Co to może być SM Yes or NO..

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-06, 15:56

U mnie napisali tak:
Płyn mózgowo rdzeniowy barwa wodojasna przejrzystość zupełna skrzep nieobecne cytoza 2(ilość kom/ul)
Białko 32 (mg/dl) glukoza 61 chlorki 119 mleczany 13 w preparacie widoczne pojedyncze limfocyty

To wszytsko co mam tu napisane na temat mojej punkcji tylko ze mnie badano w kierunku boleriozy i niewiem czy wtedy taka punkcja moze wykazac Sm czy nie..a jakie mialas objawy??
No ja też mam nadzieje ze to cos innego

Ula M
Posty: 90
Rejestracja: 2008-09-03, 20:46
Lokalizacja: UK

Postautor: Ula M » 2008-09-06, 16:55

Moim pierwszym rzutem choroby,kyóry mi niestety jeszcze nie ustapił jest podwójne widzenie(trwa to juz półtora miesiąca) miałam podany solumedrol-steryd i cały czas czekam na poprawe.Podkreslam,ze u mnie równiez chciano wykluczyc borelioze badajac plyn,dlatego wydaje mi sie,ze zbadano go tobie rowniez pod kątem sm.Czasami jest jednak tak,ze choroba jest w zbyt wczesnym stadium,aby dac 100% diagnoze,mozesz miec np poczatki sm,ale lekarze nie beda w stanie powiedziec tego na pewno.Oczywiscie nie chce cie straszyc i zle wrożyć.Zrób rezonans,zobacz.czy wykarze ogniska demielizacyjne,pokaz zdjecia dobremu specjaliscie,zobaczysz co powie. Moj plyn był klarowny,bezbarwny białko 22.127 mg/dl glukoza w PMR 5.032 mmol/l chlorki w PMR 125.468 mmol/l mamtez napisany szereg wynikow badania białek plynu mozgowo-rdzeniowego
Non omnis moriar...

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-06, 19:35

Ja byłam badana tylko pod katem boleriozy wiec niewiem jak to jest np. jak sie robi krew to wykazuje morflofia wszytsko nie mozna zrobic pod okreslonym katem a z punkcja niewiem jak to jest czy ktos sie na tym zna?? no chcilabym rezonans ale najpierw musze znalezc dobrego lekarza i uprosic sie o to bo to nie jest takie proste do tej pory nikt nie skierowal mnie na rezonans wlasnie obudzilam sie spalam z 3 godz a rece dalej mnie bola przeciez to jest nienormalne i ciagle niue daja mi mysli spokoju;/

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-06, 23:45

No kurcze nie fajnie slyszałam ,że podobno za rok ma byc lek ktory w ponad 90% hamuje te chorobę tylko,że kosmicznie drogi w leczeniu ,że prawie nikogo nie stac to jest bezsens jakis makabryczny!! gdyby ludzie mieli pieniadze zahamowali by te chorobe i nie byloby problemu a tak;/ Jesli jest tu ktoś kto zna sie na punkcji chcilabym ,żeby ocenil ten moj wynik co opisałam i czy to musi byc konkretnie robione pod kate SM?? czy poprostu z plynu wychodzi jak cos nie tak...

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-07, 11:23

Ciekawa jeszcze jestem czy mając takie objawy mozna nie mieć SM?? bo tu widze ze kazdy sie dowiaduje ,że ma a jest ktoś kto mając podobne obajwy nie ma tej choroby..

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2008-09-07, 12:56

Niunka,badanie płynu m.-rdzeniowego wykonuje się nie tylko pod katem SM.Skład płynu pozwala na potwierdzenie/wykluczenie następujących stanów toczących się w układzie nerwowym:
- krwotoku podpajęczynówkowego
- zapalenia rdzenia i korzeni rdzeniowych
- zapalenia opon mózgu i można określić czy jest to podłoże bakteryjne, wirusowe
- chorób demielinizacyjne ośrodkowego układu nerwowego (min. SM)
- zapalenia rdzenia i korzeni rdzeniowych
- nowotworów.

Rob przyznaję Tobie rację-dziwni są lekarze, tylko gdzie ukrywają się Ci normalni :?: ;-) Niunka i nie nakręcaj się tylko szoruj po poradę do innego specjalisty.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-07, 13:02

No dopiero pod koniec nast tyg może uda mi sie dosstać do jakiegos prywtanego neyurologa tak sa zawaleni...yhym czyli narazie w moim płynie nie ma nic niepokojacego??a wy jakie mieliscie wyniki z punkcji ciekawa jestem Jejku ja tak od 2 dni jestem tak wyczerpana nie ma sil na nic zmeczenie bierze gora meczy mnie wsyztsko wstalam z lozka tak wykonczona ... bola mnie rece nogi drża hcilabym zeby to oznaczalo cos innego..

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2008-09-08, 08:29

czekaj spokojnie na wyniki z badania płynu. Polecam ziółka na uspokojenie, teraz musisz uzbroić się w cierpliwość.

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2008-09-08, 11:14

niunka11 pisze:... bola mnie rece nogi drża hcilabym zeby to oznaczalo cos innego..


U mnie lekarze brali pod uwagę nowotwór, ewentualnie SM.
Modliłam się, żeby to było " tylko " SM...

Nie pisz więc, że chciałabyś, by Twoje objawy oznaczały COŚ INNEGO, bo możesz później bardzo tego żałować...

Mam nadzieję, że to COŚ INNEGO okaże się u Ciebie tylko chwilową niedyspozycją i tego Tobie życzę !

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-08, 13:08

U mnie też podejrzewali raka głowy miałam 2 razy TK głowy robione bo mam takie bole głowy niewiem skad..wyniki z punkcji już mam nie wyszła bolerioza a co do biała itd to tak to wygląda jak opisałam niewiem czy badano mnie pod katem SM bo byłam na zakaźnym i chciano wykluczyc bolerioze robili TSH morofologie ob i te inne podstawowe badania..csuje sie bez zmian bole rak i nog mięśni okropne nie daja mi to o sobie w zaden sposob zapomniec drżenia i jakby carne plamki mi przed oczami przelatywaly..modle sie zeby to nie bylo to czego kązdy wchodzac na to forym sie obawia ale czy to mozliwe...;/ w czwartek ide do kolejnego prywtanego neurologa ciekawe co on mi powie bo w takim stanie fizyczynm ciezko mi normalnie funkcjonowac jakos to trwa trwa i nic nie przechodzi bola miesnie jezscze bardziej...

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-09-08, 16:23

niunka11 pisze:No kurcze nie fajnie slyszałam ,że podobno za rok ma byc lek ktory w ponad 90% hamuje te chorobę tylko,że kosmicznie drogi w leczeniu ,że prawie nikogo nie stac to jest bezsens jakis makabryczny!! gdyby ludzie mieli pieniadze zahamowali by te chorobe i nie byloby problemu a tak

Z ta wiara w te super leki to radzilbym sie troche hamować, jak juz bedzie pewne ze pomagaja w 90% wtedy uwierze, podobnie bylo z interferonami to mialbyc cudowny lek ktory zatrzymuje chorobę i co... nie bede dokanczał, pamietajcie , ze firmy farmaceutyczne rozdmuchuja wszelkie dane po to aby sciagnac jak najwiecej chetnych na ten lek, aby go kupywali, oni nie patrza na to aby nas wyleczyc tylko aby zarobic, powiem wam ze moze byc tak, ze juz jest taki lek tylko nikt go nie wprowadzi nawet jak by on istnial, wyobrazacie sobie co by bylo gdyby nagle w tylko Polsce wyzdrowialo okolo 60 do 80 tys. ludzi, a gdzie z nich zysk!!!!
Dopuki nie wyjdzie lek ktory naprawde potwierdzi ze daje porzadne efekty w zadne nowe super skuteczne nie uwierze i kropka , za dlugo juz z SM zyje aby tak pochopnie we wszystko wierzyc, obym sie mylił i cos wkoncu nam wynajda!!!
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-08, 17:07

No masz racje ...ciezko o tym pisac chcilabym zeby kazdy byl zdrwy a tak sie nie da pdobno maja cos wynalezc na ta chorobe ale czy to mozliwe nie siedze w tym az tak i nie czytam wiec nie jestm sie w stanie az tak wypowiadac czyli w tym momencie nie ma zadnego lekarstwa??nic zupelnie nic??:(

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2008-09-08, 17:34

Niestety, ale na dzień dzisiejszy nawet lekarze nie wiedzą za bardzo, co powoduje, ze własny organizm sam siebie niszczy(konkretnie u nas mielinę), a co dopier mówic o skuytecznym leczeniu.Pozdrawiam
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2008-09-08, 17:53

Oja to straszne.. myslalam ze jednak jest jakis lek ktore to hamuje

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-09-08, 20:36

niunka11 pisze:Oja to straszne.. myslalam ze jednak jest jakis lek ktore to hamuje


Az tak zle nie jest, ciagle cos testuja i byc moze wkoncu sie uda, a niektorym interferony zatrzymuja postep choroby,
Chciałem tylko zaznaczyc ze takiego leku ktory by leczyl nie ma a ten co zatrzymuje to nie u wszystich i dlatego przestrzegam przed zbytnim optymizmem aby pozniej mocno sie nie zawiesc ze jednak na mnie nie dziala.
Z drugiej strony jesli cos sie bierze nie wazne co by to bylo trzeba bardzo wierzyc ze to nam pomaga wtedy jest szansa ze zadziala podwojnie.
Dlatego też staramy sie Tobie uswiadomic, ze nawet jak masz SM z tym da sie zyc i trzeba byc silnym i nie poddawac sie chorobie, niewolno mocno sie z tym szarpac i zamartwiac, nieraz pewne rzeczy trzeba poprostu olac, wiem , ze to nie jest łatwe i nie zawsze sie udaje ale trzeba probowac.
Teraz mniej juz szukaj po internecie weź sie w garsc i spokojnie czekaj na kolejne wyniki i zrob sobie PCRrt w Poznaniu na borelke bo punkcja nie wyklucza na 100% ze jestes zdrowa, jak cos to pisz na PW powiem co i jak zrobic aby wyslac krew do badania
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości