozować.
Bob budowniczy zawsze da rade.

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2008-08-22, 21:51

" Pozatym lepiej zachorowac w wieku 30 lat niż 20 wiadomo dlaczego.."

... rozwaliłaś mnie tym tekstem, dziewczynko ...

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2008-08-22, 22:04

:lol:

neola
Posty: 1064
Rejestracja: 2007-05-20, 19:32
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: neola » 2008-08-22, 22:35

:-D :-D

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-08-22, 22:57

Oj widze, ze mamy tu kolezanke ktora jest bardzo wrazliwa na punkcie SMu i bardzo panikuje! wprawdzie jej sie nie dziwie bo kazdy w jakims stopniu to przezywał ale bez przesady, tym bardziej , ze nie ma jeszce postawionej diagnozy wiec nie mozna sobie wmawiac na siłe SMu, bo naprawde sie przyczepi.

Musisz sobie na poczatek znalezc dobrego lekarza, ktory zna sie na rzeczy i nie mow ze stukanie mlotkiem nic nie daje, u mnie pani doktor po tym stukaniu mlotkiem powiedziala mi ze moge byc powaznie chory na 3 lata przed glownymi objawami ktore sklonily mnie do powazniejszych badan w kierunku SMu, wiec dobry lekarz potrafi z samych odruchow(badan tym mlotkiem) wykryc chorobe a pozniej ja tylko potwierdzic diagnostycznie MRI.


Piszesz, ze masz bole a mozesz to bardziej okreslic co tak naprawde cie tak boli(chyba ze przegapilem i sie nie doczytałem) bole i to dosc mocne wystepuja w boreliozie wiec moze warto bylo by zrobic sobie dokladniejsze badania w postaci PCRrt aby to wykluczyc.

SM to nie koniec swiata jak tu juz wiekszpsc Tobie mowiła i wcale nie musi sie zle skonczyc, naczytalas sie w internecie golych regułek i wszystko bierzesz do serca, ja zachorowalem majac 24 lata pierwsze objawy jak mialem 20 lat teraz mam 38 i zyje w miare normalnie, z malymi niedogodnieniami, wiec idzie z tym zyc tylko trzeba sie z tym pogodzic ale nie poddac!!!
Pozdrawiam i wiecej wiary a mniej przejmowania a bedzie dobrze
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-08-23, 02:34

Słuchajcie to nie tak ja napisałam ,że lepiej w wieku 30 lat zachorowa niż 20 ponieważ sam neurolog mi tak powuedział!! ,że ta choroba wiecznie postępuje i im wczesniej ja wykryja w mlodym wieku tym szybciej inwalidztwo:( ja sobie tego nie wymyśliłam lekarze mnie nastraszyli i sie tak boję a bóle mam rozpierajace strasznie i mrowienia non stop stop nog czasem dloni i 2 na raz nie pojedynczo...do tego dzis zawroty i bol oczuuu niewiem co z tym dalej zrobic pojde znow do prywtanego neurologa i dowiem sie jak zrobic badanie na bolerioze i gdzie.Dziękuję wam

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-08-23, 02:36

A cha a co do tego młotku to poprostu powiedziano mi ,że to tylko MRI wykrywa a nie stukniecie mlotkiem wiec napislam tak , a nie inczej;/ a mrowienia nadal nie znikaja 24 na dobe mnie nie opuszcaja...pa pa

Jakub
Posty: 192
Rejestracja: 2008-05-31, 18:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub » 2008-08-23, 06:45

niunka jestes w bledzie. mlody wiek duzo lepiej rokuje...

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2008-08-23, 09:15

Niuńka, coś słabo słuchasz tych swoich lekarzy...

Gdyby te stukanie młotkiem niczego nie wnosiło, to po jaką cho...rę by trzymali je notorycznie w rączkach ?
Im młodszy wiek i SM, tym lepsze rokowania...

Co za lekarz stwierdził, że to może być SM, na podstawie samego wywiadu ???
Wydaje mi się, że gdyby tak było, skierowali by Ciebie bez dwóch zdań na rezonans...

Waldziu
Posty: 391
Rejestracja: 2007-12-27, 13:54
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Waldziu » 2008-08-23, 10:07

niunka11 pisze:a mrowienia nadal nie znikaja 24 na dobe mnie nie opuszcaja..


to ma większość z nas i wielu nawet tego już nie zauważa :lol:

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-08-23, 12:31

niunka11 pisze:bóle mam rozpierajace strasznie i mrowienia non stop stop nog czasem dloni i 2 na raz nie pojedynczo...do tego dzis zawroty i bol oczuuu niewiem co z tym dalej zrobic pojde znow do prywtanego neurologa i dowiem sie jak zrobic badanie na bolerioze i gdzie


Teraz juz lepiej mowisz, warto wydac pare złotych i iśc do neurologa prywatnie!!

jesli idzie o badanie na borelioze to nie idz z tym do lekarza bo oni wierza tylko w test ELISA ktory jest malo wiarygodny, zrob sobie sama PCRrt tu masz strone z wszelkimi informacjami jak to i gdzie zrobic , robi sie to w Centrum Badan DNA w poznaniu oto namiary mozna zadzwonic lub napisac do nich oni wszystko wytłumacza http://www.cbdna.pl/ koszt okolo 200 zł chyba ze cos sie zmieniło.

Jesli chodzi o mrowienia i inne objawy , to Waldziu ma racje jesli nie sa az tak mocno dokuczliwe poprostu z czasem sie do nich przyzwyczajamy i nie zwracamy na nie uwagi, musisz byc wytrwała i przetrwac te ciezkie chwile , ktore przechodzilismy chyba wszyscy.
Trzymaj sie i wiecej luzu a napewno wyjdzie to Ci na dobre, przy kazdej chorobie , a nawet bez niej :-)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-08-24, 11:11

Ja się nie moge przyzwyczaic a to normalne ,że one trwaly ciagle 24 na dobe?? czy może też sa w jakies innej chorobie takie mrowienia?? Byłam u okulisty bardzo mnie bola oczy i obraz mi sie chwieje dna oka nic nie wykazalo wyslala mnie znow do neurologa...dziwnie sie czuje jakby mi orzezd oczyma latalo wszytsko i te mrowienia nog rak palcow straszne przypomina mi ze moge to miec;/ qrcze boje sie co bedzie dalej

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2008-08-24, 12:42

czasem zwykły okulista nie znajduje przyczyny. Poproś o skierowanie na konsultację i leczenie do jakiejś Kliniki Okulistycznej. Mają lepszy sprzęt i wiele specjalistycznych badań, których zwykły okul nie wykonuje.

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-08-24, 14:22

byłam w szpitalu na oddziale okulistycznym i tam mnie badali dna oka ciśnienie i takie tam różne i żadnych zmian a mam pytanie czy te wstretne przerażajace mrowienia to sa tylkow SM i drżenia razem z tym??


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości