Czołem Wszystkim

Piotrrr
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-06, 20:09

Czołem Wszystkim

Postautor: Piotrrr » 2007-10-06, 20:21

Cześć
Mam na imię Piotr, jestem z Krakowa. Na forum sprowadza mnie konkretna potrzeba. Może od razu tutaj opiszę sprawę (może ktoś pomoże... :-) )

Mam znajomą z okolic Radomia, u której zdiagnozowano stwardnienie rozsiane (z wysokim prawdopodobieństwem, tj. indeks przeciwciał 0,92, NMR z licznymi zmianami o charakterze demielinizacyjnym, przebyte dwa epizody neurologiczne - zapalenie nerwu wzrokowego i zap. nerwu trójdzielnego). Po wstępnym rozpoznaniu lekarze na neurologii w Radomiu stwierdzili, że oni w zasadzie nie mają ani czasu ani ochoty... i wysłali ją do domu, a co :evil:

Jako, że jestem człowiekiem upierdliwym ;-) nie pozwolę, żeby siadła i czekała na nie wiadomo co. W związku z tym szukam specjalisy-neurologa, który interesuje się/prowadzi pacjentów/jest ludzki/życzliwy itp. najlepiej Warszawa, Kraków, Poznań lub inne miasto (rejon Polski w zasadzie ma niewielkie znaczenie). Czy możecie polecić kogoś takiego? Najlepiej, jeśłi przyjmuje również prywatnie - bardzo zależy mi na szybkim kontakcie (przynajmniej tym pierwszym - dotyczącym przejrzenia dokumentacji i perspektyw hamowania postępów choroby.

Przepraszam, że tyle tekstu w pierwszym poście... mam nadzieję, że niekogo nie uraziłem :-)
Pozdrowienia:

Piotr

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2007-10-07, 23:09

Cieszy twoja postawa pomocy, niestety sama mam takiego sobie neurologa( co przy moim stanie wystarcza) więc go nie polecam . Słyszałam wiele dobrego o prof Selmaju z W-wy. ( tym od książki o SM), pewnie go znajdziesz w internecie. Liczę ze ktoś inny wymyśli coś innego i poda ci konkretniejszy namiar. Podrawiam.
Obrazek
miłego dnia i wielu powodów do uśmiechu [you]

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2007-10-08, 09:56

Bardzo mi przykro .. .. w Polsce niestety nie ma kompleksowego programu niesienia pomocy, leczenia chorych na sm. A jeśli jest to dla ludzi ze znacznym zasobem kasy . Z własnego doświadczenia wiem ,że z lekarzami specjalistami jest różnie i naprawdę nie ma różnicy czy leczą prywatnie czy w instytucjach publicznych jest ich tak mało ,że użyje może nie eleganckiego słowa "oganiają "się od pacjentów –czego już doświadczyłeś. Co mogę ci poradzić- sprawdź czy w twoich najbliższych okolicach jest poradnia specjalizująca się w leczeniu sm , dalej sprawdź czy jest np. jakieś koło stowarzyszenie ludzi chorych na sm ,to jest ogromne źródło fachowej informacji. Większość z nas leczy się wszędzie i u różnych lekarzy bo wachlarz upierdliwości sm ma przeogromny .Owszem pozostaje pod kontrolą neurologa ktoś musi wypisywać leki ,a gdy się cos dzieje skierować do szpitala ,gdzie zaserwuje nam się solu medrol ,by po kilku dniach wypisać do domu i tak w kółko . Szczęśliwców którzy są pod kompleksową opieką osobiście nie znam ,ale ja jestem zwykłym szeregowym pacjentem . Mam nadzieje ,że sobie poradzisz aha jeszcze jedno nie mniej ważne a kto wie czy nie najważniejsze , zadbaj o stronę psychiczną znajomej lekarze jeśli to bardzo rzadko i zdawkowo o tym wspominają a depresja załamania nie są wcale odosobnionymi reakcjami ludzi ,zwłaszcza ludzi nowo zdiagnozowanych.

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2007-10-08, 22:01

Myślę że pewną pomocą może służyć Polska Strona LDN np. informację na forum Gdzie Ci lekarze?? pozatym znajdziesz tam wiele informacji na temat SM, wstąp także na c z a t i porozmawiaj z wieloma osobami myślę że wiele się dowiesz.

Arturo
Posty: 158
Rejestracja: 2007-07-22, 14:23
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Postautor: Arturo » 2007-10-13, 18:27

Uwazam, ze twoja znajoma powinna poprosic neurologa o skierowanie do poradni specjalizujacej sie w SM najlepiej takiej przy Akademii Medycznej, czyli tam gdzie sa kliniki(Krakow, Warszawa, Lublin, Poznan, Wroclaw, Bialystok, Szczecin, Poznan, Lodz). Tam bedzie miala najwieksze szanse zalapac sie na program leczenia albo na proby kliniczne z nowymi lekami. Ja wlasnie tak zrobilem.

Piotrrr
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-06, 20:09

Postautor: Piotrrr » 2007-10-16, 09:05

Dziękuję wszystkim za informacje. Postaram sie je zastosowac w praktyce :-) Pozdrawiam

kate_ap
Posty: 5
Rejestracja: 2007-10-14, 23:46
Lokalizacja: Racibórz

Postautor: kate_ap » 2007-10-16, 16:57

Skoro jestescie z Krakowa mozecie sprobowac szukac pomocy w Klinice Neorologii UJ przy ulicy Botanicznej 3. Pracuja tam specjalisci, klinika prowadzi programy terapeutyczne...pozdrawiam :-)


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości