SAMOTNOŚć a Sm

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2011-06-23, 19:51

ewa m pisze:szykuje sie mały zlocik u Konwalii

Ewo integracja ważna rzecz :-) .Z przyjemnością odwiedzę Konwalię,tym bardziej,że jestem jeszcze na chodzie.Choróbsko ma niewątpliwie tą zaletę,że poznajemy wspaniałe osoby.Ludzi,których czasem nie uda się spotkać przez całe życie w realu.
Wojtek

ewka1
Posty: 375
Rejestracja: 2010-10-31, 20:29
Lokalizacja: pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: ewka1 » 2011-06-25, 15:15

Wojtku piekne slowa:)pozdrawiam ewe m i Ciebie
"Musisz zrozumieć,czym jest motywacja,aby ciągle motywować innych"

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2011-06-25, 16:48

ewka1, dzięki za pozdrowienia.
Buziak dla ciebie
Obrazek
Obrazek
miłego dnia i wielu powodów do uśmiechu [you]

dorota1234
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-12, 15:36
Lokalizacja: warszawa

Postautor: dorota1234 » 2011-07-13, 09:14

konwalia! co prawda zalogowałam się wczoraj, ale wcześniej niestety przeżyłam 40 lat. Z rodziną tak jest moja niestety unika jak ognia spotykamy się jedynie to straszne na pogrzebach bo na wesela mnie się nie zaprasza. A jak mnie widzą - to widzą że jeszcze żyję a ponieważ taka okazja to nikt nie pyta się o mnie - WAŻNE ŻE ŻYJę!! - No i cóż znajomych i bliskich tak jak dziewczyny wcześniej już napisały przeraża nasza choroba. Ale wiesz co oni może by i nam chcieli nieba przychylić a tak naprawdę nie mogą bo nikt nie może!!! więc omijają z daleka. Jestem zupełnie sama, po usłyszeniu diagnozy mój mąż w niespełna miesiąc się zakochał i to jamusiałam odejść z domu, dziś po dziesięciu latach mamy z córką w końcu swoje miejsce na ziemi - ja jak wiele tu osób też przeszłam piekło - mi nikt nie powiedział - będzie dobrze!!!. a ponieważ nie mam żadnej rodziny pomimo pierwszej grupy inwalidzkiej bóg daje siłę i czasami pracuję bo nie utrzymałabym się - nigdy nie miałam znajomych w pracy którzy by wiedzieli o tym że choruję, pracę średnio zmieniam dwa razy do roku bo więcej nie daję rady wytrzymać fizycznie, ale bardzo dziękuję BOGU zawsze za taką możliwość. Tylko raz powiedziałam że jestem chora zaczęli się patrzeć na ręce. Jestem zawsze super pracownikiem bo pierwsza przychodzę jak nikt nie widzi i ostatnia wychodzę też już jak wszyscy pójdą. To straszne, ale mam za co żyć i wychowywać córkę ja wiem że dla niektórych to śmieszne, ale dla mnie to ogromny dar od boga że mam poprostu chleb. Najgorsze że to boli i boli i to cały czas od wielu lat nie przestaje nawet w nocy i ten brak równowagi. Ale pomyślcie wszyscy jakimi naprawdę jesteśmy bohaterami my wszyscy gdzie problemem jest wstanie z łóżka my żyjemy patrzymy na słoneczko - burze też są niezłe!!! ale widzimy, cały czas żyjemy bo życie jest przeogromnym darem. Ja wiem że to pierdoły ale pamiętajcie wszyscy samotni!!! Życie to ogromny dar!!! Ja podobno jestem niezła babka i jak się zrobię!!! to czasem nawet ktoś się obejrzy, ale niestety jak tylko ktoś się dowiaduje o SM - SPIEPRZA GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!!! Choć zawsze są to bardzo wykrztałceni grzeczni i sami super faceci. Więc cieszę się tym że jak wchodzę do sklepu nawet o kuli czy też czasami na wózku zawsze pomimo bólu uśmiecham się bo i tak nikt nie zrozumie nikt tego co my czujemy. A my widzimy swiat inaczej i cieszy mnie to że ktoś czasami powie że to miło spotkać taką osobę jak ja. I wierzcie mi, jak i mnie bardzo boli to nie chce mi się gadać i nie mogę wtedy nawet spokojnie stać i to właśnie wtedy najczęściej ludzie się odsuwają - BO NIE WIEDZĄ JAK POMÓC CHOć NAWET BY CHCIELI - NO NIE DA RADY!!!! To wszystko TO co napisałam, to i tak wszyscy wiecie!!!, ale głowy do góry - proszę się ubrać jak MILION DOLARÓW I W ŚWIAT PROSZę!!! W śWIAT!!! NO TO PA
ja

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2011-07-13, 10:22

dorota1234 pisze: Ale pomyślcie wszyscy jakimi naprawdę jesteśmy bohaterami my wszyscy gdzie problemem jest wstanie z łóżka my żyjemy patrzymy na słoneczko - burze też są niezłe!!! ale widzimy, cały czas żyjemy bo życie jest przeogromnym darem. Ja wiem że to pierdoły ale pamiętajcie wszyscy samotni!!! Życie to ogromny dar!!! Ja podobno jestem niezła babka i jak się zrobię!!! to czasem nawet ktoś się obejrzy, ale niestety jak tylko ktoś się dowiaduje o SM - SPIEPRZA GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!!! Choć zawsze są to bardzo wykrztałceni grzeczni i sami super faceci. Więc cieszę się tym że jak wchodzę do sklepu nawet o kuli czy też czasami na wózku zawsze pomimo bólu uśmiecham się bo i tak nikt nie zrozumie nikt tego co my czujemy. A my widzimy swiat inaczej i cieszy mnie to że ktoś czasami powie że to miło spotkać taką osobę jak ja. I wierzcie mi, jak i mnie bardzo boli to nie chce mi się gadać i nie mogę wtedy nawet spokojnie stać i to właśnie wtedy najczęściej ludzie się odsuwają - BO NIE WIEDZĄ JAK POMÓC CHOć NAWET BY CHCIELI - NO NIE DA RADY!!!! To wszystko TO co napisałam, to i tak wszyscy wiecie!!!, ale głowy do góry - proszę się ubrać jak MILION DOLARÓW I W ŚWIAT PROSZę!!! W śWIAT!!! NO TO PA


No i powiem Amen...
Skąd ja to znam ;-) ? i zresztą nie tylko ja.Tyle zlych i głupich rzeczy nam się dzieje,a nasza forumowa rodzinka trzyma się mocno.Niejedno z nas poległoby w problemach gdyby nie Wy-My .Ja staram się rozróżnić dwa pojęcia samotny i samodzielny.I szczerze mówię ,że w stosunku do siebie nie używam już określenia samotna tylko samodzielna !!! Bo dzięki wam wszystkim samotna wcale nie jestem
:588: :588: :588:
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2011-07-13, 12:25

dorota1234, ...no masz Ci los... i już Cię lubię na zabój :lol: Bardzo zgrabnie i z sercem napisane... nic dodać nic ująć :-)
Do miłego na forum! :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Jolcia
Posty: 3827
Rejestracja: 2010-03-28, 13:56
Wiek: 63
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: Jolcia » 2011-07-16, 09:59

witam cię DOROTKO na forum :569: :588: :588: :588:

Kasia
Posty: 105
Rejestracja: 2008-11-11, 19:00
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Kasia » 2011-07-21, 13:25

dorota1234 pisze: BO NIE WIEDZĄ JAK POMÓC CHOć NAWET BY CHCIELI - NO NIE DA RADY!!!! To wszystko TO co napisałam, to i tak wszyscy wiecie!!!, ale głowy do góry

fakt na świat patrzymy chyba jednak nieco inaczej, bez tego pędu i chamstwa, staramy się, żyć dla wszystkich bliskich o mocy wielka, tyko czasem mi żal, że gdy tak bardzo się staram, spinam, nie stękam, wszyscy myślą, że nie cierpię, że nie boli (nie żeby mi chodziło o jakieś użalanie się na de mną, ale żeby zauważali ZE WALCZę dla nich też oczywiście :9:
więc czasem się robię humorzasta i stawiam foszki okrutne, jak bym chciałaby w mych myślach czytali, ale zdrowi pędzą i pędzą, gonią i gonią ........................ :9:
A ja nie nadążam za nimi :-/
Pozdrowienia dla wszystkich :21: :11:
Ja się nie skarżę na swój los,
Potulna jestem jak baranek...

konwalia
Posty: 3720
Rejestracja: 2011-01-09, 18:48
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: konwalia » 2011-07-21, 16:48

Kasiu trzymaj się mocno :588: Też boli mnie to że walczę i rodzinka nawet nie próbuje mnie wesprzeć. Udają że nie widzą problemu. Wszyscy są niby tak zabiegani że nawet nie mają czasu zadzwonić ani odwiedzić. Popadam w coraz większe doły i chwilami nie chcę już walczyć bo nie mam dla kogo :22: mam nadzieie że zaświeci dla nas jeszcze słoneczko :588:
Konwalia
"Śpieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą" - Ks. Jan Twardowski

Kasia
Posty: 105
Rejestracja: 2008-11-11, 19:00
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Kasia » 2011-07-21, 18:05

konwalia pisze:Udają że nie widzą problemu. Wszyscy są niby tak zabiegani że nawet nie mają czasu zadzwonić ani odwiedzić. Popadam w coraz większe doły i chwilami nie chcę już walczyć bo nie mam dla kogo :22: mam nadzieie że zaświeci dla nas jeszcze słoneczko :588:

Cholerka Konwalia zawsze jest dla kogo, jak mnie tak wkurzą to mam jeszcze psa :588: Ha i jeszcze dla NAS wszystkim SMowych to co ?
Ja się nie skarżę na swój los,
Potulna jestem jak baranek...

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-07-22, 11:46

dorota1234 pisze:zawsze pomimo bólu uśmiecham się bo i tak nikt nie zrozumie nikt tego co my czujemy. A my widzimy swiat inaczej i cieszy mnie to że ktoś czasami powie że to miło spotkać taką osobę jak ja. I wierzcie mi, jak i mnie bardzo boli to nie chce mi się gadać i nie mogę wtedy nawet spokojnie stać i to właśnie wtedy najczęściej ludzie się odsuwają - BO NIE WIEDZĄ JAK POMÓC CHOć NAWET BY CHCIELI - NO NIE DA RADY!!!! To wszystko TO co napisałam, to i tak wszyscy wiecie!!!

Dorotko opisałaś to tak ładnie i dokładnie jak byś miała SM ;-)
jest tu wszystko , mogłabym co dzień cytować kawałek tekstu i nie zabrakło by ani słowa. Tak właśnie wygląda mój świat.
pozdrawiam Cię :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-07-22, 12:13

Reniu odwieczne pytanie : czy świat nie chce nas czy my świata?
zresztą my(przynajmniej ja)często w swej niemocy zachowujemy się jak berbecie
tylko małe ale;berbeci starają się zrozumieć a nas...ze zrytymi czerepami.
gdzie te moje,nasza lata świetności
;-)
co w duszy,to i w oczach

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2011-07-22, 12:27

konwalia pisze:mam nadzieie że zaświeci dla nas jeszcze słoneczko

To chyba oczywiste Jadziu..niech no tylko to lato minie. :-)
Wojtek

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2011-07-22, 14:05

Kasia pisze:jak mnie tak wkurzą to mam jeszcze ps


Ja mam dwa "córkowe" koty, jak by co, to na nie też moge liczyc, bo z ludzmi, to normal, czyli różnie.

Fakt, faktem,że najbliżsi, to mniej wiecej sa ok :10:
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

konwalia
Posty: 3720
Rejestracja: 2011-01-09, 18:48
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: konwalia » 2011-07-22, 14:50

Kasiu, Wojtku dziękuje za słowa wsparcia :588: :588:
Konwalia
"Śpieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą" - Ks. Jan Twardowski


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości