Dzisiaj

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Dzisiaj

Postautor: homag » 2016-01-10, 11:30

zosiasamosia pisze:Source of the post Yyyy, powiedz Przypadkowi, żeby na przyszłość był bardziej roztropny

Co Pan zrobisz, nic Pan nie zrobisz...przypadki chodzą po ludziach. :crazy:

Podkarpacie uściski przyjmuje..Reniu, a kawę Ty piła.?
Wojtek

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-01-10, 11:42

anula;) pisze:Source of the post ...kiedys przez przypadek natarłam się ówdzie
- :lol: - to musiała być akcja :biggrin: :lol:
Ps żeby nie było - współczuję Ci droga Anulo :boast:

:biggrin:
zosiasamosia pisze:Source of the post Nie jest źle
- czyli zbliża się do dobrze :) , u mnie też :yes: .
renia1286 pisze:Source of the post ....aż Wam o tym napisałam, może mi ulży
- Wojtek dobrze pisze ,może RR niskie ? :boast: - głaska w główke Ci posyłam :yes:
Blanka

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Dzisiaj

Postautor: joanna_nick » 2016-01-11, 12:36

Hejka ludziki,

Odebrałam wyniki potencjałów wywołanych współczulnych - do bani, a konkretniej: przy stymulacji bodźcem dźwiękowym i elektrycznym nie uzyskano z kończyn górnych i dolnych odpowiedzi współczulnych potencjałów skórnych

Czy ktoś z Was miał takie badanie albo wie, co to oznacza - tzn. na ile może mnie przybliżać do diagnozy? Na skierowaniu miałam podejrzenie neuropatii autonomicznej (a zgodnie z info od mojej neuro to miała być choroba genetyczna - czyli nie neuropatia cukrzycowa, zresztą cukrzycy póki co jeszcze nie posiadam ;)...
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-01-12, 12:14

joanna_nick pisze:Source of the post przy stymulacji bodźcem dźwiękowym i elektrycznym nie uzyskano z kończyn górnych i dolnych odpowiedzi współczulnych potencjałów skórnych
- chyba chodziJoasiu o wywołanie odruchów mięśniowych ,ścięgnistych stymulowanych napięciem elektrycznym ,bądź odpowiedzi porządanych partii na odpowiednią ilość dB (niską -niesłyszalną dla nas ) .Ale to moje przypuszczenie . Na ile Cie to przybliży do dgn i czy w ogóle tego nie wiem .
Blanka

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Dzisiaj

Postautor: joanna_nick » 2016-01-13, 23:26

blanka pisze:Source of the post
joanna_nick pisze:Source of the post przy stymulacji bodźcem dźwiękowym i elektrycznym nie uzyskano z kończyn górnych i dolnych odpowiedzi współczulnych potencjałów skórnych
- chyba chodziJoasiu o wywołanie odruchów mięśniowych ,ścięgnistych stymulowanych napięciem elektrycznym ,bądź odpowiedzi porządanych partii na odpowiednią ilość dB (niską -niesłyszalną dla nas ) .Ale to moje przypuszczenie . Na ile Cie to przybliży do dgn i czy w ogóle tego nie wiem .

o dziwo przybliżyło, wprawdzie chyba niekoniecznie samo to badanie, ale ono plus badania krwi na immunoglobuliny - pani dr neuro orzekła, że jednak by się nie skłaniała ku tej neuropatii auto, tylko raczej neuropatii z tyt. boreliozy... bo o ile na początku była całkiem przeciwna diagnozie: borelioza (do niej trafiłam zanim zrobiłam KKI), to teraz powiedziała, że uzupełniła wiedzę i że to aż niewiarygodne, co te bakterie potrafią zrobić z nerwami u zakażonych i w związku z tym, że u mnie jest całe mnóstwo rzeczy nie ok z punktu neurologii, a nie pasuje to do jednej jednostki chorobowej, to ona stawiałaby na borelkę. I oby miała rację, bo to mi daje jakąś nadzieję na poprawę :). Dla pewności mam jeszcze ponownie zrobić EMG (brrrr) i wtedy zobaczymy lepiej.
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-01-15, 11:22

joanna_nick pisze:Source of the post to mi daje jakąś nadzieję na poprawę
- czyli ,że będzie miała racje :yes: - tego się trzymajmy :)

Dziś mi się śniło ,że robie drożdżową gwiazdę z makiem (tą z przepisów ) Taaa.. zmień dilera Blana :crazy:
Poza tym to ciężkie popołudnie mi się kroi . Muszę pożyczyć leki z apteki , zapomniałam sprawdzić i recepta ważność straciła . żeby tylko nie trzeba było czekać na dostawę ,bo " na śniadanie " zjadłam ostatek :zaszokować: .No i mam nerw ..
Ślisko u nas okropnie a jeszcze zakupy i inne tam ,blle.. .Marudzę ,ale humorek mam wrrrr.. .Żebym tylko te leki dostała :dash1: .
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Dzisiaj

Postautor: zosiasamosia » 2016-01-15, 12:00

blanka pisze:Source of the post jeszcze zakupy i inne tam
Zakupy i inne tam robiłam wczoraj, składniki zakupiłam według przepisów, bo w weekend lecę imieninowo :bb:, pierwsze kroki poczyniłam z rana, resztę po pracy. Gwiazda drożdżowa musi jeszcze poczekać, bo nie zjemy wszystkiego naraz :szalony2:, ale obiecuję że spróbuję... :yes:, no może nie z makiem ( od dilera :śmiaćsię: ), ale może za Rybki radą... z czekoladą :biggrin:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Dzisiaj

Postautor: malina :/ » 2016-01-15, 17:00

A ja ostatnio drożdżowe to tylko ciasto na pizzę robię ;-) a dziś właśnie rośnie drożdżowe do hot dogów drożdżowych ;-) nigdy jeszcze nie robiłam ale brzmi ciekawie paróweczka z serem w cieście drożdżowym z sosem czosnkowym i ketchupem... No czemu by nie spróbować ;-) jak będzie smaczne to przepis umieszczę w odpowiednim kąciku ;-)
Jutro planuje iść w góry Może te niższe ale jednak coś mnie ciągnie do góry ;-) tylko że do dzisiaj nie było śniegu a dziś sypie non stop i już pokaźna warstwa śniegu jest i przez to średnie warunki na dole a co dopiero w górze... No ale zobaczę co i jak jutro bo mnie kręci spacer górski ;-) po spacerze znajomi na alkoholizacje wieczorną przychodzą więc i jakieś jedzonko zrobić trzeba... Lubię takie weekendowe odpoczywanie ;-)
Pozdrawiam wszystkich z zaśnieżonego Dolnego Śląska
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-01-16, 11:51

Nie gotuję ,nie sprzątam (niezbędniki tylko ) ,popołudniu wybywam na imprezkę :taniecgirl: :rece2: (nie do Samosi oczywiście :biggrin: ) .
Ps. Pragnę dokonać makijażu ,tylko jak to zrobić w okularach :crazy:
Blanka

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Dzisiaj

Postautor: renia1286 » 2016-01-16, 12:31

Dzisiaj, po wczorajszym wnerwie, domownicy ruszyli do pomocy i tak...
Obiad naszykowany, posprzątane, ciasto zrobiłam wczoraj sama , nawet kotka jakaś grzeczniejsza, :śmiaćsię: czyli można, tylko trzeba trochę :acute:
Ksiądz już był, mąż zabrał córkę na zakupy a my z Tośką podziwiamy monitor :yes:
blanka pisze:Source of the post ,popołudniu wybywam na imprezkę

Blanko, tylko grzecznie mi tam :party:
Malinko jak dla mnie, wszystko co drożdżowe jest łatwe i super. :)
Pozdrawiam :)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Dzisiaj

Postautor: zosiasamosia » 2016-01-16, 20:08

blanka pisze:Source of the post wybywam na imprezkę (nie do Samosi oczywiście )
Uff... :biggrin:
renia1286 pisze:Source of the post czyli można, tylko trzeba trochę :acute:
Czasem trzeba :girldevil: :śmiaćsię:
renia1286 pisze:Source of the post my z Tośką podziwiamy monitor
Włączony? :śmiaćsię:
renia1286 pisze:Source of the post jak dla mnie, wszystko co drożdżowe jest łatwe
Ja nie lubię specjalnie robić drożdżowego, bo to sprawnych girek wymaga, a moje to jakieś słabe, ciężko mi zarobić ciasto..., wczoraj robiłam kruche i też ledwo zmęczyłam...., oczywiście mimo to robię i jedno i drugie. No, a teraz w kolejce czeka Rybkowa gwiazda. Zrobię, bo dzieci lubią drożdżówki z czekoladą, a te ze sklepu to wiadomo :diablo:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Dzisiaj

Postautor: anula;) » 2016-01-16, 23:06

zosiasamosia pisze:
renia1286 pisze:Source of the post my z Tośką podziwiamy monitor
Włączony? :śmiaćsię:


To,że ja podziwiam swój monitor,to pewne :śmiaćsię: Wręcz się w niego wgapiam i się nim napawam ..Ba!- ja go nawet pocałowałam w twardziela po wymianie :angel: ...Po kilku dniach odwyku od kompa,teraz muszę ogarnąć nowy system .. Qrcze- ale zacieszam!No! :rece2:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Dzisiaj

Postautor: renia1286 » 2016-01-17, 09:14

zosiasamosia pisze:Source of the post Włączony?

:śmiaćsię: Jak nie jak tak, nawet do Was pisałam.
anulko ogarniaj, tylko włącz najpierw :wink:
Dzisiaj w nocy zaliczyłam ścianę. :agresywny:
I po co taki chropowaty tynk wymyśliłam :dash1:
Ręka obdarta ale reszta żywa jeszcze :wink:
Miłego dnia :kiss:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-01-17, 11:37

renia1286 pisze:Source of the post Blanko, tylko grzecznie mi tam
- spokojnie i grzecznie :angel: ,tylko coś niewyspana jestem :biggrin:
zosiasamosia pisze:Source of the post
blanka pisze:Source of the post wybywam na imprezkę (nie do Samosi oczywiście )
Uff... :biggrin:
- ach ta Krośnieńska dosłowność :śmiaćsię:
anula;) pisze:Source of the post Qrcze- ale zacieszam!No!
- to ja z Tobą :party:
renia1286 pisze:Source of the post Ręka obdarta ale reszta żywa jeszcze
- jak tylko ręke obdarłaś to spokojnie ,wygoisz się Renia taz-dwa :wink:
*****
Popołudniu też wybywamy :biggrin: (ale "na chwilę " ) .
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Dzisiaj

Postautor: zosiasamosia » 2016-01-20, 22:35

Uff..., a ja znowu w garach :szalony2:
Nie zgadniecie co robiłam..., piekłam ciasto :crazy:, na jutro do szkoły, bo jak wiadomo jutro Dziadki imprezują :drinks:
Niech im na zdrowie wyjdzie :rece2:, bo mnie to na pewno nie :śmiaćsię:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 486 gości