ognisko izointensywne

matinaa
Posty: 88
Rejestracja: 2008-07-29, 21:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

ognisko izointensywne

Postautor: matinaa » 2008-09-25, 17:47

odebalam dzisiaj wynik kolejnego juz MRI rdzenia

"W rdzeniu szyjnym po stronie prawej na poziomie C3 i dolnej części C2 widoczne jest ognisko hiperintensywne w obrazach T2 zaleznych, izointensywne T1 zaleznych, zwiększające nievo objętośc rdzenia..."

Czy ktoś wie co to jest ognisko izointensywne? w ŚRODE ide ponownie do dr Gruszki.

troszke mi sie ognisko powiekszylo mialam 6,5x4,5x15mm teraz mam 7x7x15mm:(
"Nie postrzegamy rzeczy w samych sobie, tylko w sposób jaki nam się jawią"
www.sm-po-dwudziestce.bloog.pl

violas4
Posty: 36
Rejestracja: 2008-09-05, 13:14

Postautor: violas4 » 2008-09-25, 19:27

Hej Matinaa, izointensywne ,czyli wzmacniające się ,aktywne tak myślę ,ale może jeszcze ktoś podpowie .Czy te zmiany masz tylko w rdzeniu ? Pozdrawiam,trzymaj się ..... ;-)

matinaa
Posty: 88
Rejestracja: 2008-07-29, 21:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: matinaa » 2008-09-25, 19:40

tak, zmiany mam tylko w rdzeniu. W głowie czysto.

Znalazłam w internecie cos takiego i sie poschizowalam

"W badaniu MR guzy otoczek nerwo−wych są w większości izointensywne w stosunkudo rdzenia kręgowego w obrazach T1−zależnychi hiperintensywne w obrazach T2"

geez :roll:
"Nie postrzegamy rzeczy w samych sobie, tylko w sposób jaki nam się jawią"
www.sm-po-dwudziestce.bloog.pl

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2008-09-25, 21:06

Nie grzeb dalej w internecie, nie jesteś lekarzem i jedyny efekt bedzie taki, że znajdziesz znowu coś, co Cię wystraszy. Znam to z doświadczenia. Wbrew pozorom, nie zdiagnozujesz się sama nawet przy pomocy internetu. Poczekaj spokojnie do środy, i pamiętaj, ze opis jest dla lekarza - specjalisty, a nie dla pacjenta. Pokreślam - 'specjalisty', bo kiedys do mojego opisu MRI dorwała się lekarka pierwszego kontaktu i tak mnie nastraszyla, ze do dzis pamietam. Trzymam kciuki, będzie OK. Pozdrawiam.


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości