Dzisiaj

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Dzisiaj

Postautor: rybka » 2016-03-02, 17:03

Zosia ja mam Zelmer Jupiter, zgrabny jak chcesz głośniej to go podkręcasz :biggrin: , wcześniej przez lata miałam wodnika, ale trochę nieporęczny i drażniło mnie doprowadzanie go do porządku po każdym odkurzaniu. Ale jeśli miałabym Ci polecić to nie kupuj odkurzacza - zdejmij dywany :biggrin:
i pamiętaj: odkurzacz to nie kosiarka :biggrin:
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-03-02, 17:48

rybka pisze:Source of the post odkurzacz to nie kosiarka
- :lol:

Miałam Zelmera ,dobry był ale stary i kilka lat temu wysiadł na amen . Teraz mam Elektrolux Elf , też ryczy jak smok ale da się ogarnąć - siłę ssącą ma bardzo dobrą . Tutaj muszę zaznaczyć ,że jakiś czas temu wymieniliśmy wykładziny dywanowe na panele (w całym domu) i do odkurzania mam kilka dywaników i kłaki Maniusia :crazy: -te to sa wszędzie . No i (to może trochę niehumanitarne :blush:) ..ale ładnie mi odkurzy Mańka po wyczesaniu .Najmniejsza siła ssania ,malutka szczoteczka i resztę wyczesanego podsierstka wyciągnie genialnie ( psa nie boli ! ). Czyli taki odkurzacz na małe powierzchnie (+ psa) . :wink:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2016-03-02, 19:53

renia1286 pisze:Source of the post W Lidlu można dostać dobry, pilnuj dostawy i czekaj cierpliwie

dzięki - popatrzę :)
roma pisze:Source of the post jestem bardzo zadowolona - ( bo dostałam w prezencie )
:girlhaha:
homag pisze:Source of the post A głośność w dużym domu tak nie wali po uszach.
i tu się mylisz, mózg paruje :crazy:
homag pisze:Source of the post Szkoda, że jak budowałaś domek, nie zrobiłaś sobie instalacji centralnego odkurzacza
my nie budowaliśmy domku, tylko kupiliśmy stary i remontowaliśmy,nie było mozliwości zrobienia centralnego odkurzacza, no i tak wyszło drożej niż budowa, ale mądry Polak po szkodzie :crazy:
rybka pisze:Source of the post nie kupuj odkurzacza - zdejmij dywany
nie mam dywanów, ja odkurzam kanapy i podłogi :biggrin:
rybka pisze:Source of the post odkurzacz to nie kosiarka
:lol:
blanka pisze:Source of the post Czyli taki odkurzacz na małe powierzchnie (+ psa) .
:crazy:
czyli mam czekać na dostawę w lidlu, chyba, ze wcześniej ogłuchnę i zostanie stary :lol:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Dzisiaj

Postautor: renia1286 » 2016-03-03, 08:39

zosiako pisze:Source of the post czyli mam czekać na dostawę w lidlu, chyba, ze wcześniej ogłuchnę i zostanie stary

Nie koniecznie w awansie też można dobrze i nie drogo nabyć . Moim zdaniem filter hepa i duża moc w odkurzaczu to podstawa. Nic nie wychodzi na zewnątrz, widzę co jest w worku (pojemniku) i jestem mile zaskoczona. Mam porównanie, bo miałam bez tego filtra. Po każdym odkurzaniu trzeba było wycierać kurze albo najpierw odkurzać a potem reszta, do du...taka robota i odkurzacz.
Kto szuka ten znajdzie Zosiu. :kiss:
Ps Mój jest taki i jest super a że dostałam go od córki, to dodatkowy plus :biggrin:
Ma dodatkowe ssawki/nakładki do odkurzania kanapy, mebli czy pod.
Obrazek
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2016-03-03, 19:16

Reniu :crazy: muszę objechać okoliczne sklepy - od 03 marca był odkurzacz Hoover coś tam - Twój też takiej marki?
I proszę napisz, że nie zabija odgłosami :crazy: bo maks głośność to 89dbA :crazy:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Dzisiaj

Postautor: anula;) » 2016-03-04, 10:05

:biggrin: ...Widzę że Panie....i Pan - namiętnie odlatują dyskutując o ...sprzęcie :girlmiotła: :yahoo:
Spojrzałam na mojego nimbusa amica maxi silent plus vk5014 - db 76 :girlhaha: z 3 różnymi filtrami,za całe 250 zł na promocji, - i powiem tak- jest jedwabisty,cichutki,wciąga wszystko ( kiedyś zapodałam mu 2 l wody - wzrok "mojego" który tą wodę wylewał-bezcenny :good: ) .Tyle tylko ze ma już 6 lat,ale ogólnie,to Amica chyba ma fajny sprzęt ... No :) Wypowiedziałam sie w kwestii dla każdej wiedźmy ....życiowej :angel:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-03-04, 17:51

Byłam dziś w Media Expres i jest mnóóostwo takich małych ,funkcjonalnych odkurzaczy .Wejdz Zosia na ich strone (chyba ,ze już masz jakiś na "oku" ) .Tzn. tak mi się przypomniałaś w sklepie ,bo docelowo miała być patelnia . Oczywiście nie wybrałam :crazy: .Ta ,którą teraz mam służy mi 18 l :yes: i jest DOSKONAŁA ,tylko uchwyt i rączka dożywają.. i staje się to niebezpieczne , bo rączka może odpaść i i ktoś się poparzy . Przed świętami z tego samego kompletu garów odleciała mi raczka z rondla i mało się kapusta nie poparzyłam .Kupiłam nowe ,ale bez nieszczęsnej patelni (bo skoro "jest idealna" to po co zmieniać ) .I doczekałam się .. :crazy:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2016-03-04, 18:20

:biggrin: temat został "odkurzony" :biggrin:
więc zakupiłam odkurzacz w lidlu, jest średnio o 3/4 cichszy od starego :rece2: ma 3 lata gwarancji, a jak go przestawiłam na odkurzanie płytek to nie dałam rady go przesunąć , tak się przyssał. Na razie stoi w pokoju i mu się przyglądam, czy jednak nie wolałabym mniejszego :blush:
blanka pisze:Source of the post tak mi się przypomniałaś w sklepie
:kiss: Blaniu,
dzisiaj z małżem omawiałam odkurzacz z Lidla, to tłumaczyłam, że Renia ma taki i jest zadowolona, hehehe, mina bezcenna , jaka Renia? pytał :śmiaćsię: po prostu jesteśmy u siebie każdego dnia, więc i myślimy o sobie. Dzisiaj mąż zapytał mnie nawet jak się mają kociaczki Zosi, bo wie że maluchy chore. :rece2:
Dzięki ANulka :kiss: na pewno wzięłabym pod uwagę, ale rano polecieliśmy zakupić, chociaż nie wiem czy nie wrócę do pomysłu, bo mam 7 dni na zwrot. Jeszcze się obecnemu nabytkowi przyjrzę :blush:

tak mi bardzo miło, że Wszyscy mi pomagaliście, dziękuję :ukłon:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Dzisiaj

Postautor: zosiasamosia » 2016-03-04, 22:08

No i pozamiatane :girlmiotła: :śmiaćsię:
--------------------------
Blana przeżyłaś :wiercić: ?

zosiako pisze:Source of the post zakupiłam odkurzacz w lidlu
A ja szklanki w Biedronie :śmiaćsię:
Rozpakowałam, umyłam, wyglancowałam i też się im przyglądam, ale ostatecznie mogą być :crazy:
blanka pisze:Source of the post docelowo miała być patelnia . Oczywiście nie wybrałam :crazy: .Ta ,którą teraz mam służy mi 18 l :yes: i jest DOSKONAŁA
Skąd ja to znam :śmiaćsię:
Wspomniane szklanki kupowałam ze 2 miesiące, jedne zdążyłam już nawet oddać, bo cóż..., nie były DOSKONAŁE :biggrin:
No ale żeby nie było, po około pół roku poszukiwań, zakupiłam w końcu serwis obiadowy i nawet jestem zadowolona, nie wiem jednak czy nie powinnam była kupić innego koloru :śmiaćsię:
---------------------------
zosiako pisze:Source of the post Dzisiaj mąż zapytał mnie nawet jak się mają kociaczki Zosi
:blush: :girlwestchnienie: :firends:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Dzisiaj

Postautor: renia1286 » 2016-03-05, 07:07

zosiako pisze:Source of the post tłumaczyłam, że Renia ma taki i jest zadowolona, hehehe, mina bezcenna , jaka Renia? pytał po prostu jesteśmy u siebie każdego dnia, więc i myślimy o sobie. Dzisiaj mąż zapytał mnie nawet jak się mają kociaczki Zosi, bo wie że maluchy chore.

U mnie to samo, córka pytała niedawno czy to ciasto co upiekłam jest z przepisu Blanki jak poprzednio :śmiaćsię:
Zosiu ja jestem zadowolona, jest duży fakt ale z moim sprytem mam się czego trzymać.
Szczotkuje dobrze dywan i panele a kąty i kanapy jadę rurką,
Głośny jest jak torpeda, kotka w kącie siedzi jak odkurzamy, więc... :yes:
Ps. Zosiu wybacz , że dopiero dzisiaj odpisuję, zapomniałam wczoraj o tych gabarytach głośności doczytać na odkurzaczu. :kiss:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2016-03-05, 18:25

zosiasamosia pisze:Source of the post nie wiem jednak czy nie powinnam była kupić innego koloru

zosiasamosia pisze:Source of the post też się im przyglądam

blanka pisze:Source of the post Oczywiście nie wybrałam
jakoś ostatnio mało zdecydowane kobietki jesteśmy :girlhaha:
renia1286 pisze:Source of the post mam się czego trzymać.
dzisiaj przetestowałam - faktycznie jest stabilniej, Reniu w porównaniu z moim starym odkurzaczem ten jest baaaardzo cichy :rece2: a faktycznie wciąga bardzo dobrze, tylko kłopotliwe jest przełączanie rurek, no ale są plusy więc i jakiś minus musi być :rusian: przyjrzę się jeszcze - najwyżej w poniedziałek oddam :blush:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Dzisiaj

Postautor: renia1286 » 2016-03-06, 08:21

zosiako pisze:Source of the post najwyżej w poniedziałek oddam

Moim zdaniem to największy plus. Jak masz wątpliwości, oddaj póki czas a kupić zawsze możesz.
Każdy sprzęt musi Tobie pasować i Tobie służyć.
U mnie, kto nim odkurzał mówił, że takiego nie chce a ja innego nie chcę i tak....
Taa tych rurek trzeba się na przekładać i lepiej gdyby jedną dało się to załatwić, no ale jest jak jest a w moim przypadku, tak jest dobrze.
A jeszcze jest w nim minus, pasek klinowy pękł i nigdzie dokupić nie mogłam ale póki córka ze Szkocji nie podała chodził mi na gumce od skarpety męskiej :śmiaćsię:
zosiako pisze:Source of the post jakoś ostatnio mało zdecydowane jesteśmy

Ja to dopiero mam talent, kilka razy bym oddawała i testowała gdyby dali :)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-03-06, 17:53

zosiasamosia pisze:Source of the post Blana przeżyłaś ?
przepraszam Samosia ,że nie odpowiedziałam ,ale..chyba nie musiałam :biggrin: .Powiem jedno-cierpiałam (prawie :girlhaha:
renia1286 pisze:Source of the post A jeszcze jest w nim minus, pasek klinowy pękł i nigdzie dokupić nie mogłam ale póki córka ze Szkocji nie podała chodził mi na gumce od skarpety męskiej
- tak mi się przypomniało ,jak kiedyś tam Tato miał Wardburga i jechaliśmy całą rodzinka ,nagle pasek klinowy poszedł i poszło hasło : ściągaj rajstopy :biggrin: .Dzięki moim rajstopom dojechaliśmy do domu (ileś kilosów to było :yes: ) .Drugim razem rajstopy ściągnęłam :śmiaćsię: jak się obluzowała rura wydechowa i jakoś Tato "montował" .Ale był czad ! takiego huku to nawet Rudy 102 nie wydawał .
No i trzecim razem rajstop ściągać nie musiałam ,bo zmienili limuzynę (chyba za drogo Im te rajstopy dla mnie przychodziły ) :biggrin:
Blanka

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Dzisiaj

Postautor: homag » 2016-03-08, 14:44

Paniom Naszym forumowym spełnienia wszelakich marzeń, tych najzwyklejszych codziennych i tych pokręconych totalnie, miłości w nadmiarze, słońca przez większość dni w roku oraz dużo dobrego zdrowia. :)

Obrazek

Wojtek

Awatar użytkownika
roma
Posty: 2782
Rejestracja: 2015-09-15, 21:59

Dzisiaj

Postautor: roma » 2016-03-08, 17:59

homag

A że Pan Bóg ją stworzył
a szatan opętał,
jest więc odtąd na wieki
i grzeszna i święta
zdradliwa i wierna i dobra i zła
i rozkosz i rozpacz i uśmiech i łza
i Anioł i Demon i Upiór i cud
i szczyt nad chmurami
i przepaść bez dna
Początek i koniec
Kobieta
- to Ja
( J Tuwim )


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 650 gości