Święta, święta, święta... :)

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2014-12-28, 20:02

Beata:) pisze:Kurna, jak ciężko było to zacytować, wciąż skakało i skakało


ale się udało i nadal skacze :) to z radości :)
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2014-12-29, 10:52

Beata:) pisze:I jak tam u Was? Posprzątane? ;-)
Nie wiem jak to się dzieje, że czy to przed Świętami, czy po, to zawsze jest bałagan :lol:
Beata:) pisze:ciałka wypoczęte i duchowo wzmocnione na cały przyszły rok?
Stan ciała i ducha się zmienia i ... zależy od punktu siedzenia :lol: ;-)
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-12-29, 19:45

Będąc w temacie :-D - choinka ,stojąca w rogu pokoju :lol: .Miałam wkleić w zeszłym roku ,ale wtedy była inna a ta jest nowa :mrgreen: (wystrój taki sam ,bombki pewnie inaczej wiszą)

Obrazek

Obrazek

"Cudaki " ,mają przeszło 40 l :-) ,a baletnica jest starsza ode mnie :-) .Serio ,serio .Zbieram je przez lata po rodzinie i mam ich ok. mnóstwo .Najwięcej zdobyłam od babci , część od mamy ,od braci mamy -co ujrzałam -to moje :-D .Zawsze muszą byc ,bo bez nich nie ma choinki :-)

Obrazek

Teraz najważniejsze .Jeżeli kiedyś pojedziecie tą bajeczną drogą :-) ,na jej końcu stoi mój dom .Zapraszam więc na ciepłą herbatkę :-)
Blanka

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2014-12-29, 20:26

blanka pisze:"Cudaki " ,mają przeszło 40 l :-) ,a baletnica jest starsza ode mnie

Blaniu, zgadza się w zupełności. Pamiętam te cudaki z lat mojego dzieciństwa, a jestem ciut starszy. Te ich włóczkowe nóżki mają w środku druciki i można je sobie dowolnie wyginać :-P
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Agnieszka82
Posty: 37
Rejestracja: 2014-12-13, 00:52
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Agnieszka82 » 2014-12-29, 20:48

Blanka cudaki są najlepsze, mam takie w domu rodzinnym od kiedy pamiętam.
W tym roku mój Tata postawił na choinkę minimalistyczną ale szybko ją poprawiłam o te i inne drobiazgi. Może dla kogoś byłaby kiczowata ale ja właśnie taką lubię, obwieszoną "na bogato" różnymi elementami a każdy opowiada swoja historię :)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-12-29, 22:35

Musiałam odczekać, aby coś napisać. Dech zaparło. Jest i piękna choinka i wspomnienia - które na szczęście umiemy pielęgnować i magiczna droga do Blanki. Wow na całości i już wiem, dlaczego te Święta są aż tak wyjątkowe.

Czekam na więcej :14: Wasze tegoroczne choinki mi się marzą i inne stroiki, bombki, śniegi i zaspy :lol: Miło być gościem w Waszych domach ;-)
Obrazek

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2014-12-30, 10:38

blanka pisze:Jeżeli kiedyś pojedziecie tą bajeczną drogą ,na jej końcu stoi mój dom .Zapraszam więc na ciepłą herbatkę

Trzymam Cię Blaniu za obietnicę.
Nie da się nie trafić. :-)
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2014-12-30, 17:57

Obrazek to nasz choinek :) to tak prowokująco, coby naszą Renię przydusić lekuchno o te stroiki :588:

a może Reniu spróbuj zrobić zdjęcie kamerką z komputera :)
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Postautor: rybka » 2014-12-30, 18:14

No ładnie macie...a cudaki przeniosły mnie do krainy dzieciństwa...oczywiście że też takie mieliśmy. Swoja drogą muszę sprawdzić u rodziców na choince, bo oni tam mają całe życie...
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-12-30, 19:33

rybka pisze:cudaki przeniosły mnie do krainy dzieciństwa
- taaaa..,że jeszcze się odezwę .. U mnie co roku choinka jest fuul .Wiszą jeszcze bombki po babci , od teściów, podłużne lizaki (z Biedronki ,ale na samym jej początkach nabyte tak ,że swoje latka juz mają) .3 sople z pierwszej wspólnej choinki rodziców tez mam :-) .Nie da się ukryć ,że trochę tego wystroju już niesie na sobie czas iluśtam świąt ale to urok tej naszej corocznej choinki :-)

Administracja miała może jakieś dzieciństwo (np. w święta ) :?: bo tak tylko czyta.. ;-)
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2014-12-30, 19:36

Beata:) pisze: Miło być gościem w Waszych domach ;-)
Mam nadzieję, że na podwórkach też :-P ;-)

[center]Obrazek[/center]
[center]Obrazek[/center]
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2014-12-31, 17:31

Zosia - Ta choinka jak z bajki :) cudna jest :)

w ogóle nam sie tak bajecznie zrobiło, cudnie :-)
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2014-12-31, 17:40

Zosia choinka boska :mrgreen:

Blaniu mam nadzieję, że kiedyś i mnie ta droga zaprowadzi do Ciebie :19:
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2014-12-31, 17:56

Łał!Fajne te Wasze Święta :-) Nastrojowo tu qrcze no.. W domach i na...podwórkach :lol:

rybka pisze:...Swoja drogą muszę sprawdzić u rodziców na choince, bo oni tam mają całe życie...


Całe życie... :-)
Jakoś tak mi się skojarzyli -moja Babcia z Dziadkiem ..i ich pierwsza choinka w nowym domu :-)
Synonim Szczęścia? :-P ...To był rok 1958 :lol: Wszystkie zabawki na choinkę -ręcznej roboty..ze słomy,bibuły,cudeńka przeróżne.

blanka pisze:.Wiszą jeszcze bombki po babci ...

Uhm..Ja znalazłam zdjęcie Dziadków i tej choinki ,i... łańcuch,który na niej wisiał,a który mam do dziś :lol:
Tak tak...pisałam kiedyś,ze mój małpi gaj to skład durnostojek i przydasiów :-P
Matko- jaki on był pracochłonny...ten łańcuch znaczy się :shock: Przy takiej pracy,na bank nie byłoby czasu na net i tele :3:
A jacy moi Dziadkowie szczęśliwi..20 lat po ślubie.. :-)
Obrazek
Obrazek

blanka pisze:
"Cudaki " ,mają przeszło 40 l :-) ,a baletnica jest starsza ode mnie :-) .Serio ,serio .

Dzieckiem będąc (jeny-tak było! :-D ) ,mieszkałam w Jastrzębiu Zdroju,i Mama kupiła cudaki w Cieszynie jak ja miałam 4 latka ...Niom..to z ich wiekiem wszystko się zgadza ;-) :lol: )

Po prawej stronie zdjecia,moje cudaki do kolekcji Blani .. :588: :3:

Obrazek

...Lewa góra,to prezent dla gości weselnych od Nowożeńców...Wszyscy dostaliśmy po takiej bombce na pamiątkę ..Zarąbisty pomysł! <mikolaj>
A na pniu drzewa,mój pomysł na choinke,na bardzo bardzo ubogo :-P Gwiazdki zrobione ze sreberka,guzików,i pętelek :lol: Biała wstążka do tego i choineczka ( a własciwie gałezie w wazonie) cudnie wyglądały :-)

...I żeby nie było,że ja normalna jestem! Ja w pocie czoła pracuję na miano ..anuli ! :lol:
Moja choinka ( cierpię na chroniczny brak miejsca :-P )

Obrazek

No i choinka u Mamy ..ewidentny liliput :3: ( Storczyk mój-od 8 lat go niańczę...mam ich jeszcze 3 :-P )

Obrazek

Tia.. No to takie te moje Świeta.. Czujcie się...jak u mnie w domu ;-) :lol:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2014-12-31, 20:18

anula - piękna ta maska wenecka. Jak byłam piękna i młoda bardzo mi się podobały i te maski i te lalki. A potem pomyślałam sobie, jak ja bardzo nie lubię sprzątać a te wszystkie durnostojki to trzeba odkurzać każdą z osobna i jeszcze przestawiać, żeby kurz zetrzeć z półki... więc z przyjemnością podziwiam to u kogoś. Wiecznie zielona choinka liściasta też misie podoba. Lubię tego fi(s)kusa :-) A u mnie tylko lampki i pierniczki - głowa misia, kadłubek misia, nadgryziony księżyc... Tak mi trochę Dzieci umakabryczniły choinkę. W mamę się wdały :-)


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 72 gości