Dzisiaj

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2014-01-15, 12:21

blanka pisze:I Zosiek ,tak mało wiele
Jestem Blanko, jestem :588:, a Maliny faktycznie niet :13:

Dzisiaj... musiałam jechać na zakupy - takie do lodówki i takie do pieczenia, bo jak już wspominałam organizujemy Dzień Babci - Dziadka, a więc Zosiek piecze placek :-P - jak co roku zresztą, zawsze jedni i Ci sami :roll:. Nie powiem żebym nie była chętna - bo jestem, ale wkurza mnie, że jedne i te same osoby nie przychodzą po prostu na zebranie do szkoły, a potem jakby co to nikt nic nie wie i ... nic nie robi :roll:
Poza tym byłam dzisiaj u fryzjera - nowy zygzak i reszta ;-), potem apteka - dzieci znowu chore :-|, mnie samą też coś kręci w nosie :roll:
No i akurat dzisiaj jeszcze wizyta córki u ortodonty, ale to już M następnym kursem załatwił, bo ja musiałam do pracy zdążyć :lol:
A... i jeszcze ( za namową osób trzecich ) złożyłam papiery o stopień niepełnosprawności :roll:


Reniu, Blanko - widzę, że Wy ostatnio cosik o jedzeniu... ;-)
renia1286 pisze:Pomidorowej nie zjedli, pyzów nie chcą
O masz..., a u mnie w każdej ilości :shock:, byle więcej :lol:, zwłaszcza pyzów :-P

Czytałam też coś o nakryciach głowy ;-), mnie podobnie jak większości z Was również nie pasuje żadna z czapek, ale od pewnego czasu ubieram i już, po prostu ma mi być ciepło :-D, bo czy ja się muszę komuś podobać... :?: :lol:

Iwona - super, że Twoja córcia już w pionie :10:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2014-01-15, 15:21

blanka pisze:Tak jakoś cos Maliny nie widać Maliniu ?

renia1286 pisze:Malinka pewnie wpadnie jak zwykle i wyściska wszystkich o nikim nie zapomni ... mam nadzieję

zosiasamosia pisze:a Maliny faktycznie niet
jestem, jestem, jestem :mrgreen: PAMIęTAM KOCHANI O WAS WSZYSTKICH !!! Ściskam każdego z osobna i wszystkich na raz i buziaczki też dla Was :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588:
Iwonka super, że Nadusia już może sama zwiedzać świat :) a Ty się nabiegasz teraz, że ho ho :22:
Reniu i Blaniu widzę, że u Was się dzieje :) dwudaniowe obiadki i za dużo obiadków :) jakaś imprezka u Ciebie Reniu też była - super :) aaa i Reniu chodzikiem się nie przejmuj tylko oswajaj i siup w świat :11:
zosiasamosia pisze:Czytałam też coś o nakryciach głowy , mnie podobnie jak większości z Was również nie pasuje żadna z czapek, ale od pewnego czasu ubieram i już, po prostu ma mi być ciepło
och, a ja uwielbiam zimowe czapki ;) szczególnie tzw. mohery :D oł jeah - to jest to :19:

dobra, a teraz co u mnie hmm dużo no dużo za dużo - czyli jak zawsze :1: mnóstwo godzin w pracy, co 2 tygodnie od piątku weekendy w Krakowie plus załatwianie spraw remontowych - na szczęście firmę remontową znalazłam :) część materiałów zakupiona, część zamówiona i oczekuję, telefon cały czas dzwoni - a to to, a to tamto - tyle pytań, że czasami zwariować można - co, jak, gdzie i z czym połączyć hehe :) ciągle zastanawiam się nad nową refundacją leczenia i sama dalej nie wiem co zrobić - nio i tak wygląda ostatnio mój czas zakręcony :) no i oczywiście obowiązkowo imprezki, spotkania ze znajomymi itp. :564: ten weekend mam wolny od Krakowa nio i już dzwonią wymyślają obiadki, kawki, dyskoteki nio ale Malina musi zrobić STOP bo organizm nie daje już rady :-/ od niedzieli krew mi leci z nosa - ehh nie lubię tego i czekam na wizytę u laryngologa bo prywatnie niestety nie znaczy szybko :-? ale podejrzewam, że laryngolog nic nie znajdzie bo to z przemęczenia... na szczęście przyjechała moja ukochana masażystka iiiii zadzwoniła więc lecę do Niej jutro jak na skrzydłach i zaczynam się relaksować :) więc jak dobrze pójdzie i mnie odbrze zrelaksuje to w weekend poszaleję imprezowo :3: hehe no to u mnie tyle :D
Pamiętam o Was i często myślę co się u Was dzieje nio ale wybaczcie Malinie, że nie pisze tak często jakbym chciała... full buziaków dla WAS ROBACZKI :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588:
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-01-16, 17:37

renia1286 pisze: zamiast planować, lepiej pomyśl
- toś mnie Renia złapała za czcionkę :-D ,ale ja już się chyba zestarzałam czy co :506: . ..Pierwszy siwy włos.. :9: . Jak zawsze Renia czuwa :arrow: patrz kobito co piszesz :14:

Zosiek ,Malinka :11:

Takie nie ciekawe niby ,ale była sąsiadka i przyniosła mi ser ,od krowy .Ona hoduje -krowę nie ser :-P ,więc jutro :8: może utoczę sernik (i znowu kg w góre) ,ale mam plan :!: Będe się odchudzać ,tak parę kg -niedługo :->
Blanka

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2014-01-16, 18:29

blanka pisze:ęde się odchudzać ,tak parę kg -niedługo



Od Nowego Roku sobie obiecuję,jak na razie czas przyszły niedokonany :-P

Reniu tak czytam o chodziku,a nie lepiej kule? Ja człapię o dwoch,chodzik zostal "w spadku" po mężowym wypadku(ale rym) niestety,ja na chodzik chyba za szybko "latam" hi hi Pozdrawiam
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2014-01-16, 23:24

Moje dziś jak zwykle zabiegane. Na 1 lutego planujemy karnawałowy Bal Przebierańców:)
Ktoś jest chętny?
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2014-01-17, 09:12

blanka pisze:ale ja już się chyba zestarzałam czy co

Mówiłam nie myśl, abo obierz inny kierunek ;-) :-D
blanka pisze:Pierwszy siwy włos..
Sama widzisz, czas ucieka M zadowolony z każdej inicjatywy a Blania obiadkiem go zadowala i to z trzech dań. Weź no kobieto zrób jedno a resztę siły zostw na deser. :-)
Myszoko kule nie dla mnie, lewa jestem ;-) Chodzik oswojony i ...pewnie zagraci piwnicę po jednym użyciu a może..... :?:
Myszona pisze:ja na chodzik chyba za szybko "latam"

Fakt 4 koła ale hamulce ma :-)
aisza pisze:Bal Przebierańców:)
Ktoś jest chętny?
Beatko dla Nas przebrania nie trzeba i tak byłby bal i ubaw jak talala. :lol:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2014-01-17, 10:09

blanka pisze:może utoczę sernik
A ja dzisiaj... przed pracą zrobiłam według nowego przepisu, który dostałam - blok z mleka w proszku ( tego w niebieskim opakowaniu :-P ), z dodatkiem żurawiny. Wygląda rewelacyjnie, trzeba tylko poczekać na zastygnięcie i bomba... kaloryczna :shock:
Zatem Blanko, Myszonko - odchudzanie to u mnie również czas przyszły... niedokonany :-P
aisza pisze:planujemy karnawałowy Bal Przebierańców:). Ktoś jest chętny?
Ja zawsze jestem chętna, tylko bez przebierania :lol:
No i Malina się znalazła, wystarczy tylko wysłać list gończy :-D
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-01-17, 10:16

Zosiek-wrzuć przepis .

Może jak juz ta prawdziwa wiosna nadejdzie ,mobilizacja do odchudzania się znajdzie -przynajmniej u mnie .Bo ja tak z dnia na dzień ,a najlepiej wieczorem mi wychodzi :oops:
Blanka

olgap1976
Posty: 100
Rejestracja: 2012-04-10, 18:48
Lokalizacja: warszawa

Postautor: olgap1976 » 2014-01-17, 15:49

blok mniam mniam często sama robię 100000 tys kalorii :)

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2014-01-17, 16:12

blanka pisze:Zosiek-wrzuć przepis .



Oj,tak,tak
olgap1976 pisze: sama robię 100000 tys kalorii


Olgap1976po co ta dokładność,po co? :22:
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Postautor: rybka » 2014-01-17, 17:05

Myszona pisze:Olgap1976po co ta dokładność,po co? :22:

no właśnie :?:
Obrazek
PS. Ja też czekam na przepis :lol:
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2014-01-17, 17:10

Zibi pisze:A ja biorąc pod uwagę arogancję Pana Owsiaka i niechęć do ujawnienia na co idą także pieniądze ze zbiórki od tego roku nie dam już nawet złamanego grosza na WOŚP (nie muszę dofinansowywać "Wódkostok" i Bóg wie czego jeszcze :shock: Kto ma wątpliwości niech poszuka w necie tabeli przychodów, wydatków i zysków "człowieka orkiestry" :568:


Miałam wątpliwości i poszukałam ;)

Każda złotówka zebrana w finale orkiestry zawędrowała na cele statutowe - to o czym mówisz, czyli np. przystanek woodstook finansowany był z przychodów finansowych albo innych.
To, o czym trąbią przeciwnicy Owsiaka czyli np. że tylko 54 % zebranych pieniedzy w 2009 r poszło na cele charytatywne wynika ze sposobu rozliczania sie z urzedami publiczno-prawnymi fundacji - wynik niekorzystny dla fundacji to sprawozdanie roczne wymagane przepisami prawa skarbowego, czyli robionymi za rok kalendarzowy - w rzeczywistości pieniądze z danej zbiórki wydatkowane są przez ok 1,5 roku - rozliczenia za okres 1,5 roczny dokonywane jest 30 czerwca nastepnego roku po zbiórce.

IMHO warto najpierw poczytać wszystkie sprawozdania, a nie polegać na tendencyjnych mediach, zanim sie na kims psy powiesi.

Jedyny luksus jaki zauwazyłam - to wydatek w roku 2011 rzędu 8 mln zł na siedzibę fundacji - jesli ktos sie orientuje, to wie, ze znacznie lepiej opłaca sie w naszej rzeczywistości gosp. użytkować własne biuro, niz wynajmować... czyli suma summarum nie jest to działanie na niekorzyść fundacji, a wręcz przeciwnie.

Zestawienie dla leniwych ;):


zbiórka w 2008 kwota zł: 32.147.538,63
wydatki na cele statutowe kwota zł: 32.201.173,58

2009 kwota zł: 40.477.067,87
wydatki na cele statutowe kwota zł: 40.731.958,20

2010 kwota zł: 41.216.183,15
wydatki na cele statutowe kwota zł: 41.700.656,59

2011 kwota zł: 45.662.279,97
wydatki na cele statutowe kwota zł: 45.710.059,75

2012 kwota zł: 48.049.843,99
wydatki na cele statutowe kwota zł: 48.051.808,71


Wszystkie dane dostępne na stronie fundacji:

http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe

Tam można także przeczytać dość dokładnie ile zarabiają członkowie zarządu, a ile stali pracownicy funadacji... no i w ogóle pełne rozliczenie przychodów i wydatków...

Wiem, wiem z cała pewnością fajnie byłoby gdyby wszyscy pracowali charytatywnie, ale... na to trzeba mieć źródło dodatkowego dochodu, bo każdy jednak musi jeść, żeby pracować.

No to poleciałam... ale szczerze mówiąc zbulwersowały mnie medialne doniesienia z wyssanymi z palca zarzutami i... brak weryfikacji przez... odbiorców owych "nowin". Sorki, nikogo nie chce urazić, po prostu juz taki mam charakter, że nie potrafię zmilczeć, jeśli cos jest według mnie nie halo :)
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-01-17, 17:44

Dorotka-to jest świetne :10: :588:

Normalnie wstyd , wstyd i jeszcze raz wstyd :oops: :oops: :oops: .Dopiero dziś się dowiedziałam ,że są mistrzostwa świata w piłce ręcznej :shock: . I nawet będzie olimpiada zimowa :shock: .W tym roku . Oj brak mi słów na swoją ignorancje tematu ,a kącik kibica już jakiś czas dudni ... M mnie oświecił (chyba se jaj nie robił :5: ) .
Blanka

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2014-01-17, 18:28

zosiasamosia pisze:No i Malina się znalazła, wystarczy tylko wysłać list gończy
uderz w stół, a nożyce się odezwą :D
blanka pisze:Może jak juz ta prawdziwa wiosna nadejdzie ,mobilizacja do odchudzania się znajdzie
ojjj przydałaby mi się ta mobilizacja ;/ i u mnie jest ciągle jak u
zosiasamosia pisze:Zatem Blanko, Myszonko - odchudzanie to u mnie również czas przyszły... niedokonany
ale mam nadzieję, że będzie dokonany :D

moje dziś na bieganiu po bankach i negocjacjach ;/ koszmar jakiś... oprocentowanie kosmiczne ale jak się człowiek uprze to potrafią zjechać :) jeszcze prowizja mi się nie podoba więc walczę dalej bo po co przepłacać :D
buziaki :588:
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
mika36
Posty: 698
Rejestracja: 2010-08-09, 12:31
Lokalizacja: podlasie

Postautor: mika36 » 2014-01-17, 21:41

Witam serdecznie wszystkich. Długo mnie nie było, ale miałam powody. Wiele się dzieje. Miałam egzamin państwowy technik informatyk - teorii nie zdałam, na wynik praktyki czekam jeszcze. Wczoraj zaczęłam staż z programu unijnego, a dziś jeszcze wywaliłam się na swoim własnym tarasie. Cholerny gres.


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 96 gości