PYTANIE....

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

PYTANIE....

Postautor: niunka11 » 2009-02-19, 11:57

Kiedyś już do was pisałam mam pytanie czy przy Sm występują ciągle uporczywe silne bóle nóg rąk dłoni....i mroczki przed oczami oraz silne bóle głowy które potrafią utrzymywać się do 2 tyg 24 na dobę i żadne leki nawet ketonal nie pomagają..mam też wrażenie ,że ostrość wzroku znacznie się pogorszyła,lekarze mówią ,że przy Sm jest tak ,że jakaś 1 strona boli czasem też tak mam ,że jak się budzę ręka 1 mi drętwieje ale za chwile przechodzi miałam już setki badań itd wciąż trwa diagnostyka tyle ,że na każdym podejrzenie o SM

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-02-19, 12:31

niunka11, w SM,co pacjent,to inne objawy.Mnie też bardzo często zdarza się ,że potwornie bolą mnie ręce,nogi i żadne leki nie pomagają.Ostatnie takie bóle trwały ok 3 tygodni i przeszło.Może to rzut?Pozostaje opieka neurologa.
Obrazek

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2009-02-19, 12:48

Nie wiem co o tym sąhdzić mimo,że zmian żadnym w mózgu nie było tylko w przysadce i teraz będę robić na hormony to i tak ciągle to podejrzenie zastanawiam się czy to może nie bolerioza...bo żeby aż tak silne i częste bóle mięśni;/;/ miałam punkcję itd wykluczyli bolerkę i sama nie wiem nasi lekarza to maja pacjentów daleko....nawet nie mam sil pisać teraz ani podnieść ręki tak mnie bolą z niczgeo i ciągłe zmęczenie a te mroczki to już wogóle to nie jest normalne od czego mogą takie być czarne planki w oku okulista nic nie widzi;/ i co tu robić

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-02-19, 12:55

Może zmienić lekarza?Ważne ,by w końcu była postawiona diagnoza.Główka do góry.Nerwy tu w niczym nie pomogą.Wiem,wiem łatwo mówić.Postaraj się uspokoić i napisz sobie na kartce konkretne pytania do lekarzy.To czasem pomaga,oni się boją"upierdliwych"pacjentów.
Obrazek

justa75
Posty: 111
Rejestracja: 2009-01-27, 18:43
Lokalizacja: pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: justa75 » 2009-02-19, 12:58

Wiesz niunka ja mam też od początku choroby silne bóle głowy. Miałam robione EEG wyszło że mam zakłócenia przesyłania fal theta które oznaczają migreny . Tabletki przeciwbólowe nie skutkują w tym przypadku z tego co mi wiadomo Po kilku eksperymentach z lekami lekarz w końcu dobrał mi lek który mi pomógł deparkine chrono Głowa czasami boli ale jest to ból z którym da się funkcjonować. Bóle nóg również mam bardzo dokuczliwe od tygodnia biorę sildalud i zaldiar zauważam już poprawę ból jeszcze jest ale mniej dokuczliwy. W zeszłym tygodniu byłam u neurologa i usłyszałam że różne części ciała mogą boleć mam skierowanie do poradni leczenia bólu
DA BÓG DZIONEK DA I RADę

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2009-02-19, 13:07

No ja nie miałam tego EEG....

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-02-19, 20:04

tez miala eeg glowy i mam zaklocenia w okoliacahc skropniowych i niestety cieprpialam tragicznie na bole glowy, jadlam przez rok trileptal, teraz o niebo lepiej..

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2009-02-23, 12:03

No martwię się wejście na 2 piętropo schodach tak mnie męczy czy długie stanie podnoszenie reki często mam mrowienia bóle głowy co trwają 2 tyg a potem stop i silne bóle mięśni.(mroczki w oczach).. masakraaaa tylko dlaczego MRI nie wykazało nic w mózguu jest jakieś badnie co szybciej to wszytsko wykrywa dręczy mnie to strasznie skoro padły podejrzenia nie mogę przestać nie myśleć..

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-02-23, 15:17

niunka11 pisze:No martwię się wejście na 2 piętropo schodach tak mnie męczy czy długie stanie podnoszenie reki często mam mrowienia bóle głowy co trwają 2 tyg a potem stop i silne bóle mięśni.(mroczki w oczach).. masakraaaa tylko dlaczego MRI nie wykazało nic w mózguu jest jakieś badnie co szybciej to wszytsko wykrywa dręczy mnie to strasznie skoro padły podejrzenia nie mogę przestać nie myśleć..


A robiłas PCR rt na borelioze?? z tego wszystkiego ta cykliczność bardzo mocno wskazuje na borelioze, jest to czas w ktorym bakterie sie namnażają wtedy jest od 2-4 tygodni pogorszenie a nastepnie poprawa na jakis czas i znowu od poczatku.
Wiem, ze niektorzy uwazaja, ze ja wszystko sprowadzam do boreliozy, ale obserwuje srodowisko SMowcow i widze, ze z miesiaca na miesiac coraz wiece osob po badaniach wykrywa u siebie borelioze,sek w tym, ze jednak jest to bardzo ciezko wykryc.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

niunka11
Posty: 54
Rejestracja: 2008-08-16, 13:42
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: niunka11 » 2009-02-23, 15:27

No nie robiłam nawet niewiem co to za badanie...nie słyszałam robili mi punkcje na oddziale zakażnym i wyszło ok ale jaki to byl test niewiem bym musiala na wypis ze szpitala zobaczyc

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-02-23, 20:20

PCR robic trzeba prywatnie w Poznaniu w centrum badan DNA, mozna wejsc na ich stronke i tam mozna wszystkiego sie dowiedziec. Badanie PCR jest dosc nowym badaniem w tym kierunku, wiec wiekszosc lekarzy nawet o tym nie słyszała lub w to wcale nie wierza, wola robic testy elisa.
Jesli masz kase warto sprobowac zrobic to badanie.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości