proszę o pomoc!

edith
Posty: 67
Rejestracja: 2009-02-06, 21:26
Lokalizacja: lubelskie

proszę o pomoc!

Postautor: edith » 2009-02-06, 21:48

Witam.
Mam przed sobą wynik badania MR głowy... zapisana jestem do neurologa dopiero na 18 lutego, chciałabym być psychicznie przygotowana na informację od niego i dlatego proszę o pomoc w rozszyfrowaniu opisu.
" W istocie białej obu półkul liczne ogniska hiperintensywne w T2 i Flair o lokalizacji przykomorowej i podkomorowej, częściowo zlewajace się przy rogach potylicznych komór bocznych, od 2 do -najiększe-15 mm na wysokości centrum semoviale do tylu od komory bocznej lewej.
ciało modzelowate prawidłowej grubości z poj. b. drobnym ogniskiem w kolanie.
Żadne z ognisk ne ulega wzmocnieniu kontrastowemu.
Obraz MR przemawia za zmianami demielizacyjnymi"
Czy ten opis ukierunkowuje na SM.
Wytrzymam taką wiadomość od neurologa jeżeli przygotuję się do niej.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-02-06, 22:45

Najlepsza odpowiedz dostaniesz od neurologa,nikt na forum nie jest medycznego wykształcenia aby decydowac czy ktos ma SM czy nie.
Same zmiany w mozgu nie sa podstawa do stwierdzenia choroby, jest jeszce wywiad i badanie przez lekarza,pozatym jest wiel innych chorob a nawet bez nich ludzie maja zmiany w mozgu.
Z tego opisu na chlopski rozum wynika ze mozna podejrzewac SM, ale jak pisałem musza byc jeszce objawy i badanie ktore wskazuje ze to moze byc to.
Nawet jesli masz SM trzeba pamietac ze to nie wyrok smierci na to sie nie umiera, a i tez nie wyrok wozka, wiekszosc ma łagodna postac i całkiem normalnie funkcjonuje.
Pozdrawiam zycze duzo wiary w siły i do wizyty za duzo nie bierz sobie do głowy.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-02-06, 23:30

tak jest,głowa do góry,głęboki oddech, dobry film,książka,dzisiaj już szósty,tylko neurolog odpowie na Twoje pytanie.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

edith
Posty: 67
Rejestracja: 2009-02-06, 21:26
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: edith » 2009-02-07, 09:34

Dziękuję ircek, te cztery wersy powtarzam jak mantrę. Wiem, że to nie wyrok, też mam 38 lat, jedyne czego się obawiam to uzależnienie od innych. Dam znać 18-go..Pozdrowienia.
"Nadzieja, mimo iż zwodnicza,
pomaga nam przynajmniej
dojść do końca życia
przyjemną drogą"

pado
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-06, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: pado » 2009-02-07, 17:03

edith, trzymaj sie !

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-02-09, 08:54

Edith powodzenia, pamiętaj, że wykorzystujemy tylko 10% możliwości mózgu, więc nawet jeśli coś tam jest nie tak, to pozostaje nam jeszcze 90% ;-)

Jeśli bardzo się denerwujesz, to zażyj jakieś ziołowe uspokajacze, bo nie ma nic gorszego niż stres, który potrafi bardzo utrudnić prawidłową diagnozę.

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-02-09, 10:07

ircek pisze:Nawet jesli masz SM trzeba pamietac ze to nie wyrok smierci na to sie nie umiera, a i tez nie wyrok wozka, wiekszosc ma łagodna postac i całkiem normalnie funkcjonuje.

Święte słowa ircek, dodam tylko Amen.
Bob budowniczy zawsze da rade.

edith
Posty: 67
Rejestracja: 2009-02-06, 21:26
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: edith » 2009-02-09, 21:24

Dziękuję wszystkim za wsparcie, staram się nie myśleć ale jakoś mi nie wychodzi....środa tak daleko, nigdy czas nie leciał mi tak wolno. Mimo wszystko jest mi lżej, to chyba opaczność, że znalazłam wasze forum. dzięki..:)
"Nadzieja, mimo iż zwodnicza,
pomaga nam przynajmniej
dojść do końca życia
przyjemną drogą"

Wiesia
Posty: 2429
Rejestracja: 2008-05-22, 12:09
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Wiesia » 2009-02-10, 06:58

edith,od strony medycznej nie wypowiem się,ale życie...Ono jest ,nadal trwa.Początkowo szok,w moim wieku mogłoby już sm się nie ujawniać.Teraz wolniej,spokojniej,ale mogę prawie wszystko robić to co dawniej.Świat się przede mną nie zamknął.Nie bój się.Powodzenia.Żyj jak dotychczas. :lol:
Wiesia żyj w zgodzie z sm

edith
Posty: 67
Rejestracja: 2009-02-06, 21:26
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: edith » 2009-02-11, 10:16

witam, dzięki wam czuję się lepiej, spokojniej znoszę oczekiwanie. Czytam wasze posty i zaczynam układać puzle. Osłabienie,bóle głowy, zmęczenie które powoduje, że wejście na drugie piętro sprawia, że robi mi się słabo; ból pod kolanami i delikatne odrętwienie łydek, po dłuższym siedzeniu lub chodzeniu; mrówki w stopach przy gorącej kąpieli, czasami delikatne prądy pod skórą rąk , aż dostaję gęsiej skórki, napady złości z byle powodu...
9 lat temu miałam problemy z plecami i lewą nogą (była tak odrętwiała, że nie mogłam chodzić, miałam ciągły skurcz mięśni), lekarz rodzinny leczył mnie na rwę kulszową, brałam zabiegi prądem po których nie byłam w stanie wstać, dopiero na moją prośbę po ok. trzech tygodniach męczarni dostałam skierowanie do neurologa, który stwierdził dyskopatię , dostałam jedynie leki przeciwbólowe, męczyłam się ok 5 tygodni, aż okropny ból sam przeszedł.
czytam, zastanawiam się, przypominam i te moje puzzle zaczynają tworzyć całość..
Czy ktoś miał podobne objawy.
czy mój problem z przed 9 lat można powiązać z pierwszym rzutem... tak hipotetycznie..
Trochę tych pytań mam ale liczę na odpowiedzi.
Dziękuję i pozdrawiam :)

kasia37
Posty: 211
Rejestracja: 2009-02-02, 23:59
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: kasia37 » 2009-02-11, 23:10

Witaj edith :-)
Ja też mam wykryte zmiany w mózgu wskazujące na demielinizację. Niestety wizyta u neurologa nie dała konkretnej odpowiedzi, czy to SM. Idę do szpitala na kompleksowe badania 2 marca.
Wiem co czujesz,to okropne tak czekać , ale:
ircek napisał/a:
Nawet jeśli masz SM trzeba pamiętać ze to nie wyrok śmierci na to się nie umiera, a i tez nie wyrok wózka, większość ma łagodna postać i całkiem normalnie funkcjonuje.
w to my musimy wierzyć i żyć dalej ;-)
Trzymaj się cieplutko
Kasia

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-02-12, 08:36

Dziewczyny,lekarze nie tak prędko orzekają,że to sm.Czekają na rzut,lub inne objawy.Więc spokojniutko.Wszystko będzie Ok:)
Obrazek

edith
Posty: 67
Rejestracja: 2009-02-06, 21:26
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: edith » 2009-02-17, 21:52

Witam ..... jutro 18-ty, moja wizyta u neurologa... jutro wieczorkiem zajrzę do Was, przekażę informację, może będzie ktoś na forum bym mogła porozmawiać.....pozdr.
"Nadzieja, mimo iż zwodnicza,
pomaga nam przynajmniej
dojść do końca życia
przyjemną drogą"

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-02-17, 21:55

Czekamy,jesteśmy z Tobą,pisz,śmiej się,płacz,bylebyś BYŁA!!!
Obrazek

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-02-18, 16:07

pisz, jestem ciekawa jak po wizycie :mrgreen:


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości