moje sm - fafut

Wiesia
Posty: 2429
Rejestracja: 2008-05-22, 12:09
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Wiesia » 2008-09-01, 20:06

a ja nie znam angielskiego.I nic nie wiem z tego artykułu.Szkoda,bo chciałabym wiedzieć co w trawie piszczy nowego.Może ktoś ciut ciutek streści(po polsku)?
Wiesia żyj w zgodzie z sm

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-09-01, 21:55

KARRA pisze:Po przeczytaniu tych informacji wcale lepiej się nie czuję. Może na początku mojego sm podniecałam się jak inni nowo zdiagnozowani, ale teraz już nie. Już okrzepłam, nabrałam dystansu, ... Dużo bardziej cenię uwagi i informacje SMowców weteranów z tego portalu. Neola, jesteś wielka :-D


W 100% sie z Toba zgadzam, ale tez rozumie osoby ktore sa świeżo zdiagnozowane sa zagubione i szukaja wszedzie ratunku, zemna bylo podobnie, moze o tyle lepiej , ze nie mialem takiej mozliwosci jak teraz internet, wiec tylko artykuly w gazetach, ktore nieraz byly straszne i co mnie bardzo dolowalo.
Teraz po tylkulatach choroby inaczej patrze na swiat, zycie i na chorobe nie uganiam sie po swiecie za informacjami, jak cos wymysla sensownego to i dotrze domnie, tak jak napisalas, mozna sie wymienic pogladami pomiedzy soba to jest duzo bardziej sensowne i napewno prawdziwe, bo sami to odczuwamy.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-09-01, 22:07

ja już nie czytam naukowego ble ble ble ,jak coś zawracam się do fachowców (chorych)

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2008-09-01, 22:14

Ja uważam co prawda że trochę wiedzy nie zaszkodzi ale jest to forum polskojęzyczne więc teksty obcojęzyczne powinny być tłumaczone lub przynajmniej streszczane aby było to jasne dla wszystkich. Taka powinna być zasada na forum :-).

fafut
Posty: 13
Rejestracja: 2008-08-25, 12:47

Postautor: fafut » 2008-09-01, 22:33

tłumaczenie już było - 11 chorych na smpp obserwowano przez 11 lat podając sterydy dokanałowo w odpowiednich (dużych) dawkach i ich stan neurologiczny się nie tylko nie pogorszył ale i poprawił w niektórych przypadkach.

co ciekawe na forum do tego art trafiłem na mnóstwo komentarzy ludzi chorych, którzy od razu przeszli na taki tryb, jak tylko ich lekarze prowadzacy sie o tym dowiedzieli.

Jest to szansa na pierwsza skuteczna terapie na smpp.

co do tego czy warto podawac linki czy cytowac ciekawostki - mam zdaniem lepsze to niz pisanie "a mnie dzis boli reka, a mnie noga", ale kazdy ma prawo pisac co uwaza za stosowne

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-09-01, 22:53

rob pisze:Ja uważam co prawda że trochę wiedzy nie zaszkodzi .

Pewnie, ze tak nawet jest to wskazane, aby tylko z tym nie przesadzac i nie robic z kazdej zmianki o nowym leku , cudownego leku i robieniu nadziei ludziom, przezyłem poczatki interferonów i wiem co z ludzi potrafiło to zrobic, pisali ,ze to cudowny lek i kazdy za wszelka cene chciał go zdobyc, ludzie zapozyczali sie , sprzedawali całe majatki aby miec na kuracje, a gdy okazało się ,ze akurat im nic nie pomaga wpadali w straszna depresje, po pierwsze lekarstwo im nie pomogło jak to obiecywali naukowcy po drugie stracili niejednokrotnie całe majatki a nawet sie zapozyczali, wiec wpadli w duze kłopoty nie tylko przez chorobe ale tez przez obiecanki o cudownym leku, dl;atego trzeba z umiarem podchodzic do wszelkich cudownych lekow na SM , gdyz narazie takowych nie ma, jedno jednemu bardziej pomoze innemu mniej, ale wyleczyc chyba jeszce nie potrafi zaden :(
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Waldziu
Posty: 391
Rejestracja: 2007-12-27, 13:54
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Waldziu » 2008-09-01, 23:09

co do tego czy warto podawac linki czy cytowac ciekawostki - mam zdaniem lepsze to niz pisanie "a mnie dzis boli reka, a mnie noga", ale kazdy ma prawo pisac co uwaza za stosowne


Człowieku puknij się to co nazywasz głową. Co mnie obchodza Twoje "ciekawostki" :?:
Ponadto nikt nie pisze "a mnie dzis boli reka, a mnie noga" w temacie fafuta, tylko np. w "dzisiejsze samopoczucie" czy "rehabilitacja". Zresztą dla mnie ma to większą wartość niż TWoje "wynalazki" z drugiego końca świata.

fafut
Posty: 13
Rejestracja: 2008-08-25, 12:47

Postautor: fafut » 2008-09-02, 12:15

jak Cie nie obchodzą to nie czytaj - nie rozumiem Twojego problemu....

kto pyta/szuka nie błądzi - wybór należy do Ciebie

neola
Posty: 1064
Rejestracja: 2007-05-20, 19:32
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: neola » 2008-09-02, 13:15

koniec z przekomarzaniem się. Fafut jest temat ciekawe linki... albo jak Ci nie pasuje to otwórz w odpowiednim dziale np: linki do anglojęzycznych stron - jak kogoś to zainteresuje to sobie zerknie.
Zamykam temat


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości