POMOCY

alluss
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-24, 01:37
Lokalizacja: Olsztyn

POMOCY

Postautor: alluss » 2009-04-24, 01:47

Przepraszam Ale zwracam Sie do was z wielka prośba!! od jakis 2 lat męczą mnie objawy takie jak : Straszne bóle głowy, dretwienie rak szczęgólnie dwóch najmniejszych palców, nog a takze twarzy zaczyna sie od mrowienia nosa. mam czesty niedowlad niektorych konczyn, lecz ostatnio w szkole nagle padly mi rece i nogi i do tego jeszcze z przerazenia zemdlalam, chodzilam po roznych lekarzach, na koncu do neurologa, ktory stwierdził, że to mu na żadna chorobe nie wyglada, a ja sie strasznie boje, że kiedys bede szła sama na ulicy i upadne rozbije sobie glowe albo nie daj boze zdarzy sie to podczas jazdy samochodem. Boje sie Pomocy!!

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-04-24, 07:44

Witaj

A jakie badania miałaś robione? Chodzi mi głównie o przebadanie kręgosłupa szyjnego - RTg czynnościowe lub MRI.

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2009-04-24, 07:49

Kochana na forum często zdarzają się posty z prośbą o diagnozę. Jeśli lekarz ci jej nie postawił tutaj też nikt tego nie zrobi.Jeśli neurolog powiedział --" że mu to nie wygląda na żadną chorobę..." to nie jest to SM- prawie na pewno. Raczej na pewno u młodej osoby nawet przeciętny neurolog może podejrzewać SM przy zaburzeniach czucia i chodzenia. ( od podejrzenia do diagnozy - daleka droga) Jeśli ci tak nie powiedział to bądź spokojna o to.
Idź do psychologa. Masz wrażliwą naturę i być może tak reagujesz na stres szkolny. Tam nauczysz sie m.in. radzić sobie z problemami i poznasz własną duszę i nawet ciało.
Powodzenia. Nam daj znać czy wszystko ok.

neola
Posty: 1064
Rejestracja: 2007-05-20, 19:32
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: neola » 2009-04-24, 10:45

Ja proponuję, abyś się udała do innego neurologa, który Cię skieruje na odpowiednie badania. Nie denerwuj się zbytnio tym...
Persefona, alluss chyba nie miała żadnych badań zrobionych
alluss pisze:na koncu do neurologa, ktory stwierdził, że to mu na żadna chorobe nie wyglada

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-04-24, 11:45

U mnie podejrzewano kiedys objawy somatyczne... Takze spokojnie. Inny neuro moze cos wiecej Ci powie. My niestety taiej mocy nie mamy :10: Daj znac jak tam postepy w walce z lekarzami :14:
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-04-24, 11:51

Ajjj nie napisalem co to objawy somatyczne :p
To cos tak jak bys sama sobie to wymyslala.... i to sie dzieje. Wiem ze to brzmi debilnie, ale bywaja takie przypadki.

Najprostszym ale nie profesjonalnym przykladem jest urojona ciaza u psów.
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2009-04-24, 12:35

pablo.photo,u mnie to chyba cały czas występują takie objawy :-)
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-04-24, 12:49

Może nie od neurologa trzeba było zacząć, ale jeśli ten, u którego byłaś nie widzi przyczyn neurologicznych zajrzyj do dobrego internisty. Przyczyny mogą być różne i naprawdę jest w czym wybierać. Przede wszystkim: nie panikuj.

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-04-24, 13:31

Zofija Nie wiem moze :) W sumie nie wiem co gorsze SM czy urojenia :shock:
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-04-24, 14:20

Zofija - wiem co znaczy to o czym mówią - leczę się na nerwicę, masa objawów somatycznych (usuwanie gruntu spod nóg, bujanie jak na statku, palpitacje serca itp.itd., drętwienie twarzy też)...po rożnych badaniach przez wiele lat, w końcu jakoś polazłam na rezonans głowy i wyszło że mam ogniska, w szpitalu potencjały wzrokowe i punkcje - no i Sm...
I teraz nie wiem czy tamte objawy to już początki sm czy jednak ta moja nerwica;/
proponuje absolutnie innego neurologa, badanie MRI - jak to wyjdzie ok - wizytę u psychiatry! Powodzona.Buzia
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2009-04-24, 17:54

pablo.photo, masz rację że nie wiadomo co gorsze.[b][/allussb]myślę że naprawde powinnaś zrobic wszystkie możliwe badania i jeśli to nie neurologiczne to może psychiatra
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

alluss
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-24, 01:37
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: alluss » 2009-04-25, 00:40

Dziekuje za pomoc, ja nie panikuje, ja poprostu już mam dość, wygrałam walkę z białaczką, a teraz dopadła mnie jakaś dziwna dolegliwość i poprostu się z tym męcze. to nie jest panika ani urojenia, gdybym wmawiała sobie coś to nie przewracałabym się na ulicy. Zaliczylam interniste ktory wyslal mnie do ortopedy ten z kolei do neurologa, ten dal mi skierowanie na rezonans magnetyczny, ale niestety nie jest to skierowanie pilne wiec termin mam dopiero na 6 maja, tomografie mialam robiona jakies 4 lata temu kiedy zaczeły sie straszne bóle glowy, tomografia ta wykazała "mikrozaburzenia CUN (centralego ukł nerwowego)" po tamtym pobycie w szpitalu nie działo sie nic przez 2 lata. Przepraszam, że pisze własnie do was, poprostu potrzebuje porady i bardzo za nia dziekuje.

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-04-25, 01:30

Zle mnie zrozumialas. To nie tak jak myslisz. NIe wmawiam ci ze jestes chora psychicznie ani ze masz urojenia. :lol:

Objawy somatyczne to takie debilne cos ze wlasnie masz objawy ale przyczyna lezy w twojej glowie (psychice)

powróce do tego nieszczesnego przykladu z psem. Suki urajaja sobie ciaze i normalnie zaczynaja tyc rosna im sutki mlekowe... a w koncu i tak okazuje sie ze uroily to sobie.

Nie wiem jak to jest u ludzi dokladnie ale podejrzewano mnie o to ale szybko zarzegnano te podejrzenia. Sądze ze niestety niemozemy Ci pomóc w diagniozie, bo nie jestesmy lekarzami. Mozemy ci tylko opowiedziec swoje historie, podeslac jakies link z informacjami.... albo najzwyczajniej poradzic (np. zmiane nurologa).

Pozdrawiam :) i co zlego to nie Pablo :mrgreen:
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-04-25, 06:44

No tak, w twoim przypadku to niezręczność mówić o panikowaniu; na prawdę nie upierałabym si.ę przy neurologach, za to internistom suszyłabym głowę

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2009-04-25, 08:33

Nadal myślę że twój problem nie leży w neurologii ale psychologii. Psychika tak może dać czadu , że sobie nawet nie wyobrażasz. Możesz mdleć , przewracać się a nawet mieć drgawki w skrajnych przypadkach, a ty wcześniej wiele przeszłaś, więc ten stress .......
Ale może to zaburzenia krążenia mózgowego ( krótkie niedotlenienia) albo Zespół Arnolda- Chariego......Ale do tego lekarze dojdą na pewno.
Trzymaj się cieplutko i daj znać co to za paskudztwo cie dopadło.


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości