Przepisy kulinarne

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

rudezuo
Posty: 154
Rejestracja: 2010-12-11, 11:25
Lokalizacja: Brzeg

Postautor: rudezuo » 2011-01-27, 15:42

Przepis na Krewetki w pomidorach

SKŁADNIKI

1 paczka krewetek koktajlowych (tych małych) 250g
1 puszka pomidorów najlepiej krojonych (polecam te Pudliszki są dobre i sprawdzone)
1 średnia cebula
6 ząbków czosnku
przyprawa papryka ostra czerwona
pieprz
sól
kostki smaku czosnkowe Knora 6szt.
parmezan
natka pietruszki
makaron muszelki lub świderki
oliwa z oliwek

Cebule siekamy w kostkę a czosnek trzemy na tarce (na grubych oczkach).Na patelni rozgrzewamy trzy (lub więcej jak kto woli) łyżki oliwy z oliwek.Wrzucamy cebule z czosnkiem i smażymy do lekkiego zarumienienia (ważne żeby czosnek się nie spalił).Wlewamy pomidory,dodajemy 3 kostki smaku paprykę i pieprz wedle uznania. Polecam do sosu dodanie jednej małej łyżeczki cukru nie będzie wtedy taki kwaśny.
Natkę pietruszki siekamy drobno i dodajemy do sosu.
(w międzyczasie w osobnym garnku gotujemy makaron)
Na osobnej patelni rozgrzewamy 1/4 kostki masła i wrzucamy na nią zamrożone krewetki.Kiedy się lekko rozpuszczą dodajemy 3 kostki smaku i odrobinę pieprzu.
Następnie podsmażone krewetki przelewamy razem z masłem i wodą którą puściły do gotującego się sosu pomidorowego (ewentualnie doprawiamy jeszcze do smaku papryką i solą) i gotujemy ok 5min.
Na ugotowany makaron nakładamy sos z krewetkami ,posypujemy obficie parmezanem (polecam serdecznie parmezan z Lidla jest tani i bardzo dobry) i SMACZNEGO!!!

Potrawę tą polecam głównie tym którzy mają awersje do krewetek.Wierzcie mi przekonacie się po tym daniu że sa pyszne :D
"it's hard to kill human soul even with chainsaw"

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2011-01-27, 22:10

rudezuo pisze:Potrawę tą polecam głównie tym którzy mają awersje do krewetek.Wierzcie mi przekonacie się po tym daniu że sa pyszne

To danie jest w sam raz dla mnie :-) bo mam chęć spróbować jak samkuja krewetki, a z drugiej strony obawiam się tego ;-) . Raz kozie smierć-muszę spróbować Twego przepisu rudezuo :23:
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

rudezuo
Posty: 154
Rejestracja: 2010-12-11, 11:25
Lokalizacja: Brzeg

Postautor: rudezuo » 2011-01-27, 22:57

Zaręczam ze będzie pyszne. Ja byłam generalnie przyzwyczajona do krewetek po chińsku i ta wizja z pomidorami wydawała mi się lekko dziwna ale po pierwszym razie się uzależniłam :D
"it's hard to kill human soul even with chainsaw"

niusiek84
Posty: 1430
Rejestracja: 2010-07-31, 11:13
Lokalizacja: Mazury
Kontaktowanie:

Postautor: niusiek84 » 2011-01-28, 07:58

rudezuo pisze:Przepis na Krewetki w pomidorach


Aż mi ślinka poleciała :oops: . W ten weekend wypróbujemy :mrgreen: .

A ja polecam najbardziej sprawdzoną i najmniej pracochłonną sałatkę po słońcem :mrgreen: na imprezy.

Składniki do sałatki:
4 jajka ugotowane na twardo
3 pomidory
ok. 5 szt. brokułów, kalafiora, parenaście małych marcheweczek. ( ja kupuje hortexa mrożonki )
Jajka gotujemy na twardo i kroimy na ćwiartki, mrożonki blanszujemy króciutko, pomidory w 8 kroimy
Wszystko układamy przeplatając na zmianę na talerzu ( ważne żeby było w miarę poziome ułożenie tak by sos polany był na wszystkie wrzywka)

sos do polania :
jogurt naturalny, 1 łyżka majonezu , sól , pieprz do smaku , 2 ząbki czosnku (ja dodaje jeszcze około 2 łyżki ketchupu dla koloru sosu :mrgreen: )
Dobrze gdyby ten sos postał w lodówce w celu przeżarcia :mrgreen:

Polewamy ułożone warzywka na talerzu ewentualnie posypujemy na wierzchu koperkiem.
Smacznego!!!! Smacznie, zdrowo i kolorowo... :-D

rudezuo
Posty: 154
Rejestracja: 2010-12-11, 11:25
Lokalizacja: Brzeg

Postautor: rudezuo » 2011-01-28, 16:35

niusiek84, majstruj krewetki koniecznie tylko uważaj bo uzależniają poważnie :P

Proste i przepyszne spaghetti z brokułami.

SKŁADNIKI

Makaron spaghetti (polecam Lubelle pełne ziarno bo się nie rozgotowuje,nie przykleja i ma niesamowicie oryginalny smak)
Brokuły (świeże lub mrożone)
Śmietana 12%
5 szt kostek smaku czosnkowych Knora
6 ząbków czosnku
ser żółty (ja preferuje goudę)
masło
pieprz do smaku

Makaron gotujemy i odstawiamy odcedzony na bok.
Brokuły gotujemy w osolonej wodzie aż zrobią sie miękkie.W głębokim rondlu rozpuszczamy pół kostki masła.Podsmażamy lekko starty na tarce czosnek w następnie wrzucamy na to ugotowane i odcedzone brokuły.Dodajemy kostki smaku cały czas mieszając.Kiedy brokuły lekko się rozlecą dodajemy trzy duże łyżki śmietany i pieprz cały czas mieszając łączymy sos z makaronem.Jeszcze chwile gotujemy.
Podajemy posypane serem.SMACZNEGO :D

Jeśli o sałatkach mowa to ja zapodam swoją ulubioną sałatke z tortellini ^^

SKŁADNIKI

tortellini z szynką (jedna paczka)
1/4 szklanki makaronu ryżowego
puszka ananasa (najlepiej krojonego zaoszczędza to prace)
dwa świeże ogórki
5 ogórków kiszonych
puszka kukurydzy
szynka (ja preferuje polędwice sopocką )
średni słoik majonezu Winiary
500g sera żółtego Gouda

Tortellini i makaron ryżowy gotujemy w lekko osolonej wodzie i odstawiamy do wystygnięcia.
Ogórki kiszone i świeże kroimy w kostkę,szynkę w plasterki(jeśli ktoś nie dorwał ananasa krojonego to też w kostkę).Wszystkie składniki łączymy ze sobą w pokaźnej wielkości misce,dodajemy puszkę kukurydzy.Kiedy tortellini i makaron wystygną (jest tio bardzo istotne bo jeśli będą ciepłe ser zacznie się topić)łączymy je z resztą składników. Ser trzemy na tarce o największych oczkach i dodajemy do sałatki.Dokładnie mieszamy.Polecam dolać odrobinę soku z ananasa i pieprzu. Do połączonych składników dodajemy 3-5łyżek majonezu i jeszcze raz mieszamy.Warto sałatkę odstawić na godzine do lodówki żeby się przegryzła

SMACZNEGO ^^
"it's hard to kill human soul even with chainsaw"

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2011-01-28, 17:59

rudezuo robisz wszystkim smaka taki specjałami :-)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

rudezuo
Posty: 154
Rejestracja: 2010-12-11, 11:25
Lokalizacja: Brzeg

Postautor: rudezuo » 2011-01-28, 21:09

Gotowanie to jedna z moich pasji.W kuchni mogłabym spędzać godziny ^^
"it's hard to kill human soul even with chainsaw"

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2011-01-28, 22:37

Chyba jutro zrobię to spaghetti z brokułami bo na samą myśl mi ślinka pociekła.... :9:
Nadzieja umiera ostatnia ...

rudezuo
Posty: 154
Rejestracja: 2010-12-11, 11:25
Lokalizacja: Brzeg

Postautor: rudezuo » 2011-01-28, 23:03

Bardzo szybkie i przepyszne :D
"it's hard to kill human soul even with chainsaw"

ewka1
Posty: 375
Rejestracja: 2010-10-31, 20:29
Lokalizacja: pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: ewka1 » 2011-01-29, 22:30

makaron chinski paluszki krabowe czosnek ogorek swiezy majonez naturalny jogurt sol i pieprz mam duzo osob ktorzy to uwielbiaja wiec biore duza paczke makaronu ,2 p.paluszkow.czosnek to wedlug uznania jak kto lubi 2 male jogurty i 2 lyzki majonezu. Makaron tylko sparzyc 5 min.odlac i pokroic drobno,paluszki krabowe na drobne kosteczki ogorek takze a czosnek wyciskam i mieszam z jogurtem i majonezem.wszystko mieszam dodajac soli i pieprzu.Mowie Wam REWELKA :6:
"Musisz zrozumieć,czym jest motywacja,aby ciągle motywować innych"

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2011-02-09, 10:05

SZPAJZA

składniki:
4 jajka (nie polecam sklepowych)
szklanka cukru
galaretka (smak dowolny)

żółtka ubijamy z cukrem na sztywną pianę, dodajemy tężejącą galaretkę, na koniec mieszamy z ubitą pianą z białek, przekładamy do pucharków i do lodówki.

jajka przed rozbiciem oczywiście sparzyć, lepiej je mieć od zaufanego gospodarza, bo w końcu zjemy je na surowo.

rudezuo
Posty: 154
Rejestracja: 2010-12-11, 11:25
Lokalizacja: Brzeg

Postautor: rudezuo » 2011-02-09, 13:54

ewka1, Kocham surimi a ten przepis wypróbuje i to szybko bo mi ślinka pociekła na sama myśl :)
"it's hard to kill human soul even with chainsaw"

J.B.
Posty: 220
Rejestracja: 2009-08-12, 21:59
Lokalizacja:

Postautor: J.B. » 2011-02-09, 14:02

ja tez dzis wyprobuje cokolwiek by to nie bylo;-)
Tym daję radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię.

ewka1
Posty: 375
Rejestracja: 2010-10-31, 20:29
Lokalizacja: pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: ewka1 » 2011-02-09, 14:05

rudezuo,to jest baaaaaaaardzo smaczne.masz cos na tej zasadzie?prosze podaj ;-) jeszcze smaczne sa skrzydelka w sosie sojowym i miodzie.skrzydelka dziele na pol odrzucajac tzw.lotki mieszam miod plynny i sos sojowy maczam w tym skrzydelka i smarze.przerzucam do garnka zalewam reszta zalewy i dusze.polecam :-P
"Musisz zrozumieć,czym jest motywacja,aby ciągle motywować innych"

rudezuo
Posty: 154
Rejestracja: 2010-12-11, 11:25
Lokalizacja: Brzeg

Postautor: rudezuo » 2011-02-09, 14:11

Ja surimi dodaje do większości sałatek a czasami do potraw na ciepło.

Fajnie smakowało podsmażone na oliwie surimi z czosnkiem,porem i grzybami mun.Sos zrobiłam z ciemnej soi ,wszystko razem wymieszałam na patelni z ugotowanym ryżem basmati,posypałam prażoną cebulka i skonsumowałam ze smakiem :)
"it's hard to kill human soul even with chainsaw"


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości