Czy to SM? A co mają do tego odruchy brzuszne?

Przedstaw się innym użytkownikom

Moderator: Beata:)

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-11-26, 01:08

Arturo pisze:Nika, neurolog nie mógł tak po prostu postawić rozpoznania SM po wywiadzie


Z tym bym sie nie zgodził :) dobry lekarz potrafi rozpoznac SM po badaniu i wywiadzie, a rezonans i inne badania sa tylko potwierdzeniem diagnozy. A jak myslisz jak diagnozowano chorych przed kiludzesiecioma latami, przeciez wtedy nie było ani rezonansu ani tomografów. Uwierz mi sa lekarze którzy z samego badania i wywiadu sa w stanie okreslic czy to jest SM, sam miałem okazje 20 lat temu byc rozpoznany przez takiego lekarza.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Arturo
Posty: 158
Rejestracja: 2007-07-22, 14:23
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Postautor: Arturo » 2008-11-26, 01:18

20 lat temu ok, ale nie dziś
takie są zresztą wymagania, po wywiadzie można postawić podejrzenie SM a po wykonaniu MRI(i to nie jednego) dopiero diagnozę.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-11-26, 10:01

Arturo pisze:20 lat temu ok, ale nie dziś
takie są zresztą wymagania, po wywiadzie można postawić podejrzenie SM a po wykonaniu MRI(i to nie jednego) dopiero diagnozę.


Samo MRI tez, jednoznacznie nie stwierdza SM, jest wiele innych chorób w których wystepują identyczne zmiany w mózgu jak przy SM, wiec nie mozna sie tylko kierować rezonansem , jest on jednym z narzedzi które pomagaja w diagnozie a nie stwierdzaja na 100%. Uwierz mi, z doswiadczena wiem , ze dobry neurolog potrafi rozpoznac SM po badaniu, a rezonansem tylko potwierdza diagnoze, sam miałem okazje byc zdiagnozowanym bez rezonasu
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.


Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości