Spotkanie grupy wsparcia "Porozmawiajmy otwarcie"

Neuro_Care
Posty: 1
Rejestracja: 2011-12-20, 10:45
Lokalizacja: Katowice

Spotkanie grupy wsparcia "Porozmawiajmy otwarcie"

Postautor: Neuro_Care » 2011-12-20, 10:51

Scenariusz spotkania grupy wsparcia
„Porozmawiajmy otwarcie”
14 stycznia 2012

„Porozmawiajmy otwarcie” to grupa wsparcia dla osób ze stwardnieniem rozsianym, stworzona z myślą o najmłodszych pacjentach. Pomysłodawca grupy, NZOZ Neuro-Care pragnie w ten sposób stworzyć grupę, w której możliwa będzie swobodna wymiana doświadczeń, opinii a także wsparcia. Nasz pomysł adresujemy przede wszystkim do osób młodych, poszukujących wsparcia w rówieśnikach, chcących się wygadać i zrozumieć sytuację, w której się znaleźli. Nasza grupa będzie miała charakter nieformalny, wręcz kumpelski. Osoby biorące w niej udział będą mogły poznać różne aspekty choroby, życia codziennego z SM, poradzić się specjalistów z tak zróżnicowanych dziedzin jak psychologia, coaching, rynek pracy, prawo, rehabilitacja i medycyna. Pierwsze, inauguracyjne spotkanie grupy już 14 stycznia 2012 w NZOZ Neuro-Care, Katowice, ul. Jankego 234.

Program spotkania:

Godz. 18:00 „Diagnoza i co dalej?” – spotkanie z coachem i psychologiem, tematem warsztatu będzie automotywacja do działania. Chcemy Wam pokazać, w jaki sposób, w życiu codziennym motywować się do rehabilitacji, leczenia, nie porzucania zwykłego życia. Jak rozmawiać o chorobie z bliskimi, współpracownikami. Wspólnie z psychologami poruszymy zagadnienia związane z rynkiem pracy i miejscem osób z SM na nim. Chcielibyśmy abyście także z nami podzielili się doświadczeniem – jak motywujecie się do działania, co Was popycha do tego, że się nie poddajecie. Warsztat ma być swoistą inspiracją dla członków grupy wsparcia. Całość spotkania będzie moderowana przez coacha i psychologa

Godz. 19:30-20:00 „Magnetoterapia dla SM”- dr n. med. Gabriela Kłodowska-Duda opowie o zastosowaniu magnetoterapii, jako wsparcia dla rehabilitacji i kuracji farmakologicznych u osób ze stwardnieniem rozsianym. Osoby biorące udział w spotkaniu, będą mogły także umówić się na bezpłatną, wizytę kwalifikującą do magnetoterapii.
Z pozdrowieniami,
przedstawiciele Neuro-Care

julia67
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-08, 16:30
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: julia67 » 2012-01-08, 16:38

Może jest ktoś z Chorzowa kto wybiera się na to spotkanie i ma transport. Ja nie mam tam czym dojechać, a tramwajem i autobusem to będę tam jechała pół dnia.
Julcia67


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości