SM a padaczka

Anka32
Posty: 19
Rejestracja: 2008-03-14, 11:14

SM a padaczka

Postautor: Anka32 » 2008-06-16, 16:43

U mojego syna wystąpił dosyć duży atak padaczki. Po badaniu płynu mózgowo-rdzeniowego i zrobieniu rezonansu lekarz podejrzewa, że mógł on być spowodowany SM. Póki co demielinizacja jest pod obserwacją i wdrożone leczenie p/padaczkowe. Syn nie miał więcej podobnych ataków, a objawów charakterystycznych dla SM też nie obserwujemy. Czy ktoś z was spotkał się może z czymś podobnym? Dodam, że w diagnostyce wykluczono boleriozę.

Sowa
Posty: 63
Rejestracja: 2008-05-29, 18:46

Postautor: Sowa » 2008-06-16, 19:33

Padaczka raczej nie ma związku z SM i atak padaczki nie należy do objawów SM
Prawde mowiac nie słyszałam o takim związku, a dość sporo wiem o paskudztwie.

Może być tak, że syn ma padaczkę i SM, ale to jako dwie niezalezne od siebie choroby :(

Anka32
Posty: 19
Rejestracja: 2008-03-14, 11:14

Postautor: Anka32 » 2008-06-16, 20:24

Oczywiście może być i tak :-( , że ma jednocześnie obydwie choroby, chociaż po cichu mam nadzieję, że nie ma żadnej ;-) (chyba mi wolno). A obawy o związek padaczki z SM potwierdza też doktor Zwoliński na swoim forum; cytuję: "niektóre choroby demielinizacyjne (np. SM) mogą wywołwać padaczkę. U ok. 5% chorych."

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-06-16, 20:56

czytałem odpowiedz pana dr.

Jakub
Posty: 192
Rejestracja: 2008-05-31, 18:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub » 2008-06-19, 18:02

Rowniez slyszalem, ze objawem SM moze byc wlasnie padaczka :-/ Zdarza sie rzadko, ale niestety zdarza...
Skype: kzakk87

Arturo
Posty: 158
Rejestracja: 2007-07-22, 14:23
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Postautor: Arturo » 2008-06-19, 19:01

Przede wszystkim jeden napad padaczkowy to jeszcze nie jest padaczka. Aby stwierdzic padaczke musza wystapic kolejne napady. Napad moze wystapic z innych przyczyn(niski cukier we krwi).
Co do zwiazku SM z padaczka to ja osobiscie nie slyszalem. Padaczka czasem moze powstac po uszkodzeniu mozgu, ale nie wiem czy moze byc skutkiem SM.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-06-23, 23:17

Aniu nie mozna wykluczyc boreliozy na 100%, wiem to po swoim przykladzie jak i wielu chorych z borelioza i z SM, te testy ktorymi nas badaja sa malo wiarygodne i malo czule, a borelioza po dluzszym czasie nie jest wykrywalna testem ELISA, wiec nie mozna tego wykluczyc, na Twoim miejscu zrobiłbym dokladniejsze badanie testem Western Blot lub test DNA PCR. Oby to nie bylo nic złego ale warto przebadac sie na ta chorobe,tylko ze te badania trzeba robic sobie prywatnie nietety :( ja swoja borelioze wykrylem po bardzo dlugim czsasie i to tylko dzieki swojemu samozaparciu jakbym sluchal lekarzy nadal bym zyl w niewiedzy.
Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka :)
PS w razie pytan o badania pisz na maila z mila checia pomoge, mam troche doswadczenia z borelioza.
Grzesiek

Anka32
Posty: 19
Rejestracja: 2008-03-14, 11:14

Postautor: Anka32 » 2008-06-24, 18:08

Dziękuję wszystkim za odzew. Przede wszystkim rzeczywiście po jedym ataku z reguły nie stwierdza się padaczki, chociaż reguła ta nie dotyczy mojego syna. Zrobione EEG skłoniło lekarza do podjęcia leczenia p/padaczkowego. W celu wyeliminowania podejrzenia boreliozy przeprowadzono badanie płynu mózgowo-rdzeniowego z punkcji lędźwiowej. Z kolei to badanie oraz obraz rezonansu dały podstawy do obserwacji w kierunku SM. Póki co syn łyka tabletki, a na prośbę przeprowadzenia badań kontrolnych lekarz odpowiada: "Po co, przecież nic się nie dzieje". Chyba jednak zrobimy kilka badań prywatnie, żeby móc zareagować zanim coś zacznie się dziać złego.
Pozdrawiam serdecznie.

urszulka
Posty: 47
Rejestracja: 2008-08-20, 21:24
Lokalizacja: ELK

Postautor: urszulka » 2008-08-24, 09:55

jeastem chora na SM i jakies 2 lata mialam jedyny atak padaczkowy ,ale do tej pory nic sie nie dzieje ,nie wlaczono zadnego leczenia ,bo to byl jedyny atak i nie wiadomo co go wywolalo ,w kazdym razie po jednym ataku nie stwierdza sie padaczki i nie podejmuje sie leczenia w tym kierunku ,nie wiadomo czy mialo to zwiazek z SM ,ale skoro nic sie nie dzieje ,nie zawracam sobie tym glowy i prawie zapomnialam ,ze wogule mialam ten atak


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości