Małgosia :)

Przedstaw się innym użytkownikom

Moderator: Beata:)

joanna33
Posty: 33
Rejestracja: 2011-11-21, 11:03
Lokalizacja: czestochowa
Kontaktowanie:

Postautor: joanna33 » 2013-06-09, 21:29

Witaj Małgosiu :-) Mam pytanie :-> w którym szpitalu jesteś diagnozowana w Częstochowie?Ja mam diagnozę niecałe 2 lata ale u nas w mieście było ciężko ,mimo iż sama byłam tutaj pracownikiem szpitala to uważam że nie ma w Częstochowie specjalistów od sm :5: a nawet jeśli jest ktooos i diagnoza potwierdziłaby się [czego z całego serca Ci nie życzę]to jest ciężko dostać się do programu :13: Ja jestem leczona w Lodzi u prof. Selmaja i jest ok.Gdybys miala jakies pytania to sluze pomoca :-) pozdrawiam Cie serdecznie :11: Asia
joanna

cel12
Posty: 33
Rejestracja: 2012-01-21, 16:07
Lokalizacja: pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: cel12 » 2013-06-10, 09:19

Witaj Małgosiu :-)

Margot3
Posty: 34
Rejestracja: 2013-05-25, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Margot3 » 2013-06-10, 15:19

joanna_nick dziękuję :) Mam nadzieję, że nie będę musiała nie wiadomo jak długo czekać - jestem cierpliwa, ale tylko do pewnego czasu :-D

joanna33 muszę Panią zaskoczyć :) Moja historia zaczyna się od tego, że na początku lutego poszłam do okulisty w Częstochowie i ten dał mi skierowanie do szpitala. Kierunek: Parkitka Szpital ;) Pojechałam tam na drugi dzień z rodzicami i po kilkugodzinnym oczekiwaniu okazało się, że u nas w Cz-wie nie ma oddziału okulistycznego dla dzieci, a że mam tylko 17 lat powiedzieli mi, że mnie nie przyjmą i dodali: ''Proszę jechać na Śląsk.., najlepiej do Katowic lub Chorzowa.'' Pani okulistka była całkiem sympatyczna - czego nie mogę powiedzieć o pielęgniarce - i poleciła nam szpital w Chorzowie, bo ''tam jest mniej ludzi'' i szybciej mnie przyjmą. Tak więc na drugi dzień pojechaliśmy do Chorzowa i tam zostałam przyjęta na oddział okulistyczny. Spędziłam na nim 5 dni, podczas których miałam wszystkie badania okulistyczne, wywołane potencjały wzrokowe i rezonans magnetyczny głowy. Wyszłam ze szpitala z wypisem, na którym było napisane rozpoznanie: zaburzenia przewodnictwa w nerwie wzrokowym OL - zapalenie pozagałkowe nerwu OL, zmiany demielinizacyjne OUN. W dniu wypisu zapisali mnie na kolejną hospitalizację w maju na oddziale neurologicznym. Tak więc jestem pod opieką szpitala w Chorzowie i teraz czekam na wyniki :) Jeśli jednak się okaże, że jestem chora, to za pół roku muszę zmienić szpital, bo będę dorosła i na razie nie wiem, do którego się udać :( Na pewno nie poddam się żadnemu leczeniu w Cz-wie.., za dużo rzeczy słyszałam od moich znajomych, którzy trafiali na Parkitkę ;) Ale zobaczymy jakie będą wyniki.., jak coś, to będę pytać :-)

PS Przykro mi, że w naszym mieście jest tak ''krucho'' z leczeniem i Pani musiała tego doświadczyć :(
Małgosia

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2013-06-26, 07:04

Witaj Małgosiu ... jak fajnie czyta się Twoje ...dojrzałe i mądre posty w różnych wątkach :-)
Aż ..."musiałam" się przywitać :lol:

Powodzenia w życiu Gosiu ! :-) :517:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Margot3
Posty: 34
Rejestracja: 2013-05-25, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa

Wyniki !!!

Postautor: Margot3 » 2013-06-26, 16:20

Przepraszam, że tak długo się nie odzywałam, ale koniec roku, tzn. wystawianie ocen, przygotowanie do zakończenia oraz czekanie na wyniki pochłonęło mój czas... Na szczęście odebrałam już (po miesiącu :!:) mój ostateczny wypis i znam wyniki wszystkich badań :) Na chwilę obecną nie stwierdzono u mnie żadnej choroby, tzn. nie mam SM ani boreliozy, ale.., lekarze stwierdzili, że ''Całość obrazu klinicznego może wskazywać na izolowany zespół kliniczny sugerujący MS (CIS) (stacjonarny obraz MR, brak nowych objawów klinicznych)'' oraz że w chwili obecnej nie wymagam leczenia :!: Za 2 miesiące - 20 sierpnia - mam kolejną wizytę w Poradni Neurologicznej w tym samym szpitalu (chyba, że mój stan się pogorszy, to wtedy szybciej) i mój lekarz prowadzący na skierowaniu napisał, że prosi o stałe leczenie pacjenta, więc na razie nie wiem dokładnie co i jak ;)

Co do wyników (skrótowo):
Badanie płynu - prawie wszystko prawidłowe + komentarz: ''W badaniu ogólnym PMR podwyższona cytoza (11 cells/uL), poza tym bez odchyleń, nie stwierdzono obecności prążków oligoklonalnych, p/ciał przeciw Borrelia w klasie IgMi IgG w PMR. Niskododatnie miano przeciwciał w klasie IgG przeciw Borreli w surowicy, w klasie IgM ujemne.''
MR głowy - ''W badaniu MR głowy w porównaniu do badania poprzedniego (z lutego) ogniska o charakterze demielinizacyjnym o porównywalnej lokalizacji, wielkości oraz intensywności sygnałów przed i po kontraście - stan stacjonarny.''
MR odcinka szyjnego kręgosłupa - wszystko prawidłowe + ''Nieprawidłowych sygnałów w obrębie rdzenia nie uwidoczniono (do ewentualnej kontroli ognisko na poziomie trzonu C2 zlokalizowane centralnie oraz C3 w części przednio-lewobocznej). Wnioski: MR uwidocznionego odcinka kręgosłupa w granicach normy. Wskazana dalsza kontrola.''
MR odcinka piersiowego kręgosłupa - ''W MR odcinka piersiowego kręgosłupa rdzeń kręgowy prawidłowej szerokości i intensywności sygnałów, na poziomach od Th6-Th12 widoczne są drobne przepukliny dotrzonowe modelujące blaszki graniczne jak w przypadku choroby Scheuermanna.''
MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - ''[..] bez cech patologii.''

No więc chyba nie jest tak źle..? :-D Chociaż znowu nie dali mi nic na ból oczu..! :-|

anula;) dziękuję serdecznie :588:, aż się zaczerwieniłam :oops: :-)
Małgosia

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-06-27, 15:35

Małgosia :-D :-D
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Postautor: rybka » 2013-06-27, 18:10

no to masz Małgosiu WAKACJE :-)
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Paulina
Posty: 9
Rejestracja: 2013-06-26, 11:09
Lokalizacja: :)

Postautor: Paulina » 2013-06-28, 07:30

Małgosiu to możesz odetchnąć z ulgą, że już masz wyniki. Mi również wydaję się, że są całkiem w porządku (chociaż lekarzem nie jestem). Teraz masz zasłużone wakacje i odpoczywaj, relaksuj się-jak najdłużej :-)
Tylko musisz koniecznie poprosić jakiegoś lekarza żeby Ci coś przepisano na ból oczu, bo trochę za długo to wszystko trwa...

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2013-07-05, 19:00

Witam Cię Małgosiu ;)
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2013-07-24, 19:40

Witaj Małgosiu! :-)

Margot3
Posty: 34
Rejestracja: 2013-05-25, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa

Dołączam do grona ;)

Postautor: Margot3 » 2013-12-22, 14:15

Witam się ponownie w nieco ( :-D ) odmiennej sytuacji...
Trzy dni temu odebrałam wyniki ze szpitala - po kolejnej hospitalizacji (badania kontrolne). Przy odbiorze Pani doktor zaprosiła mnie i moją mamę do gabinetu, odwróciła wypis w moją stronę i ..., szok! Rozpoznanie z "Zapalenia nerwu wzrokowego. Zmian demielinizacyjnych. G37.9." zmieniło się na "Stwardnienie Rozsiane" :5: . I pomyśleć, że ta nowa, nie taka duża zmiana zmieniła wszystko... Tak więc wraz ze zmianą szpitala zaczynam leczenie najprawdopodobniej interferonem :)
Małgosia

janusz30
Posty: 121
Rejestracja: 2013-08-02, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: janusz30 » 2013-12-22, 16:58

Witaj Małgosiu :-)

ivette
Posty: 37
Rejestracja: 2013-12-23, 16:30
Lokalizacja: Wwa

Re: Dołączam do grona ;)

Postautor: ivette » 2013-12-23, 16:49

Margot3 pisze:Witam się ponownie w nieco ( :-D ) odmiennej sytuacji...
Trzy dni temu odebrałam wyniki ze szpitala - po kolejnej hospitalizacji (badania kontrolne). Przy odbiorze Pani doktor zaprosiła mnie i moją mamę do gabinetu, odwróciła wypis w moją stronę i ..., szok! Rozpoznanie z "Zapalenia nerwu wzrokowego. Zmian demielinizacyjnych. G37.9." zmieniło się na "Stwardnienie Rozsiane" :5: . I pomyśleć, że ta nowa, nie taka duża zmiana zmieniła wszystko... Tak więc wraz ze zmianą szpitala zaczynam leczenie najprawdopodobniej interferonem :)

ja też się witam, teraz dołączysz do grona "zastrzykowców" ;)
to chyba tak jest, że musi być udokumentowany postęp choroby, żeby postawić diagnozę SM. Mi po zapaleniu nerwu wzrokowego też nie postawiono jeszcze diagnozy SM, tylko CIS, choć miałam wszystkie badania pozytywne (MRI, płyn m-r) i jeszcze obciążony wywiad...

Margot3
Posty: 34
Rejestracja: 2013-05-25, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Margot3 » 2013-12-25, 12:40

Chyba rzeczywiście tak musi być ;) Chociaż ja nie miałam pozytywnego badania płynu, a wywiadu też nie mam za bardzo obciążonego, no ale teraz wyszło, co wyszło ;)
Pozdrawiam świątecznie :)
Małgosia

Graba
Posty: 51
Rejestracja: 2011-07-24, 17:19
Lokalizacja: śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: Graba » 2013-12-27, 18:04

Witaj Gosiu


Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości