Ciekawe ankiety

Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie częściowej odpłatności za świadczenia medyczne. Pacjenci, którzy dodatkowo zapłacą za badanie czy zabieg, otrzymaliby świadczenie poza kolejnością. Czy jesteś za?

Czas głosowania minął 2009-06-09, 17:01

- Tak, jestem za tym, by pacjenci, którzy dopłacą, byli obsługiwani poza kolejnością.
4
40%
- Nie, jestem przeciw temu, by pacjenci, którzy dopłacą, byli obsługiwani poza kolejnością.
6
60%
 
Liczba głosów: 10

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Ciekawe ankiety

Postautor: rob » 2009-05-30, 17:01

W portalu medycznym www.przypadkikliniczne.termedia.pl (tylko dla lekarzy) odbyła się ankieta, a pytanie brzmiało: „Czy przedstawiciele medyczni koncernów farmaceutycznych rzetelnie informują lekarzy o produktach, czy też manipulują informacjami i mijają się z prawdą po to, by sprzedać swój produkt.”
Oto wyniki: „Spośród lekarzy biorących udział w sondzie 37 proc. uznało, że przedstawiciele medyczni rzetelnie informują o produktach, innego zdania była większość respondentów, tj. 63 proc. – stwierdzili oni, że przedstawiciele medyczni manipulują informacjami i mijają się z prawdą tylko po to, by sprzedać oferowany produkt.”
Wyniki nie wymagają komentarza szkoda tylko że tak wielu lekarzy bierze w tym udział :-|. Warto dodać że w wielu krajach taką edukację prowadzą zaś niezależne ośrodki informacji o leku.

Nowa ankieta jest ciekawa i ciekawe co wy o tym sądzicie. Więc ankieta :-) (jest u góry).
Ostatnio zmieniony 2009-06-05, 22:21 przez rob, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-05-30, 23:05

Ciekawe jak zagłosujecie, ja zaznaczyłam "nie", bo dla tych, którzy mają pieniądze jest coraz większa oferta przychodni i szpitali prywatnych. Pomijając to, że płacimy składki wprowadzenie w państwowej Służbie Zdrowia dodatkowych opłat pewnie trochę rozładowałoby kolejki, ale kosztem najbiedniejszych (m.in. emerytów i rencistów, którzy zmuszeni są do częstego korzystania z przychodni, szpitali itp.). Co Wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-05-31, 10:36

Moim zdaniem wygląda to tak że obecna sytuacja sprzyja korupcji a wiec nabijaniu kabzy „lekarzom” a są bezwzględni mam niestety tego przykład (a jakże). Koledze urodziło się dziecko z wodogłowiem należało mu wszczepić zastawkę, lekarz nawet nie mrugną okiem. Dziecko leżało na wieloosobowej sali a głowa mu rosła kilka centymetrów na dobę w końcu doszło do zagrożenia życia. Zapłacili, kilka tysięcy złotych i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki natychmiast przeprowadzono operację i wszczepiono najlepszą zastawkę a opieka była na oddzielnej sali. Wszystko oczywiście państwowe. Skandal nie normalka , proza życia niestety spowodowana obecną sytuacją. Cennik mimo wszystko przynajmniej częściowo uzdrowił by sytuację. Zawsze będą osoby których mimo wszystko nie stać ale cennik przynajmniej częściowo uzdrowił by sytuację i mniej nabijała by się kieszeń „lekarzy” a podziemie zawsze będzie, byle jak najmniejsze. Płacenie składni to nie pomijalna sprawa dlaczego mamy przechodzić nad tym do porządku dziennego ? więc cena powinna być mniejsza niż w prywatnych zakładach..


Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości