Czy to może być SM ???

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-10-17, 19:52

Persefona pisze:Ircek - tak brałam ten lek wcześniej.


To, ze wynik wyszedł ujemny nie oznacza, ze sie nie ma boreliozy, czesto wychodzi po 2-a nawet 3 badaniu poprostu trzeba miec szczescie jak ja(o ile to szczescie) radzilbym jeszcze kiedys zrobic PCR aby to wykluczyc.

Upieram sie na ta borelke gdyz u Was ciezko zdiagnozowac SM a objawy sa, wtedy trzeba na powaznie brac ja od uwage, obserwowac czy nie ma innych objawow ktore raczej przy SM nie wystepuja.

Dokladnie mozna poczytac o tym w nowym watku Neoli o boreliozie.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2008-10-18, 18:05

Ircek Wygląda na to, że ogólnie trzeba mieć niezłego farta, aby być szybko i konkretnie zdiagnozowanym :).

Najsmutniejsze jest to, że w kwestiach mniej typowych, tradycyjna medycyna jeszcze sobie nie radzi. Lekarze jeszcze zbyt wybiórczo są wyszkoleni. Znają się na jakimś wycinku medycyny, ale nie potrafią zobaczyć całości.

U mnie rzeczywiście wiele spraw mogło by wskazywac na borelkę, dlatego właśnie robiłam ten PCR real time. Narazie jednak chyba wybiorę się do reumatologa pod kątem chorób układowych.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-10-18, 22:30

Niestety z chorobami takimi jak borelioza jest problem gdyż nie wiadomo o niej za duzo dlatego sa problemy z diagnostyka. A lekarze lecza według starych wytycznych i mamy to co mamy, najgorsze jest to , ze nie chca posłuchac głosu ludu czyli pacjentów!!!

Persefona pisze:U mnie rzeczywiście wiele spraw mogło by wskazywac na borelkę, dlatego właśnie robiłam ten PCR real time. Narazie jednak chyba wybiorę się do reumatologa pod kątem chorób układowych.



Masz racje nie ma sensu robic badan raz po raz, trzeba odczekac jakis czas i dodatkowo wykluczyc inne choroby miedzy innymi reumatyczne.

Ja przez to przechodziłem 1,5 roku temu leczyłem sie u reumatologa z marnym skutkiem i wkoncu pani dktor powiedziała ,ze to od Smu te bole stawów na co neurolog popukał sie w czoło, wiec skierowałem sie w kierunku borelki i powiem szczerze ze po kuracji antybiotykami bole prawie cakowicie mineły, wiec to było od borelozy od niczego innego.

Pozdrawiam i zycze wszystkim trafnych diagnoz a najlepiej zadnych chorób :)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości