Dzisiaj

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-09-04, 19:22

zosiasamosia pisze: A ja myślała, że Ty se plecy wycierasz w znany wszystkim sposób :lol:
Zosia - :lol: :lol: ,to Ci sie na prawde udało :lol: :lol: .Sposób na plecy :mrgreen: stosowany od lat,ale żeby takie uśmiechy przy temu trzaskać :lol:

Mika- jak by było gorzej bierz wolne ,albo do lekarza idz . Sensacje trawienne moga osłabiać ,oj mogą :-| + dodatkowa bieganina .. :588:

Jak planowałam tak i zrobiłam :-) ,dzień spokojny (po tym urlopie trzeba dojsc do siebie :lol: ) ,niezbędne minimum + leniuchowanie na powietrzu :-) ,no i jednak :mrgreen: -kosz grzybów sprawiłam i obgotowałam (ale to przyjemność ) :-) .No i wieczór nadszedł...
Blanka

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2014-09-04, 21:04

a ja dziś jestem megaaa zła, nabuzowana i najchętniej to poprzeklinać bym chciała ...................................................................................................

a sprawa dotyczy mojego 15 letniego chrześniaka- pewnei facet po 40 już nie raz notowany, niedawno skończyły mu się zawiasy na ulicy obwiązał mojemu chrześniakowi sznurkiem od bluzy szyję i wygladało że chciał udusić. Na szczęście jechał mój znajomy (też dobre ziółko) ale wiedział jaki ten koleś jest więc chrześniaka wyswobodził kazał uciekać, a tym się zajął - gdyby nie on to mogłoby się skończyć tragicznie - a policja co na to no NIC NIE MOGĄ ZROBIć bo wygląda na to że jak dziecko przeżyło to jest wszystko ok :evil: nie był w szpitalu >7 dni to nie ma problemu ! no szlak mnie trafia bo tacy imbecyle mogą mieszkać obok nas, zrobić co chcą, a są jeszcze bronieni... tym razem jechał ktoś kto zareagował i skończyło się na otarciach i strachu, a co będzie jak nikt nie będzie przejeżdżał ????
I szukam info w necie i wychodzi, że mamy takie cudne prawo że tylko rodzice mogą założyć mu sprawę i się sądzić, sprawa będzie trwała i nie wiadomo czy jest szansa na jakiekolwiek skazanie - tragediaa...
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
mika36
Posty: 698
Rejestracja: 2010-08-09, 12:31
Lokalizacja: podlasie

Postautor: mika36 » 2014-09-05, 13:20

blanka pisze: Sensacje trawienne moga osłabiać ,oj mogą

oj mogą, mogą. Do tego doszła mi poważna infekcja dróg moczowych. (wypowiedziałam się w "Pogorszenie czy rzut). Już dzwoniłam do doktorki i mam na razie odpoczywać i brać leki. :roll: Tak więc robię, główka boli, nóżka boli i żołądek nie taki jak trzeba, ale mam nadzieję, że po weekendzie będzie ok.

malina :/, to co opisujesz to rzeczywiście jest Sokropne, ale to prawda, że nasza szacowna policja czeka aż stanie się już coś najgorszego, nieodwracalnego. To jest smutne. Nasze prawo, prewencja i policja powinno już dawno być zreformowane. Niestety u nas procedury w dalszym ciągu są najważniejsze i to w każdej dziedzinie. Człowiek się nie liczy :13:
Dobrze, że to tak się skończyło i oby się już nigdy nie powtórzyło :588:

aisza pisze:U mnie od dzisiaj robota goni robotę;)

Oj zapracowana Kobieta. Fajnie, że tak działasz i oby wszystko wyszło po Twojej myśli :588:

blanka pisze:kosz grzybów sprawiłam

Super, że masz już grzybowe zapasy zimowe, a u mnie ani słoiczka :roll:

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2014-09-05, 13:29

mika36 pisze:Oj zapracowana Kobieta. Fajnie, że tak działasz i oby wszystko wyszło po Twojej myśli

Nie ma takiej opcji mika36, żeby było inaczej;) musi się udać bo to my szykujemy;)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2014-09-05, 16:58

z fajnych rzeczy to poczytałam z kubkiem kawy na słońcu :6: :23:
z mniej fajnych odebrałam wyniki, odbyłąm wizyte lekarską i wyszłam z kolejna diagnozą: piasek w nerkach :8: recepta i skierowaniem na wynik i do endokrynologa, ponoc tarczyca tez do leczenia :-?

mika36 pisze:a u mnie ani słoiczka

mika nie przejmuj się u mnie tez zapasów brak :13:
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-09-05, 18:13

mika36 pisze: masz już grzybowe zapasy zimowe,
- w sumie to z tychmało potrzebnych rzeczy :-D ,ale jeszcze mam cierpliwość i sie bawie .M jest zapalonym grzybiarzem i tak co 2-3 dni przynosi koszyk grzybów (sypneło nimi u nas ) .Zbiera sie fajnie ,sama przyjemnosc ,tylko przerabiać juz mniej (kolor palców po -istnie diabli :7: ) .Jak mi sie uda to go wkrecam w obieranie :lol: .Ale do octu (to tak na imprezke jako :roll: -przegryzacz smaku....np. nielubianych sałatek ;-) ) .Osobiscie nie przepadam ,ale lubię jak mnie chwalą :-D :-D .Takze Dziewczyny ,z tymi zapasami to bez przesady :lol: :lol:

Dziś zakupy zaliczyłam ,coś tam jeszcze ,i cos tez-więc pół dnia w samochodzie :-) ,potem to juz poszłam po łatwiznie i tyle :-)

Zdrówka potrzebujacym i miłego wieczoru Wszystkim :-)
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2014-09-05, 19:24

Blaniu - na specyficznie zabrudzone palce najlepszy Vanish :-P

moje dzisiaj od kilku dni podobne dokuczają mi skurcze i twardnienie mięśni; i to paskudne bo przechodzące od ud, przez łydki do palców u stóp, które elegancko wykręca mi w różne strony. magnez w kumulacji z potasem i może pomoże :-/

Malinko - tego nie da się normalnie skomentować :shock: najważniejsze że młodemu nic poważniejszego się nie stało

Jaszmurko - piasek w nerkach słyszałam, że można wypłukać piwem, podobno dobrze oczyszcza kanaliki nerkowe, może poczytaj coś więcej i spróbuj :-)

miłego wieczoru :11:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2014-09-06, 09:17

Ledwo żyję;) z wczorajszej imprezy wróciłam dzisiaj o 3 nad ranem:) a tu na 12 znowu trzeba iść......jak ja to wytrzymam.....
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Postautor: rybka » 2014-09-06, 09:27

zosiako pisze:Jaszmurko - piasek w nerkach słyszałam, że można wypłukać piwem, podobno dobrze oczyszcza kanaliki nerkowe, może poczytaj coś więcej i spróbuj :-)

bardzo dobry też na kamienie i piasek jest wywar z obierek z ziemniaków (niezbyt smaczny ale pomaga). Ziemniaki umyć, niezbyt cienko obrać i ugotować do miękkości łupiny, popijać, jak dasz radę to nawet kilka szklanek dziennie...
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-09-06, 11:17

zosiako pisze: specyficznie zabrudzone palce najlepszy Vanish :-P
- :14: :-D

aisza pisze:.jak ja to wytrzymam.....
- wytrzymasz Aiszka , wytrzymasz ,a jeszcze i chwalić sobie będziesz :-)

wywar z obierek z ziemniaków (niezbyt smaczny
-chmmm. ja bym poszła w piwo :mrgreen: . Ale próbuj Kasiu ,skoro może pomóc . Taki wywar jest również pomocny przy nadkwasocie ,neutralizuje kwas żołądkowy :-)
Blanka

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2014-09-06, 11:22

blanka pisze:Cytat: wywar z obierek z ziemniaków (niezbyt smaczny -chmmm. ja bym poszła w piwo


chyba jednak piwo smaczniejsze :)

dzięki dziewczyny za rade :mrgreen:
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2014-09-06, 11:55

jaszmurka pisze:chyba jednak piwo smaczniejsze :)


smaczniejsze raczej na pewno ;)

tylko z tego, co wiem, to niestety nie powinno to być zimne piwko, tylko grzane i najlepiej pite w wannie z ciepła wodą :) - oczywiście zimne nie zaszkodzi, tylko dużo wolniej działa - serio, serio mój małż to przerabiał - pomogło, ale ból przy pozbywaniu się tego piasku nie do pozazdroszczenia - na szczęście jesteś kobietą, to w naszym przypadku troszkę mniej boli :).

Aha oprócz piwka małż jadł taką specjalną pastę ziołową (w tubce), ale nazwy nie pomnę... tylko to chyba powinno być skonsultowane z lekarzem...
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Postautor: rybka » 2014-09-06, 11:55

piwo smaczniejsze, fakt :-D , ale po obierkach w miesiąc nie będziesz mieć śladu po piasku :-)
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
roma1134
Posty: 4829
Rejestracja: 2011-01-30, 22:15
Lokalizacja: polska

Postautor: roma1134 » 2014-09-06, 12:23

Wypłukiwanie piasku z nerek - sprawdzone
Ziemniaki należy umyć i poobierać
Obierki ugotować , a wywar wypić !

Tak samo nasze babcie robiły przy czyszczeniu czajników ( saganów )
obrośniętych kamieniem .
Gotowały w czajniku obierki z kartofli.
Po ugotowaniu obierek,
kamień w w czajniku kruszał i odpadał od ścianki czajnika.
Sagan ( czajnik ) był jak nowy .

To samo dzieje się w nerkach po wypiciu wywaru z obierek z kartofli.

Lekarstwa się nie smakuje

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2014-09-06, 16:07

roma1134 pisze:Lekarstwa się nie smakuje


to prawda ale to zależy ile tego wywaru należy wypić :-P
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 590 gości