Co to może być SM Yes or NO..

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Co to może być SM Yes or NO..

Postautor: niunka11 » 2008-09-05, 17:17

Witam,

ja jakiś czas temu już się udzielałam na forum i pisałam o moim problemie.
W tym momencie jestem po 5 dniowym pobycie w szpitalu otóż lekarze nie wiedząc, co mi dolega postanowili zostawić mnie na oddziale zakaźnym w kierunku sprawdzenia boleriozy, bo mam niby podobne objawy ( drżenia rąk i nóg bole rąk i nóg ciągle zmęczenia mrowienia w dłoniach i stopach
Raz jedna ręką noga lub obydwie na raz) zrobiono mi punkcję posiew z krwi, na boleriozy wysłano do badania, Tk głowy TSH na tarczycę morfologie OB., badanie dna oka. Potas sód wszystkie badania są znakomite.
I wyszłam ze szpitala i nadal nie wiem, co mi jest nie wiem, co robić, co o tym wszystkim myśleć czy się martwić czy nie staram się być pozytywnej myśli, natomiast czasem ciężko wy jesteście już doświadczeni bardziej lub mniej, ale na pewno bardziej niż ja, dlatego proszę o jakieś wskazówki rady czy jakąś konkretną opinię, co mi może być czy to Sm czy może nie czy o tym w ogóle myśleć?? Gdyby nie to ,że 2m temu lekarka bez żadnej podstawy ani badania nie powiedziała mi ,że to może być to i tak mnie nastraszyła bezpodstawnie to teraz bym tak nie myślała, znowu inni neurolodzy mówią ,że przy Sm nie ma drżenia ani jednoczesnych bólów ,że zazwyczaj to jest niedowład jakiejś jednej części ciała lub czegoś no ale to tylko ich zdanie sugestie specjalnie mnie nie zbadali oprócz młotka wyciagnięcia rąk ani nic.Dlatego niewiem, co mam myśleć z góry dziękuję wszystkich,którzy zechcą mi coś poradzić, pomóc.

Pozdrawiam,

Waldziu
Posty: 391
Rejestracja: 2007-12-27, 13:54
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Waldziu » 2008-09-05, 19:14

Niunka czy TY naprawdę sądzisz, iż ktoś tu powie, że masz lub nie masz SM :?: Jesteśmy tak samo jak Ty tylko chorymi (niektórzy, nawet przez wiele lat nie mają konkretnej diagnozy) NIE ma tu (CHYBA) lekarzy, a nawet jeśli są, to nie opowiedzą się zdecydowanie na tak lub nie, tylko na podstawie Twoich postów.
Życzę Ci uzyskania ostatecznej diagnozy i to takiej, która będzie dla Ciebie najprzychylniejsza.

Wiesia
Posty: 2429
Rejestracja: 2008-05-22, 12:09
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Wiesia » 2008-09-05, 19:47

to ja w tym SM-owym nieszczęściu jednak miałam szczęście,że zostałam zdiagnozowana szybko.Tylko leki otrzymuję wyłącznie objawowe.
Wiesia żyj w zgodzie z sm

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-09-05, 20:43

Niunka- Waldziu ma tu troche racji nikt przez internet nie odpowie czy to SM czy nie, mozemy tylko podpowiedziec jak to bywalo u nas lubdoradzic co jeszcze wykonac.
Na Twoim miejscu zrobil bym sobie badanie na borelioze testem PCRrt w Poznaniu poczytaj watek SM a borelioza, to ze wyniki wyszlu negatywne nie oznacza ze nie masz boreliozy, nasi szanowni lekarze robia test ELISA co jest rownoznaczne z wynikiem UJEMNYM chyba ze sie komus poszczesci, jesli to badanie wyjdzie ujemne poszukalbym jeszcze dobrego neurologa , nie kazdy lekarz sie na SM zna a my chorzy wiemy chyba najwiecej. Zrob badania a pozniej bedziesz sie martwila jesli wyjda ujemne, z tego co napisalas moze to byc borelioza, napisz prosze czy masz jeszcze inne jakies objawy, wszystko co jest niepokojace.
Pozdrawiam Grzesiek
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-05, 21:36

Pobierali i płyn mózgowo rdzeniowy plus krew na bolerioze i wysyłali wiec niewiemto podobno jedbne z lepszych badan niewiem teraz sama co o tym sadzic a lekarz byla bardzo dobra na poczatku chciala sama krwe a potem zrobili punkcje zeby badanuie bylo dokladnie no a tak jak moiwlam w tym momencie bola mnie miesnie rak nog meczy mnie wszytsko co robie niewiem dlaczego i to 2 pary rak i nog jakies mrowienia zmeczenia takie typu rzeczy niewiem co jest ale cos musi byc jakas przyczyna

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2008-09-05, 22:42

Niunka11 miałaś pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego czyli badanie inwazyjne (ryzykowne) a nie miałaś badania MRI (rezonans magnetyczny) nie inwazyjnego całkowicie bezpiecznego badania?. Co w twoim wypadku było by uzasadnione i bezpieczne. Dziwni są ci lekarze. Zrób badanie MRI głowy, i skorzystaj z porady innego lekarza.

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2008-09-05, 22:45

niunka11 całkowice Cię rozumiem, w 100%. mnie to też spadło jak grom z jasnego nieba. Jeszcze ta niepewność, żadnej diagnozy, zawieszenie w próżni...
Oczywiście że nie życzę sobie diagnozy potwierdzającej SM...

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2008-09-05, 23:37

> Pobierali i płyn mózgowo rdzeniowy plus krew na bolerioze i wysyłali wiec niewiemto
> podobno jedbne z lepszych badan
Niuńka, poczekaj spokojnie na wyniki. Piszesz, ze polozyli Cie na oddziale zakaźnym i badaja pod kątem boRELiozy, i ze to ' podobno jedno z lepszych badań'. Mozna z tego wnioskować, że tym razem nie będzie to rutynowa ELISA, tylko PCRT lub W-B. Wczesniej neurolog na podstawie badania klinicznego wykluczył SM. Nie ma podstaw, żeby twierdzić, że zrobił to bez powodu. Jeśli okaże się, że badanie PMR nic nie wykazało, lub, że jednak zastosowano słabe testy, możesz pójsc za rada Ircka i sama zrobić PCRT. Jeśli i to nic nie wykaże - pójść do neurologa (innego) i wydusić skierowanie na MRI głowy, chocby prywatnie. A póki co - uzbroic sie w cierpliwość. Pozdrawiam.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-09-05, 23:47

maria_xx pisze:Mozna z tego wnioskować, że tym razem nie będzie to rutynowa ELISA, tylko PCRT lub W-B.

Jesli zrobia dokladne badania na borelke to tylko WB , PCR zakaznicy nie uznaja to nowa metoda i dopiero zaczynaja sie z nia oswajac, WB przy odrobinie szczescia moze wyjsc dodatni jesli jestes chora na borelke, podobnie jest z PCR nie u kazdego zakazonego za 1 razem udaje sie wykryc DNA bakteri, poprostu jej we krwi nie ma trzeba miec szczescie lub sprowokowac aby tam sieznalazłła.
Powinnas poczekac na wyniki ze szpitala i nie panikowac bo to niewyjdzie na zdrowie, jesli bedzie ujemny zrob PCRrt jesli ten tez wyjdzie ujemny na jakis czas trzeba dac spokoj z borelka i poszukac dobrego neurologa i zrobic MRI jak wyzej zaecaja,
Mnie diagnozowali 3 lata trzeba byc cierpliwymbyc moze samo wszystko minie :)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-06, 11:28

No nie chciałabym żeby mnie diagnozowali 3 lata czuję sie jak stara babcia nie mam sił na nic nogi mnnie bolą jak siedzę nawet r ece to jest straszne nie wmawiam sobie nic, natomiast chciałbym poprostu już dostać coś na to i normalnie funkcjonować sami zresztą mnie dobrze rouzmiecie a skierowanie na rezonans nie jest tak łatwo wyprosić jak wiele razy wspominałam choćby o tym to lekarze mnie wyśmiewali i dawali tabletki na uspokojenie tylko tylko ,że to ja się męcze nie o ni gdybym to wszytsko zbagatelizowała to niewiem jak by było..wzieli mnie pod kątek tej boleriozy z powodu objawów natomiast kleszcza u siebie nigdy nie znalazłam miałam punkcje z tego co widzeto PC i PMR..no ale co dalej o tym wszytskim mysleć to niewiem;/czy to SM może dawać takie znaki??

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-09-06, 11:37

I SM i borelioza moga dawac takie objawy, dlatego tak trudno obie choroby od siebie odroznic o ile badania wychodza dobrze, tak jak mowilem zrob sobie jeszcze w Poznaniu badanie PCRrt a jak wyjda ujemne poszukaj prywatnie neurologa.
Wiem ze chciala bys wiedzec co Ci dolega, ale nie jest to takie proste, a nawet jakbys dostala diagnoze to trzeba pamietac ze na SM< nie ma jak narazie lekarstwa, wiec zbytnio lekarze Ci nie pomoga, a to ze tak bardzo sie tym przejmujesz i zamartwiasz sprawia ze tylko sobie szkodzisz bez wzgledy na co jestes chora, musisz sfolgowac z nerwami bo bedzie coraz gorzej, zrob te badanie a pozniej bedziesz myslala co dalej.
pozdrawiam i wiecej wiary w siebie i swoje sily one sa najwazniejsze, pamietaj ze to Ty masz panowac nad choroba a nie choroba nad Toba!!!
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-06, 11:47

No ja w tym momencie ni moge specjlanie jechać do Poznania ,żeby zrobic sobie to badanie..tymabrdziej ,że tamte wyszły ujemne gdybym znalazła u sibie tego kleszcza miała rumuienie iobrecze to co innego a ja nic takiego nie miałam dlatego te moje objawy sa w pewien sposób powodem do zmartwień..lekarz powiedziała ,że mam sie cieszyc ,że nie mam boleriozy bo to strasza choroba podobno;/ tylko ,że na nia sa lekarstwa!! watpie by to było przemeczenie stres lub cos innego i tak ciagle sie i tyle czasu utrzymywało Tk wyszło mi dobre pozostaje rezonans ale niewiem czy ktos na to mnie skieruje szczerze to mam już dość tych wszytskich badań i tego wszytskiego...

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-09-06, 12:11

aby zrobic PCR nie trzeba jechac do poznania wystarczy do nich zadzwonic, i probke krwi wysyla sie kurierem, tylko ze to kosztuje 200 zl, to warto bylo by zrobic bo nie musisz pamietac ani kleszcza ani ugryzienia. I mniej sie tym przejmuj bo naprawde wiekszosc woich objawow moze byc od nerwow skoro tak ostro do tego podchodzisz, a napewno beda sie nasilaly jesli nadal bedziesz sie tak tym przejmowala, gleboki oddech i troche luzu a zobaczysz ze lepiej sie poczujesz
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-06, 13:10

Hmm ciekawe..ale jakim kurierem i jak to wysłać??pozatym ta krew tez musi mi ktoś pobrać wczesniej nie słyszałam o tym i dziwne ,że w szpitalu tego nie zrobili oni powiedzieli ,że zrobiili antygenty!!! nie znsm sie na tym no ale to tez bylo plus krew a sa jakies jeszcze inne badania albo niewiem co szcz objawy ktore potwierdzaja to SM?? u mnie to tak spadlo nagle niewiem skad wysportowana zawsze ruchliwa a tu brak sil nawet meczy mnie to pisanie;/

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2008-09-06, 14:03

Ircek, wyręczę Cię:
http://www.cbdna.pl/
Niunka, zadzwon tam i dowiedz się wszystkiego. Poza tym, na forum jest Jakub, który robił sobie takie badanie.


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości