Dzisiaj

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-10-03, 19:49

Ann pisze:Source of the post Już pada, a dalej boli.
- czyli dalej będzie padać :crazy:
Ann pisze:Source of the post Nie chcę być Pogodynką
- czytając o Twoim sposobie przewidywania pogody wcale się nie dziwie :szalony2: .Mam nadzieję ,że lepiej się czujesz ?
Blanka

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Dzisiaj

Postautor: Ann » 2016-10-03, 20:14

Ma padać cały tydzień. Na ogół jak już się pogoda ustabilizuje to ból mija. Hurtowe ilości piguł nic nie dają. Muszę czekać :szalony2:
Anka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2016-10-03, 22:59

Ann na ból głowy kora wierzby białej - naturalne salicylany. hurtowe ilości pigułek szkodzą nie tylko na żołądek. Spróbuj. Kawa z cytryną też pomaga :yes:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Dzisiaj

Postautor: Ann » 2016-10-04, 18:21

Dzięki :kiss: . Na pewno wypróbuję, bo teraz na dodatek straszliwie wieje, :szalony2:
Anka

Awatar użytkownika
anesia
Posty: 664
Rejestracja: 2015-09-22, 13:07
Wiek: 46
Lokalizacja: Łódź

Dzisiaj

Postautor: anesia » 2016-10-05, 12:07

Wreszcie wracam do naszego barwnego codziennego świata...w końcu bez łez, z optymistycznym nastawieniem :)
Nie ukrywam, że depresja dała mi porządnie popalić. Na obecną chwilę mogę tylko żałować, że wcześniej sobie nie dałam pomóc, ale lepiej skorzystać później niż wcale. Jak żółw zamknęłam się w swojej skorupie, analizowałam bolączki teraźniejszości i przeszłości... i cierpiałam.
Teraz wracając wspomnieniami do ostatnich miesięcy, mojego samopoczucia, lęków i wiecznego płaczu współczuję moim bliskim, że musieli przez to przechodzić. Mam nadzieję, że teraz już z samopoczuciem będzie tylko lepiej :wink: Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2016-10-18, 18:20

dzisiaj byłam u neuro - mam porażenie nerwu strzałkowego plus zaplanowane EMG oraz kontrolny rezonas - mam dzwonić we wtorek. na razie podniosła mi dawki medrolu + dostałam zastrzyki witaminowe oraz coś na odbudowę nerwów. no i nie wiadomo z jakiego powodu to porażenie - albo rzut (najbardziej prawdopodobne, bo osłabienie poszło na całą lewą stronę nie tylko na nogę), albo przepukliny w kręgosłupie (też mam ;) ) ehhhh straszy mnie specjalnym butem na tą opadającą stopę :zaszokować:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Dzisiaj

Postautor: Ann » 2016-10-18, 20:33

Zosiu, nie martw się jeszcze ortobutem :szalony2: . Wygoogluj sobie "orteza na opadającą stopę" i "kinesiotaping". W sanatorium widziałam paru smów oplastrowanych w różnych częściach ciała i wyglądali conajmniej intrygująco, niczym kontuzjowani sportowcy :party: . A na sprzęt rehab można dostać dofinansowanie. Głowa do góry, nie daj się stresowi, bo nam stres szkodzi. Trzymaj się dzielnie :agresywny:
Anka

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-10-19, 18:42

anesia pisze:Source of the post Mam nadzieję, że teraz już z samopoczuciem będzie tylko lepiej
- i jak aniesiu ,dobrze prawda ? Jesteś z nami więc myśle ,że samopoczucie wyrównane :)

Zosiako - Ann ma racje - nic na zapas :wink: .Leki i rehabik poprawią kondycje :yes:

U nas wyjątkowo wrednie za oknem .Pada ,zimno ... nawet psa muszę wyganiać na podwórko bo sam się nie ruszy . I pomyslec ,że niedługo jeszcze godzinę nam zabiorą (zmian czasu wyjątkowo nie lubie ) .

Pozdrowienia i miłego wieczoru :bye:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2016-10-19, 20:07

Ann pisze:Source of the post W sanatorium widziałam paru smów oplastrowanych w różnych częściach ciała i wyglądali conajmniej intrygująco, niczym kontuzjowani sportowcy

Ann dzięki :yes: poczytałam, nie znałam tej metody, widziałam sportowców ale nie skojarzyłam zupełnie z moją sprawą. Już znalazłam fizjoterapeutę, który ma mnie nauczyć "oklejania" i w piątek śmigam na próbę :yes:
blanka pisze:Source of the post nic na zapas. Leki i rehabik poprawią kondycje
toż ja się tej wersji trzymam i będę :yes:
dzisiaj "polowałam" na zastrzyki w 3 aptekach byłam i musiałam w 4 zamówić także kłucie d..ki od jutra ...
a i nie uznali mojego odwołania od karty parkingowej i temat odesłali do wojewódzkiej komisji, także będę miała znowu komisję lekarską :oszukać: ale co tam, najwyżej nie dostanę, cóż innego mogę zrobić :bye:
blanka pisze:Source of the post Pada ,zimno ... nawet psa muszę wyganiać na podwórko bo sam się nie ruszy

u nas podobnie całe towarzystwo w domu siedzi :boast:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Dzisiaj

Postautor: anula;) » 2016-10-19, 21:56

Dzisiaj ...dzisiaj miałam rehabilitację i moja kochana Agniesia uruchomiła mi jakieś punkty spustowe na powięzi udowej w okolicy kolana,i..tyłek mnie przestał boleć :crazy: Jest dobrze,ale ja nie o tym :good:
Zosiako -popytałam co by tu zrobić z tym Twoim strzałkowym ( to kawałek kulszowego zdaje się ).I tak-w szpitalu dobre efekty mają robiąc np.ciepłe okłady .Nerw się lepiej regeneruje w ciepełku z tego co zrozumiałam.Noga ma być ciepła w każdym razie,i najlepsze efekty daje elektrostymulacja przynajmniej przez 2 tygodnie po 15 minut. No ,to tyle..a z tą stopą ...no tak.. :blush: ,podobno leciutka orteza nie jest takim głupim pomysłem,bo te mięśnie w stopie jakos tak szybko zanikają jak są mało używane ...Będzie dobrze! :kiss:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2016-10-20, 18:40

:blush: Anulko jak miło, że o mnie pamiętałaś i zapytałaś :kiss: wiesz, coś w tym jest bo ta noga moja to jest zimniejsza, więc może jak ją docieplę to się poprawi? :yes: a i będę jutro na naklejanie tych taśm kinesio to zapytam fizjoterapeutę o te prądy :yes: wizytę u lekarza rehabilitacji mam dopiero 19.11, ale we wtorek będę dzwonić do swojej neuro, może ona przepisze?
a i podziękuj proszę ode mnie swojej Agniesi - bardzo podziękuj :yes:
oj wiecie co, dobrze, ze znowu jesteście :) - co ja bym bez Was zrobiła? Tak zawsze ktoś coś podpowie, a ja to się nakręcam jak sprężynka i czasami nie umiem się odplątać.
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Dzisiaj

Postautor: anula;) » 2016-10-20, 20:13

...Niom-Zosiako,Aga mówiła,że ta Twoja noga na bank jest zimniejsza :yes:
..dzięki ,spoks-Aga będzie pozdrowiona! :angel: ( od 10 lat jest szefową fizjo w szpitalu,a ma dopiero 36 lat...po prostu zawód jest jej pasją :good: .Musi jeszcze znaleźć czas dla dwójki małych chłopaczków :) Czasami przychodzi do mnie z nimi,stąd jestem obcykana w bajce Lego Ninjago ...Tiaaa :lol: )
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
anesia
Posty: 664
Rejestracja: 2015-09-22, 13:07
Wiek: 46
Lokalizacja: Łódź

Dzisiaj

Postautor: anesia » 2016-10-31, 12:29

blanka pisze:Source of the post i jak aniesiu ,dobrze prawda ? Jesteś z nami więc myśle ,że samopoczucie wyrównane

Blaniu samopoczucie wyrównane i tego się trzymam :wink: Dziękuję za miłe słowo :kiss: :firends: Nie było mnie przez pewien czas gdyż walczyłam z komputerem. Sprzęt wreszcie naprawiony :yahoo:
Jednak kolorowo do końca nie może być... jakiś czas temu i telefon, który zastępował po części komputer odmówił posłuszeństwa, raczej bez kolejnego wydatku się nie obędzie.
Chyba wystarczy już tych usterek :girlwestchnienie:
Zaraz wybywam do neurologa na kontrolne badanie :szalony2: Pozdrawiam :serce: :kiss: :bye:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-11-03, 17:30

anesia pisze:Source of the post Zaraz wybywam do neurologa na kontrolne badanie
- powodzenia :yes:
Blanka

Awatar użytkownika
anesia
Posty: 664
Rejestracja: 2015-09-22, 13:07
Wiek: 46
Lokalizacja: Łódź

Dzisiaj

Postautor: anesia » 2016-11-04, 12:36

blanka pisze:Source of the post powodzenia

Blanko dziękuję za dobre słowo :kiss: Co do wizyty... to po dłuuugim oczekiwaniu na swoje wejście ( godzinne spóźnienie lekarza), po badaniu, podsumowaniu przez lekarza, że jest gorzej z chodzeniem (chwiejny chód widzę od dłuższego czasu) i do tego pogłębiające się zaburzenia czucia w stopach i łydkach. Na moje przerażenie, że copaxone za bardzo nie pomaga, usłyszałam od neurologa, że "przecież lepiej nie będzie". Wyszłam znowu bezradna i zniesmaczona :beee:
Staram się jednak w każdej sytuacji zauważać plusy:
1 + otrzymałam zaświadczenie o obecnym stanie zdrowia na turnus
2 + nie zareagowałam tak emocjonalnie jak kiedyś... obeszło się bez łez, analizowania przebiegu wizyty, potwornego strachu o przyszłość :good:
Co do dzisiejszego dzionka to u mnie od rana mija na pakowaniu na turnus :rece2: Jutro jadę pierwszy raz na turnus rehabilitacyjny specjalnie przeznaczony dla osób z SM. Bardzo wierzę, że dwutygodniowy pobyt podbuduje mnie psychicznie i fizycznie :yes:
Nie ukrywam,że rok 2016 dał mi porządnie w kość jeżeli chodzi o upadek na zdrowiu, a podobnież jak początek roku wygląda to i cały rok taki jest...coś w tym jest :dash1: Od sylwestra problemy zdrowotne, później rzut- szpital, utrata pracy, załamanie psychiczne itd.itp. Na chwilę obecną... koniec narzekania z mojej strony :wink: Najważniejsze, że WY jesteście :firends: :serce: Pozdrawiam Was serdecznie :kiss:


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości