Witam wszystkich:)

Przedstaw się innym użytkownikom

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Postautor: rybka » 2012-04-24, 20:30

i jeszcze ja Cię witam :-)
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2012-04-25, 00:06

Ja również witam :-)
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2012-04-29, 11:23

Cześć Ada :-)
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2012-05-04, 06:11

Witam krajankę :)

homag pisze:Decyzja o podjęciu leczenia interferonami nie jest łatwa i co jeszcze gorsze, to właściwie musimy sami ją podjąć.
Kilka lat temu, gdy chciałem brać interferon, byłem za stary, a teraz już nie chcę.
Ale wcale nie jestem pewien czy słusznie postąpiłem. Życzę Ci trafnej decyzji.


Dokładnie, to nie jest łatwe. A do tego lekarze, tak było w moim przypadku, używają sformułowanie "leczenie" w stosunku do tej choroby. A to chyba jest lekkie nadużycie, bo zdaje się, że jeszcze nie wymyślono nic, co spowodowałoby odbudowę mieliny.

Mnie skierowano do programu badawczego związanego z interferonem o przedłużonym działaniu, ale podejrzewam, że przez pierwszy rok brałam placebo, a dopiero po dwóch zastrzykach w drugim roku (kiedy byłam już pewna, że dostaję interferon), wycofałam się z programu (skutki uboczne, może po interferonie, a może po czymś innym, lekarze nie byli w stanie tego stwierdzić). I teraz wiem, że nawet jak się doczekam interferonu z NFZ-u, to raczej go sobie odpuszczę.
A teraz jestem od lutego na Copaxon'ie, który ponoć ma podobny sposób działania co interferon, ale jest mniej obciążający dla organizmu.

Pozdrawiam i życzę podjęcia właściwej decyzji

Sylwia

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2012-05-06, 19:31

Witaj!

Testuję leki,mam ponoć eż lagodny SM,choruję ,według pierwszych symptomów ok 27 lat i jakoś chodze o kulach,ale czy robię dobrze?Czas pokaże,ja po prostu nie mogę siedzieć i nie robić nic,ale to każdego indywidualna decyzja.
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"


Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości