możliwe SM?

aneta_rz
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-31, 11:53

Postautor: aneta_rz » 2008-07-31, 12:02

Witam Was
Wczoraj byłam z narzeczonym u neurologa. Lekarz przebadał i skierował na rezonans magnetyczny z podejrzeniem SM. Jestem załamana...data badania za miesiąc :-( Co sądzicie o takich objawach:
-męczliwość
-drętwienie twarzy
-mrowienie w palcach ręki
-zawroty głowy
Te objawy nie są bardzo nasilone ale mimo tego i tak sie boje... Jak myślicie może to być SM czy lekarze wysuwają zbyt daleko idące wnioski?? Proszę pomóżcie!!

neola
Posty: 1064
Rejestracja: 2007-05-20, 19:32
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: neola » 2008-07-31, 12:09

Witaj,
ojj następna zagubiona osóbka. Ty masz ten rezonans czy narzeczony??
Jeśli chodzi o objawy to hmm miałam podobne, ale to nie musi oznaczać sm!!
Jeśli za miesiąc potwierdzi się diagnoza, czego nie życzę z całego serca, to pamiętaj, że można z tym żyć!!! Rrezonans jest dopiero za miesiąc, nie myśl o tym za dużo. Poczytaj forum, a dowiesz się, że sm nie taki straszny
pozdrawiam

aneta_rz
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-31, 11:53

Postautor: aneta_rz » 2008-07-31, 12:34

Narzeczony ma to badanie. Właśnie czytam forum i staram się czegoś dowiedzieć o tej chorobie. Powiem szczerze,ze jestem załamana. Jak mówiłam objawy nie są nasilone, nie ma problemów ze wzrokiem i ogólnie problemów z poruszaniem. Zawroty głowy też nie występują często. Byliśmy wcześniej na prześwietleniu kręgu szyjnego i wyszło,że narzeczony ma kyfoze i byliśmy pewni,że to jest właśnie przyczyna jego dolegliwości. Następnie poszliśmy na wizytę do neurologa i ... taki cios. Ogólnie mój narzeczony 2 miesiąe temu chodził na siłownie, dodatkowo biegał codziennie ok.6km i jeszcze jeździł na rowerze ok.2h dziennie do tego wszystkiego dieta. Może to jest spowodowane nadmiernym wysiłkiem i wyczerpaniem organizmu.Może ale niekoniecznie. Szczerze to chyba sama chce wierzyć, że to nic poważnego :-(

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-07-31, 12:39

to ,że lekarze co raz częściej wypisują skierowania na MRI , się im chwali ,co do przedwczesnych diagnoz,bo z diagnozami później bywa rożnie wróć może inaczej przedwczesnych sugestii , to inna bajka . dolegliwości które opisałaś owszem występują w SM ,ale nie tylko ,no i te są stosunkowo ok, jeśli można tak to określić. Byłaś prywatnie u lekarza ? pytam z czystej ciekawości ,budując przy tym pewną swoją teorie.

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2008-07-31, 15:03

Cierpliwości i spokoju ducha. Nie zamartwiaj się co to może być, przyczyn może być mnóstwo. Z mężem przeszliśmy podobną drogę, ale jego objawy były tak silne, stan tak poważny, że teraz mogę powiedzieć, że na szczęście to tylko SM. Nie myśl zbyt dużo co to może być, nie wyjdzie wam to na zdrowie, musicie cierpliwie czekać. Powodzenia.

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2008-07-31, 16:37

Przede wszystkim, potrzeba duzo cierpliwości. Rzadko (jeśli nie nigdy) SM diagnozuje się po jednym MRI, bez dodatkowych badań, lub/i powtórnego rezonansu. A człowiek nie maszyna, nadmierne obciążanie organizmu czasem wychodzi bokiem, więc i te objawy moga miec wiele róznych przyczyn.

Tomalaka_
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-13, 09:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Tomalaka_ » 2008-08-13, 09:51

Ja też mam pytanie? Od kilku lat mam pojawiające się nagle drętwienie prawej kończyny dolnej, czasami zaburzenia ostrości wzroku, kłopoty ze snem, ostatnio zawroty głowy. Zdarza się, że po przejściu jakiś 200-300 metrów, nagle zaczynam tracić siły i z trudem jestem wstanie dojść do celu. Rok temu miałem bardzo ostry atak rwy kulszowej, po którym czuje nadal osłabienie w nodze i pojawiające się skurcze. Rezonans i rtg wykazały jedynie zmiany w kręgosłupie, dyskopatie zarówno w odcinku lędźwiowym jak i szyjnym. Tomografia głowy nie wykazała żadnych zmian. Czy jednak nie są to początki stwardnienia rozsianego?
Tomasz

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2008-08-13, 15:00

Tomasz, najlepiej to skonsultować się z dobrym(!) neurologiem, gdyż objawy wielu chorób są podobne, od tych bardzo ciężkich, po prozaicznie łatwe do wyleczenia.Pozdrawiam.
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-08-13, 15:29

Tomasz- masz zmiany w kregosłupie a w szczegolonosci w odcinku szyjnym ,ktory moze dawac podobne objawy, choc troche dziwna jest ta meczliwośc? musisz siebie obserwowac i jakby nadal sie cos działo jednak udac sie do neurologa. Ja bym jeszce Tobie proponował przebadac sie na Borelioze i to testem PCRrt w poznaniu w Centrum Badan DNA, moze byc tak , ze masz własnie borelioze, jej takim specyficznym przykładem jest to ,ze wystepuje cykliczność np 2 tygodnie wmiare dobrego samopoczucia nastepnie 2 tygodnie gorzej, jest to zwiazane z rozmnazaniem bakterii.
Pozdrawiam i zycze aby wszystko mineło :)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

anusia
Posty: 433
Rejestracja: 2008-08-05, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: anusia » 2008-08-17, 12:34

aneta_rz pisze:Witam Was
Wczoraj byłam z narzeczonym u neurologa. Lekarz przebadał i skierował na rezonans magnetyczny z podejrzeniem SM. Jestem załamana...data badania za miesiąc :-( Co sądzicie o takich objawach:
-męczliwość
-drętwienie twarzy
-mrowienie w palcach ręki
-zawroty głowy
Te objawy nie są bardzo nasilone ale mimo tego i tak sie boje... Jak myślicie może to być SM czy lekarze wysuwają zbyt daleko idące wnioski?? Proszę pomóżcie!!

Cześć Anetko !
prócz drętwienia - miałam wszystkie objawy które opisujesz.
Ale tali prawdziwy rzut nastąpił tydzień temu nie podali sterydów bo zaczął się cofać.
Nie bój się Sm-u pogódź się z nim ja choruje od 5 lat i mam czasami doła np. dlaczego ja???
Ale żyje i może dożyje momentu kiedy znajdą w końcu lek.
pozdrawiam
zobaczysz BęDZIE DOBRZE!!! :mrgreen:

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-08-17, 13:35

czarna pisze:Hm, wiem że nie chcecie się wypowiadać na temat objawów, ale czy ktoś z Was miewa fascykulacje, drżenia miesni, drzenia palcow? Czy to jest możliwe w SM.
Chdzi mi o drżenia nie calych kończyn, tylko pojedynczych palcow rak, nog, oraz np. miesni ramion, ud, powiek itd. I czy ktoś z Was mial może zaniki mieśni lub jakieś zmiany w EMG.


Przy SM wszystko jest mozliwe i kazde objawy moa byc, i u kazdego co innego moze dolegac, jesli chodzi o punkcje to nie jestem jej zwolennikiem, jest tyle innych metod aby rozpoznac SM ze to akurat dla mnie nie jest ona wskazaniem, pozatym mam do tego uraz byc moze dlatego ze po punkcji przez pol roku odczuwalem silny bol po wkluciu, a teraz na zmiany pogody tez sie uwidaczniaja.

Te objawy ktore wybralem z wszystkich jakie podalas oraz chyba we wczsniejszym wtku o zaniku obreczy barkowych sa oznaka boreliozy i na Twoim miejscu przebadałbym sie w tym kierunku, widze ze coraz wiecej osob trzeba łaczyc z tymi obiema chorobami.

Na zapas nie trzeba sie zamartwiac i spokojnie dazyc do celu aby rozpoznac chorobe, napisz moze czy masz jeszce jakies inne objawy ktore nie pasuja o SM np. bole stawow lub jakies problemy z rytmem serca , tentnem, cisnieniem, temperatura ciała??
Pozdrawiam
Grzesiek
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości