wpw pytanie

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-01-14, 17:46

Oto dane z plotkarskiego półświateka smowego warszawki (tylko przekazuje plotki dalej, nic wiecej nie wiem :mrgreen:)

opinie miala kiedys dobre, ale np. w poradni sm nie przyjmuje od paru miesiecy neurolog ze specjalizacja

cosik od ponad roku siada u nich neurologia- podobno klopoty finansowe

_neo_
Posty: 13
Rejestracja: 2009-01-17, 12:17
Lokalizacja: Centralna Polska

ERG

Postautor: _neo_ » 2009-01-19, 15:38

co sądzicie o tej opinii ..

"Według różnych autorów, nieprawidłowy zapis PVEP ma 90–
–100% pacjentów z zapaleniem nerwu wzrokowego
[15]. Badanie to ma większą czułość niż rezonans magnetyczny
(MRI), co wykazały analizy porównawcze
u pacjentów ze świeżym i przebytym zapaleniem"


http://www.slam.katowice.pl/wydawnictwa/wiadlek/5-6-2004/s371_plech_a.pdf


i czy robil ktos z was kilka rodzajów badan VEP ..ERG..

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-01-19, 19:40

NEO badania takie jakie cytuje artykuł prowadzono przede wszystkim w latach 90 zeszłego wieku i nie doprowadziły one do jednoznacznych rozstrzygnięć bo w rozpoznaniu SM ich nie ma. Jak napisano „Stanowią one, jako badania czynnościowe, istotne uzupełnienie innych metod diagnostycznych, pozwalając na wczesne wykrycie i różnicowanie wielu stanów patologicznych narządu wzroku.” i tylko narządu wzroku co w przypadku SM niestety jest zbyt mało.
Miałem 10 lat temu badania ERG i PVEP po raz pierwszy, 3 lata temu po raz drugi jednak (na szczęście) były one prawidłowe i pewnie są. Obraz MRI oraz badania płynu MR jednak mówią coś innego. Obraz kliniczny bliżej WPW, prawie (ale „prawie”) się zgadza. Klinicyści rozkładają ręce, nie rozumieją tego, sprzeczne wyniki badań zapewne nie pierwszy raz, dziś zbyt mało wiadomo na ten temat. Ja się tym zbytnio nie przejmuję, pożyję to się zobaczy :-).

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-03-04, 19:18

no i to wszystko to dziwne...w glowie czysto, dzis odebralam wynik szyjnego odcinka, rowniez podobnie jest czysto bez zmian demielinizacyjnych a potencja;ly obustronnie nieprawidlowe z wydluzona latencja i demielinizacja:| w kwietniu jeszce mnie czeka mri piersiowego ale szczerze watpie zebym miala tam zmiany bo juz sadzilam ze cos mam w szyjnym bo juz lekatrz sugerowal po zlych odruchach i objawach a tu nic :065: :zdziw:


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości